Lechowa młodzież – tydzień 23

Miniony weekend dla najstarszych juniorskich drużyn Lecha Poznań był jednym z lepszych w 2022 roku. Trzy zespoły wygrały, trzecią porażkę z rzędu poniosły za to rezerwy Kolejorza.Rezerwy:

Lech II Poznań po walkowerze za mecz z GKS-em Bełchatów, który wycofał się z rozgrywek, wrócił do rywalizacji po 2 tygodniach przerwy. Nie był to udany powrót, gracze Artura Węski przegrali 3 raz z rzędu, tym razem ulegli u siebie Olimpii Elbląg 0:2 dla której było to pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Po niedzielnej porażce Lech II Poznań spadł na 6. miejsce w II-lidze, w Wielką Sobotę o 17:00 rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Garbarnią Kraków mającą tylko 2 oczka mniej.

CLJ U-18:

Lech Poznań po 2 z rzędu porażkach w CLJ tym razem odniósł zwycięstwo. Mimo przegrywania w Łodzi z miejscowym SMS-em 0:1 juniorzy starsi znaleźli sposób na zespół ze strefy spadkowej i wygrali 2:1. Kolejorz utrzymał się na na 7. miejscu w ligowej tabeli, do liderującej Polonii Warszawa traci 9 oczek. Już w czwartek o 13:00 drużyna Lecha do lat 18 trenowana przez Huberta Wędzonkę zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław.

CLJ U-17:

Pewne domowe zwycięstwo 4:0 nad Pogonią Szczecin odnieśli w niedzielę podopieczni Bartosza Bochińskiego z grupy B CLJ U-17. Juniorzy młodsi przesunęli się na 3. lokatę, ale nadal tracą aż 7 oczek do Warty Poznań. W czwartek o 12:00 młodzi lechici powalczą na wyjeździe z Akademią Reissa Poznań.

CLJ U-15:

Kolejne 3 punkty w ten weekend zgarnęli trampkarze starsi z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań rozbił u siebie znajdującą się w strefie spadkowej Radunię Stężyca aż 6:0 i z 15 punktami jest teraz samodzielnym liderem. W czwartek o 14:00 drużyna Kolejorza do lat 15 szkolona przez Damiana Sobótkę zagra na wyjeździe z JAcademy Bydgoszcz.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 0:2
CLJ U-18: SMS Łódź – Lech Poznań 1:2
CLJ U-17: Lech Poznań – Pogoń Szczecin 4:0
CLJ U-15: Lech Poznań – Radunia Stężyca 6:0

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Garbarnia Kraków – Lech II Poznań (sobota, 16 kwietnia, godz. 17:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Śląsk Wrocław (czwartek, 14 kwietnia, godz. 13:00)
CLJ U-17: AP Reissa Poznań – Lech Poznań (czwartek, 14 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: JAcademy Bydgoszcz – Lech Poznań (czwartek, 14 kwietnia, godz. 14:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz