Lechowy Flesz (27.03-10.04)

Lechowy Flesz – stały cykl, w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko. To wiadomości o których nie piszemy na stronie głównej serwisu, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Były piłkarz trenerem Stomilu

Były piłkarz Lecha, Piotr Jacek został niedawno nowym trenerem broniącego się przed spadkiem do II-ligi, Stomilu Olsztyn.

Poznański dzik trafi do pudła

Nicki Bille Nielsen został skazany przez sąd w Kopenhadze na karę 5 miesięcy więzienia za pobicie studenta. Duńczyk ma też zakaz uczestnictwa w życiu nocnym. Niestety były napastnik nie będzie mógł przybyć do Poznania na ewentualną majową fetę.

Poważna kontuzja Jakuba Modera

Wychowanek Kolejorza, Jakub Moder zerwał więzadła krzyżowe. Jego przerwa potrwa wiele miesięcy, 23-latek walczy o to, by zdążyć na mundial w drugiej połowie listopada.

Młodzi z powołaniami

Bartosz Tomaszewski, Mikołaj Tudruj, Mateusz Wójcik i Dawid Zięba z Lecha Poznań otrzymali powołania na turniej eMME U-17, który w dniach 20-26 kwietnia odbędzie się w Izraelu. Biało-czerwoni zagrają z Włochami, Ukrainą i z Kosowem.

Kolejne terminy rezerw

Potwierdzone są terminy 5 najbliższych meczów rezerw Lecha Poznań w II-lidze:

16.04, Garbarnia Kraków – Lech II Poznań (17:00)
23.04, Lech II Poznań – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (13:00)
27.04, Chojniczanka Chojnice – Lech II Poznań (19:30)
01.05, Lech II Poznań – KKS Kalisz (13:00)
07.05, Wigry Suwałki – Lech II Poznań (17:00)

Salamon walczy o szybszy powrót

Bartosz Salamon przechodzi bardzo intensywną rehabilitację. Być może lider tylnej formacji Kolejorza wróci do zajęć z drużyną jeszcze w kwietniu, wtedy mógłby wrócić na boisko na początku maja.

Kolejne życzenia dla Lecha

Kolejne kluby otrzymały od Lecha wagoniki i kolejne złożyły mu życzenia z okazji 100. rocznicy:

Postępy Onsorge

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla Wojciecha Onsorge -> TUTAJ. Są postępy, dzięki protonoterapii guz mózgu zmniejszył się, nie ma już obrzęku, a prawa komora mózgu nie jest już uciśnięta. Pierwszy etap leczenia zawodnika Lecha Poznań za granicą przyniósł bardzo dobre efekty.

Młodzi zagrali w kadrze

Jan Kniat i Igor Brzyski z akademii Lecha Poznań zagrali w reprezentacji Polski U-15 w towarzyskim meczu ze Słowenią (2:2 i 3:0).

Spotkanie ws. Lechowej kroniki

Wydawnictwo Miejskie Posnania wydało „Kronikę Miasta Poznania” poświęcaną Lechowi Poznań. Promocja książki odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia, o godzinie 17:00 w Domu Kultury Kolejarza przy Al. Niepodległości 8a. Kibice i poznaniacy, którzy przyjdą na spotkanie mogą liczyć na zakup kroniki w promocyjnej cenie.

Nowa umowa wychowanka

Skrzydłowy Lecha Poznań U-15, Igor Draszczyk podpisał nowy 3-letni kontrakt z Kolejorzem.

Lech faworytem finału

Bukmacherzy opublikowali już kursy na finał Pucharu Polski. Faworytem będzie Lech. Średni kurs na jego wygraną wynosi 2.30, na remis 3.25 a na zwycięstwo Rakowa 3.20.

Nowe wyceny na Transfermarkt

Znany portal Transfermarkt.de w ostatnich dniach opublikował nowe wyceny drużyn z Ekstraklasy i piłkarzy. Wycena kadry Lecha Poznań jest rekordowa, najwyższa w lidze, to aż 43,65 mln euro. Oby wirtualne wyceny przełożyły się wkrótce na sukcesy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

5 komentarzy

  1. Robert85 pisze:

    Wiadomo jaki sektor na narodowym będzie dla lecha ?

  2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Tylko 3 tygodnie do finału. 6 meczów do mistrzostwa.
    Wiemy bardzo dobrze, ze Lech potrafi grać w piłkę co pokazywał w tym sezonie.
    Wierzę jak pewnie w wielu z Was, że Lech odzyska formę, a wtedy nikt nam już tego nie zabierze i na koniec sezonu poleją się szampany.

Dodaj komentarz