Ciąg dalszy wyróżnień dla lechitów

Po dwóch meczach bez wygranej Lech Poznań w miniony weekend powrócił do zwyciężania i przy okazji zmniejszył stratę do lidera do 1 punktu. Po pokonaniu Jagiellonii Białystok 3:0 kolejni zawodnicy zostali wyróżnieni.

W sobotę pierwszą asystę w sezonie 2021/2022 zanotował Jesper Karlstrom, który niedawno po 4 latach wrócił do reprezentacji Szwecji. Defensywny pomocnik Lecha Poznań asystował przy 14 golu w tych rozgrywkach Mikaela Ishaka, który otworzył wynik niedawnych zawodów. Wspomniany Karlstrom po raz 2 tym sezonie i 2 raz tej wiosny znalazł się w jedenastce kolejki według Ekstraklasy SA.

Po występie w 26. kolejce wyróżniony został jeszcze Joao Amaral. Portugalczyk wychodząc na drugą połowę strzelił gola na 2:0 w 53 minucie gry oraz zaliczył asystę w 72 minucie spotkania. Rozgrywający Lecha Poznań w jedenastce kolejki według Ekstraklasy SA znalazł się już po raz 6 w bieżącym sezonie zrównując się tym samym z Jakubem Kamińskim.

Gol + asysta Joao Amarala w ciągu 20 minut pozwoliła mu również wygrać głosowanie na piłkarza całej minionej serii spotkań według C+ Sport. Portugalczyk zajmuje w tej chwili 2. pozycję w klasyfikacji kanadyjskiej PKO Ekstraklasy 2021/2022. 31-latek ma 11 trafień i 4 asysty, w lidze przewodzi Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa (14 bramek, 6 asyst).

W bieżących rozgrywkach ligowych do jedenastki kolejki trafiło już 15 różnych piłkarzy Lecha Poznań co jest rekordem sezonu 2021/2022. Zawodnicy Kolejorza kolejne szanse na wyróżnienia będą mieli już w kwietniu. Pierwszego dnia czwartego miesiąca 2022 roku niebiesko-biali na wyjeździe zmierzą się ze Śląskiem Wrocław, w razie wygranej Lech Poznań co najmniej na kilkanaście godzin powróciłby na fotel lidera Ekstraklasy.