Poznań – Skierniewice – Kraków – Zabrze – Grudziądz – Warszawa Stadion. Olimpia – Lech 0:3

O godzinie 18:00 na stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego mieszczącym się przy ulicy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu, początek meczu 1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2021/2022, pomiędzy zespołem Olimpii Grudziądz a drużyną Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Przed meczem Olimpia – Lech (05.04.2022)

null 2 mecze Lecha z Olimpią w PP (1:2 po dogrywce w 2012 roku i 2:0 w 2015 roku)
null 17 udział Lecha w 1/2 PP, 26 spotkanie w półfinale
null Lech ma szansę pierwszy raz w historii awansować do finału bez straty gola po drodze
null Lech walczy o swój 11 finał Pucharu Polski, 4 na Stadionie Narodowym, pierwszy od 5 lat
null Olimpia przeszła już 5 rywali, 2 z Ekstraklasy, 2 razy wygrała w rzutach karnych
null Bilans Lecha po zdobyciu gola na 1:0 w tym sezonie na 2 frontach: 18-1-0
null Dziś w ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Filip Marchwiński

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy o 11 finał w historii!
2 min. – Mocny początek Olimpii. Aut + korner.
3 min. – Odpowiedź Lecha. Wrzutka Skórasia, niecelny strzał głową Marchwińskiego.
7 min. – Lech zaczyna zyskiwać optyczną przewagę.
8 min. – Poznaniacy grają bardzo wysoko. Przy ustawieniu Olimpii 5-3-2 jest to wskazane.
9 min. – Dwa zablokowane strzały Douglasa i Ramireza. Lechici wywalczyli korner.
10 min. – Olimpia nie może wyjść z połowy, gra bardzo nerwowo.
12 min. – null Ajjj było blisko! Rzut rożny, dośrodkowanie Douglasa, wstrzelenie piłki przez Ramireza, niewiele brakowało, aby Olimpia zdobyła samobójczą bramkę.
12 min. – Kolejny korner dla Lecha, tym razem zmarnowany.
15 min. – Głębokie dośrodkowanie Pereiry, Marchwiński nie mógł dobrze opanować piłki.

null 16 – 30 minuta

18 min. – To dopiero 18 minuta, gracze Olimpii już kilka razy leżeli na murawie.
20 min. – Akcja Marchwińskiego z Kownackim. Piłkę wyłapał bramkarz.
22 min. – Nudne to już jest. Witasik leży 3 raz na boisku. Nie ma siły?
23 min. – Marchwiński podał do Karlstroma, strzał Szweda z gorszej lewej nogi był już minimalnie niecelny.
26 min. – GOOOOOOOOLLL 1:0! Wrzutka Douglasa z rzut rożnego na krótki słupek, w polu karnym był Kownacki, który wyprowadził Lecha na prowadzenie.

null Kownacki
null Douglas

28 min. – Znów Lech. Zły płaski strzał Marchwińskiego wybronił bramkarz.
30 min. – Van der Hart marznie w bramce. Nic się tam nie dzieje, Olimpia jest na razie za słaba, by coś zrobić.

null 31 – 45 minuta

32 min. – Lechici złapali luz w rozegraniu piłki. Przyda się jeszcze gol na 2:0 przed przerwą, który zakończyłby emocje w tym meczu.
34 min. – Dynamiczna akcja poznaniaków, w której Skóraś zepsuł świetną szansę! Na szczęście dla niego był spalony.
36 min. – Karlstrom gra tak jakby nadal przeżywał mecz Polska – Szwecja. Bardzo chaotycznie.
38 min. – null Bilans Lecha w tej edycji PP na ten moment: 5-0-0, 12:0.
42 min. – Dwa zmarnowane rzuty rożne przez Lecha. Na końcu jeszcze w bocznej strefie faulował Kvekveskiri.
44 min. – null Ramirez przy okazji kontry wypuścił Kownackiego, ale jego strzał z lewej nogi wybronił bramkarz.
44 min. – null Co zrobił Skóraś?! W sytuacji 1 na 1 trafił w bramkarza. On się nie nadaje do gry od początku!
44 min. – Lech sam komplikuje sobie ten mecz. W ciągu 2 minut powinno już być pozamiatane. Olimpia nie oddała dotąd żadnego strzału, ma problemy z wyjściem z połowy, a w Grudziądzu nadal jest tylko 1:0.
45 min. – Koniec I połowy. Do przerwy raptem 1:0, powinno być już z 3:0-4:0.
45 min. – null Strzały: 0/0 do 10/4 i 73% posiadania piłki przez poznaniaków.

