W pogoni

Za nami już 26. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022 z której kibice Kolejorza tym razem mogą być zadowoleni. Lech Poznań po 2 kolejnych meczach bez wygranej wrócił na zwycięską ścieżkę będąc w pogoni za liderującą Pogonią Szczecin.

Z grona kandydatów do tytułu Lech Poznań tym razem grał na końcu. Już w piątek było wiadomo, że Kolejorz nie odzyska pozycji lidera, niestety Wisła Kraków nie gryzła już przysłowiowej trawy jak w spotkaniu z nami udając się do Szczecina na wycieczkę. Pogoń łatwo zdobyła 3 punkty i po sobotnim remisie z Rakowa Częstochowa została nowym liderem ligowej tabeli.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 1 (trafiony)
Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1 (nietrafiony)
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków x (nietrafiony)
Cracovia Kraków – Piast Gliwice 1 (nietrafiony)
Górnik Zabrze – Termalica Nieciecza 1 (nietrafiony)
Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 1 (trafiony)
Radomiak Radom – Stal Mielec x (trafiony)
Wisła Płock – Śląsk Wrocław x (nietrafiony)
Zagłębie Lubin – Warta Poznań 1 (nietrafiony)

26. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022 została uznana przez kibiców za dobrą, bowiem w Lechu Poznań powszechnie uznaje się Raków Częstochowa za groźniejszego rywala od Pogoni Szczecin, z którą Kolejorz ma lepszy bilans w dwumeczu. Przez potknięcie Rakowa zespół Lecha Poznań zrównał się z częstochowianami punktami, do Pogoni Szczecin traci tylko 1 oczko, dlatego nasza sytuacja na 8 kolejek przed końcem rozgrywek nie jest zła.

W kwietniu oraz w maju Lecha Poznań czekają trudne mecze, ale z niżej notowanymi rywalami, natomiast Pogoń Szczecin za miesiąc i parę dni zagra z Rakowem Częstochowa, przez co w tej konfrontacji na szczycie tabeli ktoś na pewno się potknie. Na razie należy skupić się na 27. kolejce, w której zaraz po marcowej przerwie na kadrę Kolejorz tym razem zaprezentuje się przed Pogonią oraz Rakowem.

Spotkanie ze Śląskiem we Wrocławiu zaplanowane na piątek, 1 kwietnia na godzinę 20:30 może wyglądać podobnie jak niedawny pojedynek z Wisłą Kraków. Zespół Śląska będzie walczył do utraty tchu, choć po sobotnim przełamaniu, po przerwaniu serii 9 kolejnych gier bez wygranej, nie ma już przysłowiowego noża na gardle, ma za to 6 oczek przewagi nad strefą spadkową. Lech? Lech chcąc być Mistrzem Polski musi w końcu zaczął regularnie wygrywać na wyjeździe, zacząć zdobywać takie właśnie miasta, jak Wrocław, w którym od 2010 roku udało mu się zdobyć pełną pulę tylko raz niespełna 4 lata temu. Dodatkowym utrudnieniem dla Macieja SKorży są powołania do kadry aż 8 piłkarzy przez które zespół w komplecie odbędzie się tylko jeden trening i uda się do Wrocławia.

W razie wygranej Lech Poznań na chwilę powróci na szczyt. W przypadku zwycięstwa będzie mógł ze spokojem przygotowywać się do boju o finał Pucharu Polski oraz patrzeć na to, co w sobotę zrobi Raków, który wybiera się do Grodziska Wielkopolskiego oraz jak pójdzie Pogoni jadącej po obozach reprezentacji narodowych do Łęcznej. Dokładnie za 11 dni we Wrocławiu drużyna Kolejorza rozpocznie decydujący okres sezonu 2021/2022. Będzie się działo! będą emocje! ze Śląskiem tylko 3 PUNKTY!