Arcyważne 3 punkty! Śląsk – Lech 0:1

O godzinie 20:30 na Tarczyński Arenie mieszczącej się przy Alei Śląska 1 we Wrocławiu, początek meczu 27. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Śląska Wrocław a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 kolejnych meczów ze Śląskiem bez porażki (3 remisy, 2 wygrane z rzędu)
null Lech na nowym stadionie Śląska: 1-7-2 (6 bramkowych remisów, 4 wynikiem 1:1)
null 1 wygrana Lecha we Wrocławiu do 2010 roku (w 2018 roku 1:0)
null W 29 ostatnich meczach ze Śląskiem tylko raz nie było goli, 11 kolejnych meczów pomiędzy obiema drużynami z golem
null 4 kolejne mecze Lecha we Wrocławiu bez porażki (ostatnia przegrana we Wrocławiu w 2017 roku)
null Skorża w Lechu vs Śląsk: 3 wygrane w Poznaniu bez straty bramki i 1 remis we Wrocławiu

19:40 – Dzień dobry z Wrocławia. Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu, tym razem rywala. Kolejorz, tylko 3 punkty!

19:44 – Maciej Skorża dziś mocno zamieszał. Wypada wierzyć, że to starczy.

19:45 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

19:53 – Skład Śląska bez większych niespodzianek. Rywal gra na 3 stoperów.

19:55 – 35 minut do meczu. Sektor kibiców Lecha już teraz wygląda bardzo dobrze.

20:00 – null

20:01 – null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Pedro Tiba.

20:07 – Mikael Ishak miał zagrać od początku, jednak źle się dziś czuje i nie wystąpi wcale.

20:12 – 18 minut do meczu. Tłumów nie ma, spodziewana frekwencja dziś to około 12 tysięcy, Gospodarze szykuję oprawę.

20:18 – Sektor Lecha bardzo dobrze wypełniony. Kolejne zdjęcia w przerwie meczu.

20:21 – Spiker czyta składy. Warto przypomnieć, że w razie wygranej Lech co najmniej do jutra byłby liderem.

20:27 – Obie drużyny już na boisku, obie drużyny w tradycyjnych strojach.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Bardzo żywy początek w wykonaniu obu ekip. Obie chcą atakować.
4 min. – Lech zaczyna zyskiwać optyczną przewagę.
6 min. – Kamiński starał się wbiec z piłką w pole karne. Tak się nie da, łatwo został zatrzymany.
7 min. – Pierwsza kontra Śląska i pierwszy faul.
10 min. – Nikt jeszcze nie oddał strzału.
15 min. – Pierwszy kwadrans za nami, Śląsk mocno skoncentrowany, nie chce szybko stracić bramki.

null 16 – 30 minuta

17 min. – Rzut wolny dla Śląska z bardzo dobrej pozycji. Na szczęście Exposito uderzył na siłę a nie technicznie.
20 min. – Fragment bardziej ofensywnej gry Śląska.
24 min. – Lech gra za spokojnie. Od kilkunastu minut nie ma akcji, wciąż nie ma strzałów.
27 min. – Długie podanie Van der Harta do Kownackiego. Niewiele brakowało, by nasz napastnik uciekł obrońcy.
30 min. – Zupełnie nic się nie klei. Przez 30 minut nie ma niczego. Nie wiadomo, co Lech robił przez 2 tygodnie.

null 31 – 45 minuta

34 min. – Korner i wolny przez Lecha także został zmarnowany.
37 min. – Znowu zaostrza się optyczna przewaga Lecha, znowu nic z tego nie ma.
39 min. – Kamiński, Kownacki, ten drugi wbiegł w pole karne i… Amaral źle trafił w piłkę.
42 min. – Ponownie lepszy fragment Śląska. Znowu w tym meczu nie było strzału.
45 min. – Jeszcze 1 minuta.
45+1 min. – Do przerwy 0:0. Lech nie wygląda na zespół zdeterminowany do wygranej za wszelką cenę. Przynajmniej na razie.
45+1 min. – null

