Lechowa młodzież – tydzień 21

Miniony weekend dla najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań ponownie był bardzo słaby. Wygrał tylko jeden zespół, ekipa juniorów młodszych być może przegrała już walkę o półfinał CLJ U-17.Rezerwy:

Lech II Poznań poniósł drugą porażkę z rzędu, tym razem piłkarze Artura Węski ulegli na wyjeździe Motorowi Lublin 1:2. Po tej przegranej rezerwy Kolejorza spadły na 6. miejsce w II-lidze, druga drużyna utrzyma pozycję barażową, gdyż za spotkanie z GKS-em Bełchatów otrzyma walkowera. Lech II Poznań kolejny mecz rozegra w niedzielę, 10 kwietnia, o godzinie 13:00, gdy u siebie podejmie Olimpię Elbląg.

CLJ U-18:

Znowu zawiedli juniorzy starsi, którzy w swoim stylu przegrali w Krakowie. Lech Poznań U-18 prowadził 1:0, później Cracovia wyrównała i po chwili grała w dziesiątkę. Mimo osłabienia „Pasy” w samej końcówce wcisnęły drugą bramkę pokonując Kolejorza 2:1. Po kolejnej porażce podopieczni Huberta Wędzonki spadli na 6. miejsce w CLJ. W sobotę czeka ich domowy mecz z Arką Gdynia.

CLJ U-17:

Ponownie rozczarowali juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Zespół, który w cuglach wygrał jesienne zmagania, wiosną zupełnie sobie nie radzi. Tym razem Lech Poznań raptem zremisował na wyjeździe z beniaminkiem Żakami Szczecin 4:4. Po kolejnej stracie punktów drużyna Bartosza Bochińskiego do liderującej Warty Poznań traci aż 7 oczek. W sobotę o 12:00 podejmie u siebie ostatniego Zawiszę Bydgoszcz.

CLJ U-15:

Zwycięstwo w ten weekend odnieśli trampkarze starsi Lecha Poznań z grupy B CLJ U-15. Piłkarze Damiana Sobótki ograli Wartę Poznań 3:0 i utrzymali 1. miejsce. Liderujący Kolejorz ma tyle samo oczek co Akademia Reissa Poznań, w sobotę drużyna Lecha do lat 15 na wyjeździe zagra z ostatnim Lotosem Gdańsk.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Motor Lublin – Lech II Poznań 2:1
CLJ U-18: Cracovia Kraków – Lech Poznań 2:1
CLJ U-17: Żaki Szczecin – Lech Poznań 4:4
CLJ U-15: Lech Poznań – Warta Poznań 3:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg (niedziela, 10 kwietnia, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Arka Gdynia (sobota, 2 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz (sobota, 2 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lotos Gdańsk – Lech Poznań (sobota, 2 kwietnia, godz. 12:30)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <