Dogrywka: Wisła P. – Lech 0:1

W Wielką Sobotę zespół Lecha Poznań rozegrał jedno z najlepszych spotkań tej wiosny. Organizacja gry oraz cechy wolicjonalne stały na bardzo wysokim poziomie, poprzez bardzo dobre przygotowanie taktyczne Kolejorz nie pozwolił mocnej ostatnio Wiśle Płock na oddanie nawet jednego celnego strzału. Tylko przez swoją nieskuteczność Lech wygrał jedynie 1:0 odnosząc mimo wszystko zwycięstwo na bardzo trudnym dla wszystkich terenie.

1-4-4-2 przechodzące na 1-4-2-3-1

Kamiński – Vallo (84.Cielemęcki), Michalski, Krivotsyuk, Tomasik – Pawlak (84.Walczak), Lesniak (67.Furman), Szwoch, Jorginho – Kolar (46.Rzeźniczak), Sekulski (67.Warchoł).

1-4-2-3-1

Van der Hart – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom, Murawski (73.Tiba) – Skóraś (80.Ba Loua), Amaral (90.Velde), Kamiński (90.Marchwiński) – Kownacki.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

44 minuta – Jedno z wielu bardzo długich podań Milicia z naszej połowy na połowę rywala. Bardzo dobrze z tego zgrania skorzystał Skóraś, przeciwnik przewidywał obrót z piłką naszego skrzydłowego, ale ten ruszył lewą flanką, lekko ściął do środka i w porę podał w pole karne do Kownackiego. Skóraś w idealnym momencie lepszą prawą nogą zdecydował się na podanie, ponieważ do niego już doskakiwał drugi z obrońców próbujący przerwać akcję. Piłka po zagraniu z lewej strony trafiła do Kownackiego, który okazał się szybszy od Kryvotsuka potrafiąc na dużym spokoju i w iście snajperskim stylu zdobyć gola na 1:0. W bramkowej akcji udział wzięło tylko trzech zawodników, największą robotę poprzez prosty zwód po przyjęciu piłki oraz podanie w idealnym momencie wykonał oczywiście Skóraś.

1. janusz.futbolu pisze:

Tak dla obrony Tiby – może i był najsłabszym zawodnikiem w drużynie, ale nie był wcale słaby. Wszedł na krótko, ale dał dobrą zmianę.