Kolejne minuty wypożyczonych wiosną

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji, którzy w przeszłości mieli styczność z pierwszą drużyną Kolejorza. Czterech zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.

Filip Szymczak (GKS Katowice)

20-letni napastnik w miniony weekend stracił miejsce w składzie, na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie. Jego wynik minut w I-lidze i tak jest niezły, GKS Katowice wpadł w kryzys, przegrał u siebie 3 mecze z rzędu mając obecnie serię 5 kolejnych spotkań bez porażki. Klub z Górnego Śląska ma już tylko 5 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 1626
Mecze: 26
Gole: 7
Asysty: 0
Kartki: 3

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski po kolejnej kontuzji musiał przejść zabieg. 24-latek wrócił niedawno do lekkich zajęć, być może jeszcze w kwietniu pojawi się na murawie. Widzew, który ma opcję pierwokupu ofensywnego pomocnika jest drugi w I-lidze, ma 2 punkty więcej od Arki Gdynia i Korony Kielce.

Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec)

Wypożyczenie Filipa Borowskiego do Sosnowca jest na razie udane. Prawy obrońca/wahadłowy w 6 meczach zaliczył 3 asysty. W miniony weekend nie znalazł się w kadrze Zagłębia. Jego klub jest na 14. miejscu w I-lidze, ma 5 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Minuty: 517
Mecze: 6
Gole: 0
Asysty: 3
Kartki: 2

Antoni Kozubal (Górnik Polkowice)

18-letni środkowy pomocnik tej wiosny każdy mecz rozpoczynał w pierwszym składzie, ale tylko w 2 spotkaniach grał od 1 do 90 minuty. Antoni Kozubal w miniony weekend ujrzał pierwszą kartkę w I-lidze. Jego Górnik Polkowice ostatnio zaczął lepiej punktować, ma serię 5 spotkań bez porażki. Beniaminek zajmuje przedostatnie miejsce, do bezpiecznej lokaty traci 5 punktów.

Minuty: 509
Mecze: 7
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 1

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora wciąż jest rzucany na różnych pozycjach. Tej wiosny 3 razy grał na lewej obronie, 4 razy jako rozgrywający i 2 razy pełnił rolę prawego pomocnika. Lewonożny zawodnik w miniony weekend pauzował za nadmiar żółtych kartek. Sykora dostał powołanie na 2 marcowe mecze reprezentacji Czech notując w sumie 75 minut. Jego Viktoria Pilzno w ostatnich 3 meczach remisowała, teraz jest druga, do lidera traci oczko.

Minuty: 1856 (90 w pucharze)
Mecze: 22 (1 w pucharze)
Gole: 3
Asysty: 6
Kartki: 4

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar to cały czas podstawowy pomocnik CSKA Sofia. Chorwat parę dni temu za brutalne wejście otrzymał czerwoną kartkę przez którą w miniony weekend nie grał. Do składu wrócił wczoraj na pierwsze spotkanie w 1/2 finału Pucharu Bułgarii, w którym CSKA wygrało w wyjazdowych derbach ze Slavią 2:0 (wypożyczony lechita zanotował pełne 90 minut). W lidze ekipa Karlo Muhara zajmuje 2. miejsce, ale ma aż 12 punktów straty do lidera.

Minuty: 2152 (388 w LKE, 226 w pucharze)
Mecze: 30 (5 w LKE, 4 w pucharze)