Trudne dni przygotowań

Już za 8 dni Lech Poznań wróci do gry rozpoczynając ostatni etap jubileuszowego sezonu. Przygotowania Kolejorza do najbliższych meczów są trudne, trener Maciej Skorża nie ma do swojej dyspozycji paru podstawowych piłkarzy nie mogąc popracować z drużyną nad wieloma rzeczami.Marcowa przerwa na kadrę jest czwartą i ostatnią w tym sezonie. Tym razem na obozy reprezentacji narodowych wyjechało więcej zawodników niż we wrześniu, w październiku czy w listopadzie. Na zgrupowaniach przebywają obecnie Michał Skóraś, Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Jesper Karlstrom, Lubomir Satka i Nika Kvekveskiri. Brak aż ośmiu kadrowiczów otworzył szansę dla niektórych młodych piłkarzy ćwiczących pod okiem Macieja Skorży.

W trwającym tygodniu na zajęciach pierwszej drużyny zameldowali się m.in. Kacper Sommerfeld, Maksymilian Dziuba czy Patryk Olejnik. W czwartek, 24 marca, o godzinie 11:00 na głównej płycie przy Bułgarskiej zespół Lecha Poznań rozegrał sparing z Wartą Poznań. Mecz kontrolny z „Zielonymi” zakończył się remisem 3:3, szansę gry w tym spotkaniu otrzymało wielu rezerwowych piłkarzy. Dwa gole zdobył Dawid Kownacki, jedną bramkę strzelił Joao Amaral z rzutu karnego. Rywale również nie wystąpili w najsilniejszym zestawieniu, zabrakło choćby przebywającego na obozie reprezentacji Roberta Ivanova. Niebiesko-biali w czwartkowym sparingu prowadząc 2:0 roztrwonili wynik przegrywając w pewnej chwili 2:3.

Sparing: Lech Poznań – Warta Poznań 3:3 (2:1)
Bramki: 5 i 35.Kownacki 85.Amaral – k.

Kolejne dni także będą trudne dla sztabu szkoleniowego Kolejorza. Cała ósemka kadrowiczów zamelduje się w klubie dopiero ostatniego dnia marca. Lech Poznań przed wyjazdowym spotkaniem ze Śląskiem we Wrocławiu (piątek, 1 kwietnia, godz. 20:30) odbędzie w komplecie tylko jedną jednostkę treningową. Szkoleniowiec przeciwnika Piotr Tworek również zmaga się z małymi problemami, ale nie z tak dużymi, jak Maciej Skorża.

Na zgrupowaniach reprezentacji narodowych przebywają obrońcy Jakub Iskra, Łukasz Bejger i Daniel Leo Gretarsson. Z powodu kartek z Kolejorzem nie zagrają inni defensorzy Wojciech Golla oraz Diego Verdasca, zatem sztab szkoleniowy WKS-u podczas marcowej przerwy na kadrę musi przede wszystkim znaleźć zawodników, którzy ich zastąpią. Pomóc w tym może np. piątkowy mecz kontrolny Śląska z rewelacją I-ligi Chrobrym Głogów do którego dojdzie we Wrocławiu.

Najbliższy przeciwnik Lecha Poznań ma aktualnie 6 oczek przewagi nad strefą spadkową, w ostatni weekend przerwał serię 9 kolejnych spotkań bez zwycięstwa. W razie wygranej za 8 dni Kolejorz co najmniej na kilkanaście godzin powróciłby na fotel lidera PKO Ekstraklasy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

 1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Piłkarze Lecha w formie to wyjazd na kadrę. W przyszłości mam nadzieję będzie to standard. A nasza drużyna musi nauczyć się radzić sobie w takich sytuacjach. Chyba, że jednak nie jesteśmy przygotowani do gry nawet na 2 fronty :-/

 2. Kosi pisze:

  Problemy Śląska w obronie to nasz atut. Poprawa i Tamas wracają po urazach może być eksperymentalne zestawienie

 3. 07 pisze:

  Jeden z meczy o być albo nie w walce o M.P. Jakakolwiek strata punktów będzie bolesna. Decydujaca faza sezonu. Teraz dojdą kontuzje, absencje za kartki, obciążenia…..

 4. mario pisze:

  a dodatkowy problem to kontuzja Salamona….

 5. inowroclawianin pisze:

  Trzeba zrobić dosłownie wszystko aby wygrać ten mecz. Fajnie że inni dostali szansę pokazania się. Szczególnie w przyszłości liczę na Olejnika, który przechodzi wszystkie szczeble w Lechu i dobrze sobie radzi.