null 46 – 60 minuta

48 min. – Lech w ataku pozycyjnym szuka szybkiego drugiego gola.
48 min. – Zaskakujący i celny strzał Satki z daleka. Bramkarz był tym zaskoczony.
50 min. – GOOOOOOL!!!! 2:0! Kolejny gol Lecha w pierwszym kwadransie po przerwie. Dośrodkowanie Pereiry, piłka przeszła przez całe pole karne i trafiła prosto na nogę Douglasa.

null Pereira

51 min.- Karlstrom upadł w polu karnym i chce jedenstatkę. Nie ma karnego.
54 min. – Chamski faul Witasika w nogi Skórasia, który mocno cierpi. Zawodnik Olimpii, który sam od początku meczu wiecznie symulował teraz ma jeszcze jakieś pretensje.
56 min. – null Witasik wylatuje z boiska za czerwoną kartkę. Byleby nie było narracji, że „przeszliby dalej, gdyby nie zły sędzia”. 7 lat temu Błękitni tak się tłumaczyli.
58 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!! 3:0! Znów Kvekveskiri, wrzuca Pereira i ponownie Douglas trafia do siatki po asyście Portugalczyka!

60 min. – null Kownacki przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem! Olimpia już na kolanach.

null 61 – 75 minuta

63 min. – Lechici już bawią się z Olimpią. Zaczynają się finezyjne podania na niegroźne straty.
65 min. – null Skrzypczak za Karlstroma, Ba Loua za Skórasia.
68 min. – Niezłe dośrodkowanie Kvekveskiriego z rzutu wolnego. Pachnie kolejnym golem.
69 min. – Pierwsza akcja Olimpii w tym meczu. Kaczmarek urwał się prawą stroną Satce i po indywidualnej akcji trafił w boczną siatkę.
71 min. – null Kamiński za Marchwińskiego, Ishak za Kownackiego. To pierwsze minuty Szweda w tej edycji Pucharu Polski.
73 min. – Lech nadal ma szansę pobić rekord i awansować do finału bez straty gola. Jeszcze kilkanaście minut.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Poznaniacy próbują niekonwencjalnych podań grając mimo wszystko ekonomicznie.
78 min. – null Velde za Pereirę.
79 min. – null 3 strzał Olimpii w tym meczu i 1 celny.
83 min. – Ishak mając piłkę na prawej stronie pola karnego nie bardzo wiedział, co ma zrobić.
87 min. – Tym razem identycznie na tej stronie zachował się Kamiński.
88 min. – Zostało z kilka minut do rekordu (dojście do finału bez straty gola).
89 min. – Szybka akcja Ba Loua prawą flanką, podanie do Ishaka było już złe.
90 min. – Poprzeczka ratuje Olimpię przed utratą 4 gola!
90+1 min. – Koniec. Kolejorz pewnie wygrywa 3:0 i 2 maja w swoim 11 finale Pucharu Polski zagra o trofeum na Stadionie Narodowym!

null 1/2 finału Pucharu Polski 2021/2022, wtorek, 5 kwietnia, godz. 18:00
null GKS Olimpia Grudziądz – KKS Lech Poznań 0:3 (0:1)

null Bramki: 26.Kownacki 50 i 58.Douglas

null Asysty: 1:0 – Douglas 2:0 – Pereira 3:0 – Pereira

null Żółte kartki: Cabrera, Karankiewicz

null Czerwona kartka: 56 min. – Witasik (za brutalny faul)

null Widzów: ok. 3000

null Sędzia: Lasyk (Bytom)

null Sędzia techniczny: Kos

null Sędziowie boczni: Myrmus, Lekki

null Sędziowie VAR: Kwiatkowski, Boniek

null Olimpia: Olszewski – Rzepka (70.Leszczyński), Wicki, Witasik, Klimek, Karankiewicz – Cywiński, Cabrera (82.Doba), Kaczmarek (70.Zawada) – Antkowiak (58.Landowski), Bojas (70.Karmański).

null Rezerwowi: Prange, Leszczyński, Doba, Zachaczewski, Landowski, Jarzec, Zawada, Karmański. Nawrocki.

null Lech: Van der Hart – Pereira (78.Velde), Kędziora, Satka, Douglas – Karlstrom (65.Skrzypczak), Kvekveskiri – Skóraś (65.Ba Loua), Ramirez, Marchwiński (71.Kamiński) – Kownacki (71.Ishak).

null Rezerwowi: Bednarek, Skrzypczak, Czerwiński, Murawski, Tiba, Velde, Ba Loua, Kamiński, Ishak.

null Kapitanowie: Witasik – Satka

null Ustawienia: 1-5-3-2 – 1-4-2-3-1

null Trenerzy: Płuska – Skorża

null Obserwacja „Oko na grę”: Marchwiński

null Stan murawy: Średni (miejscami nierówna płyta boiska)

null Pogoda: +5°C, pogodnie

null Miejsce: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego (ul. Piłsudskiego 14, Grudziądz)