II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 0:2

W meczu 27. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań przegrał u siebie z Olimpią Elbląg 0:2 (0:0). Dla rezerw Kolejorza była to trzecia porażka z rzędu. Za spotkanie z GKS-em Bełchatów nasz klub otrzymał walkowera.

Olimpia Elbląg ogrywając w niedzielę Lecha II Poznań odniosła pierwsze zwycięstwo tej wiosny doskakując do rezerw Kolejorza na zaledwie 1 punkt. Lech II nie umie grać z Olimpią. Na szczeblu centralnym poznaniacy mierzyli się z drużyną z Elbląga już 6 razy potrafiąc zwyciężyć tylko raz (jesienią 2:1 mimo przegrywania 0:1).

Lech II Poznań w 27 kolejkach zgromadził na swoim koncie 42 punkty notując bilans 12-6-9, gole: 30:32. Rezerwy Kolejorza zajmują obecnie 6. miejsce barażowe w II-lidze 2021/2022. Podopieczni Artura Węski kolejne spotkanie rozegrają w sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 17:00. Wtedy ich rywalem na wyjeździe będzie Garbarnia Kraków.

27. kolejka II-ligi 2021/2022, niedziela, 10 kwietnia, godz. 13:00
KKS Lech II Poznań – ZKS Olimpia Elbląg 0:2 (0:0)

Bramki: 73.Czarny 86.Kałahur

Asysty:

Żółte kartki: Kornobis, Waliś, Krivets, Pacławski, Marciniak – Piekarski, Czarny, Wenger, Kalahur

Widzów: (bez udziału publiczności)

Sędzia: Bielawski (Katowice)

Lech II: Mrozek – Kornobis (46.Klupś), Laskowski, Waliś (46.Zagórski), Palacz – Norkowski, Marciniak (77.Kryg), Krivets – Gogół, Wilak (62.Pacławski), Antczak (62.Czekała).

Rezerwowi: Radliński, Zagórski, Sommerfeld, Kryg, Fietz, Czekała, Kołtański, Klupś, Pacławski.

Olimpia: Dudek – Piekarski, Czarny, Wenger – Guilherme, Sienkiewicz (62.Ostrovsky), Czernis, Krawczun, Kałahur – Bawolik (90.Winsztal), Stanisławski (32.Kurbiel).