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Lech więcej goli strzela po przerwie a już tym bardziej między 51 a 60 minutą (13 goli). Na to trzeba liczyć, na razie Lech gra za wolno, zbyt przewidywalnie, Śląsk tylko czeka na kontry i jest zespołem jak najbardziej do ogrania.
46 min. – null Pereira za Milicia, Skóraś za Velde.
47 min. – null Najlepsza szansa dla Lecha! Niestety jeden z obrońców wybił piłkę zmierzającą już do siatki po strzale Kamińskiego.
48 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Skóraś urwał się prawą stroną i płaskim strzałem po ziemi zdobył gola. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. 1:0!

null Skóraś
null Van der Hart

52 min. – Śląsk rzucił się do śmielszych ataków.
54 min. – Niezły pomysł Murawskiego, jednak Skóraś z prawej strony nie opanował piłki.
58 min. – null Kapitalna prostopadła piłka Amarala do Kownackiego, ale ten ją stracił. Wielka szkoda.
60 min. – A teraz kapitalna parada Szromnika po akcji Lecha lewą stroną!

null 61 – 75 minuta

62 min. – I już kontra Śląska po której był strzał po rzucie rożnym. Mecz zaczął się rozkręcać.
64 min. – Interwencja Van der Harta po rykoszecie. Ufff.
67 min. – null Stroboskopy w sektorze Lecha.
70 min. – Ostatnie 20 minut przed nami. Wypada wierzyć, że Lech się nie cofnie a poszuka drugiego gola.
71 min. – null Karlstrom za Murawskiego.
72 min. – Strzał z daleka, piłka nieznacznie minęła poprzeczkę bramki Van der Harta.
74 min. – Znów błysnął Skóraś z Amaralem. Niestety, spalony.

null 76 – 90 minuta

77 min. – null Kvekveskiri za Tibę.
80 min. – Dwa groźne dośrodkowania gospodarzy w nasze pole karne. Bronimy się.
82 min. – null Marchwiński za Kamińskiego.
84 min. – null Widzów: 14112.
86 min. – Rykoszet po uderzeniu Karlstroma. Korner.
86 min. – Kocioł pod bramką Śląska! piłka odbiła się od Marchwińskiego i wyszła na aut.
89 min. – Lech prowadzi grę. Czas ucieka, jest dobrze.
90+1 min. – Jeszcze 4 minuty.
90+4 min. – Pewny chwyt Van der Harta po uderzeniu z daleka.
90+5 min. – Za chwilę koniec. Ucierpiał jeszcze Kownacki, który musi opuścić boisko.
90+8 min. – KONIEEEEC!!! Lech po trudnym meczu wygrywa 1:0 i przynajmniej do jutra jest liderem! BRAWO!

null null 27. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, piątek, 1 kwietnia, godz. 20:30
null WKS Śląsk Wrocław – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

null Bramki: 48.Skóraś

null Asysty: 1:0 – Van der Hart

null Żółte kartki: Mączyński, Exposito

null Widzów: 14112

null Sędzia: Jakubik (Siedlce)

null Sędzia techniczny: Paszkiewicz

null Sędziowie boczni: Sobczak, Niemirowski

null Sędziowie VAR: Frankowski, Arys

null Śląsk: Szromnik – Bejger, Tamas, Gretarsson (46.Lewkot) – Janasik, Schwarz, Mączyński (83.Jastrzembski), Garcia – Sobota (75.Olsen), Exposito (75.Piasecki), Quintana (67.Pich).

null Rezerwowi: Putnocky, Poprawa, Stiglec, Lewkot, Bukowski, Olsen, Jastrzembski, Pich, Piasecki.

null Lech: Van der Hart – Kędziora, Satka, Milić (46.Pereira), Rebocho – Murawski (71.Karlstrom), Tiba (77.Kvekveskiri) – Velde (46.Skóraś), Amaral, Kamiński (82.Marchwiński) – Kownacki.

null Rezerwowi: Bednarek, Skrzypczak, Pereira, Douglas, Karlstrom, Skoraś, Ramirez, Kvekveskiri, Marchwinski.