Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Macieja Skorży oraz opiekuna gospodarzy Pavola Stano na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, Wisła Płock – KKS Lech Poznań rozegranym w sobotę, 16 kwietnia, o godzinie 20:00.

Maciej Skorża (trener Lecha):„Od pierwszych minut realizowaliśmy założenia taktyczne, funkcjonował pressing, dużo pracowaliśmy na boisku już od początku meczu. Pokazaliśmy swoją grą, że bardzo chcemy tutaj wygrać. Pressing kosztował nas trochę sił, od 25 minuty Wisła zagrażała nam po stałych fragmentach i cieszę się, że zespół umiał się z tego wybronić. W końcówce pierwszej połowy był świetny ruch Skórasia po którego podaniu Kownacki strzelił bramkę dającą nam po przerwie więcej spokoju. Na pewno brakowało w drugiej połowie kropki nad i, brakowało bramki, bo kilka akcji było dobrych. Dla mnie najważniejsze są 3 punkty, zespół zagrał zdyscyplinowanie, z wolą walki i zwycięstwa. Czegoś takiego potrzebujemy w każdym meczu do końca sezonu. Gratuluję drużynie dobrej gry, 3 punktów, cieszę się z obrony pozycji lidera na święta.”

Pavol Stano (trener Wisły P.):„Lech rozegrał bardzo dobre spotkanie i był lepszą drużyną. Gratuluję mu wygranej, my w pierwszej połowie zagraliśmy zbyt nerwowo, jakość nie była wtedy po naszej stronie. Na pewno potrafimy więcej i wierzę, że w kolejnym meczu to pokażemy. Chłopcy ciężko pracowali na boisku, ale Lech hamował nas swoją jakością. Dzisiaj wygrała lepsza drużyna.”

1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

Maciek dla nas też najważniejsze są trzy punkty uwierz nam 😉 Przepraszam nie chcę być złośliwy, szczególnie na święta. Ale najważniejsze są trofea. Przede wszystkim mistrzostwo Polski. I Ty potrafisz to zrobić! po drodze Puchar Polski. Byłbyś drugim trenerem w naszej stuletniej historii, który potrafił to zrobić.
    Wszyscy razem damy radę to zrobić! Lech to jest potęga!!!