Wokół meczu: Śląsk – Lech 0:1

Wokół meczów – Wszystko co dotyczy rozegranego spotkania przez Lecha Poznań z danym rywalem w Ekstraklasie, w Pucharze Polski lub w europejskich pucharach. Liczby, statystyki konkretnego meczu, ciekawostki, klasyfikacja Lechowych strzelców, asystentów czy zestawienie kartek.

Polepszony bilans

Lech Poznań nie przegrał ze Śląskiem Wrocław w żadnym z 6 poprzednich spotkań, podczas nich 3 razy wygrał i 3 razy bramkowo zremisował.

Ogólny bilans: 43-21-24, 126:82 (88 meczów)
W Ekstraklasie: 35-18-21, 101:70 (74 mecze)
U siebie: 23-8-6, 65:24 (37 meczów)
Na wyjeździe: 12-10-15, 36:46 (37 meczów)

Znów padły gole

W ciągu ostatnich 14 lat Lech mierzył się ze Śląskiem łącznie 30 razy. W tym czasie tylko w jednym meczu w sezonie 2016/2017 we Wrocławiu nie padła żadna bramka. W ostatnich 7 meczach oba zespoły zdobyły aż 22 gole, w minionych 12 spotkaniach obu ekip zawsze została strzelona co najmniej jedna bramka.

Druga wygrana na nowym stadionie

Na nowym stadionie we Wrocławiu niebiesko-biali rywalizowali łącznie 11 razy notując bilans 2-7-2. Lechici bramkowo remisowali tam aż 6 razy, 4 razy wynikiem 1:1. Poznaniacy mają na swoim koncie serię 5 kolejnych wizyt we Wrocławiu bez przegranej, Lech ostatni raz przegrał we Wrocławiu we wrześniu 2017 roku (0:2), dziś wygrał 2 raz wynikiem 1:0, pierwszy raz od sierpnia 2018.

Skorża ogrywa Śląsk

Maciej Skorża prowadząc Lecha nigdy ze Śląskiem nie przegrał. W mistrzowskim sezonie 2014/2015 zanotował w rywalizacji z wrocławianami następujące wynik: 1:1 (na wyjeździe), 2:0 oraz 3:0 (w Poznaniu). Jesienią w Poznaniu było 4:0, dzisiaj skromne 1:0.

Skorża vs Śląsk: 9-1-4, 26:12

Pierwsza wygrana po marcowej przerwie od 4 lat

Lech wcześniej ostatni raz wygrał zaraz po marcowej przerwie na kadrę 2 kwietnia 2018 roku (z Wisłą w Krakowie 3:1). Lech Poznań od 2009 roku triumfował po przerwie na reprezentację w sumie w 25 spotkaniach. 14 meczów zremisował i 14 razy schodził z boiska pokonany.

Przerwy nie były straszne

W tym sezonie przerwy na kadrę nie były straszne dla Lecha. 4 przerwy, 3 wygrane, 3 wynikiem 1:0.

Raków – Lech 2:2
Legia – Lech 0:1
Lech – Piast 1:0
Śląsk – Lech 0:1

Lech na razie liderem

Lech po piątkowej wygranej objął prowadzenie w tabeli. Kolejorz może teraz czekać na to, co zrobi w sobotę Raków z Pogonią.

We wtorek Olimpia, za tydzień Legia

Lech Poznań już we wtorek o 18:00 zagra w Grudziądzu z Olimpią o awans do finału Pucharu Polski. Następnie w kolejną sobotę o 17:30 na Bułgarską przyjedzie Legia Warszawa. Będzie się działo!

Lechici poprawiają liczby

Bardzo dobrą zmianę we Wrocławiu dał dzisiaj Michał Skóraś. Skrzydłowy Kolejorza 3 minuty po wejściu zdobył drugiego gola w sezonie. Pierwszą asystę zanotował Mickey van der Hart.

Bez pauz

Zagrożeni pauzą Jesper Karlstrom, Bartosz Salamon oraz Mikael Ishak uniknęli dziś kartki i będą mogli zagrać za tydzień z Legią. Z grupy zagrożonych wystąpił dziś tylko Karlstrom.

Punktowo jest dobrze

Lech dobił w piątek do fajnej liczby 55 oczek. Na tle poprzednich lat po 27 kolejkach wygląda bardzo dobrze.

Polepszony bilans sezonu

Lech Poznań polepszył dzisiaj swój bilans sezonu. Ma już tyle samo wygranych na wyjazdach, co u siebie.

DOM: 10-2-1, 31:4
WYJAZD: 10-5-3, 34:15 (4-0-0, 11:0 w PP)
OGÓŁEM: 20-7-4, 65:19 (4-0-0, 11:0 w PP)

1:0 jak zwycięstwo

Wliczające mecze Lecha Poznań na wszystkich frontach od sezonu 2015/2016 drużyna Kolejorza prowadziła dziś 164 raz. Wygrała 137 mecz.

Lech przy wyniku 1:0
137-15-12

Lech przy wyniku 0:1
9-30-78

* – Wliczone są rozgrywki Ekstraklasy, o PP, SPP i europejskie puchary (sezony 2015/2016 – 2021/2022)