Dogrywka: Lech – Legia 1:1

W sobotnim meczu z Legią Warszawa zespołowi Lechowi Poznań nie udało się odnieść zwycięstwa, choć nasza drużyna miała optyczną przewagę. Kolejorz rozczarował szczególnie w ostatnich 30 minutach, kiedy nie stworzył sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Wynik raptem 9 oddanych strzałów nie robi szału, statystki fitness pokazują, że podopieczni Macieja Skorży nie czuli się zbyt dobrze pod względem fizycznym.

1-4-2-3-1

Van der Hart – Kędziora (79.Pereira), Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom (79.Kvekveskiri), Murawski – Kownacki, Amaral (73.Ba Loua), Kamiński (79.Skóraś) – Ishak (84.Marchwiński).

1-4-2-3-1

Strebinger – Johansson, Rose, Wieteska, Jędrzejczyk – Slisz, Celhaka (46.Sokołowski, 78.Kharatin) – Kastrati (57.Verbić), Josue, Rosołek – Lopes (62.Pekhart).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

30 minuta – Trenowane na treningach wykonanie rzutu wolnego. Dośrodkowanie Tomasza Kędziory trafiło prosto na głowę Dawida Kownackiego, który zgrał piłkę tam, gdzie chciał. Ta trafiła na nogę Lubomira Satki, a Słowak ekwilibrystycznym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku. W tej sytuacji największą robotę wykonał Dawid Kownacki, ofensywny piłkarz Lecha był schowany, nie spalił podając futbolówkę w idealne miejsce. Gol na 1:0 w meczu z Legią był podobny do bramki strzelonej na 1:0, ale jesienią w Warszawie.