Lechowa młodzież – tydzień 24

Jeszcze przed świątecznym weekendem w swoich ligach rywalizowały 3 z 4 najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. W Wielką Sobotę rywalizowały za to rezerwy Kolejorza, które odniosły niespodziewane zwycięstwo.Rezerwy:

Osłabiony Lech II Poznań po 3 kolejnych porażkach tym razem wygrał nad wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:1, choć przegrywał 0:1. Podopieczni Artura Węski umocnili się w strefie barażowej o awans na zaplecze Ekstraklasy, są na 6. miejscu w tabeli wyprzedzając siódmy zespół o 4 oczka. W sobotę o 13:00 rezerwy zagrają u siebie z będącą w strefie spadkowej Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

CLJ U-18:

Lech Poznań z CLJ rywalizował jeszcze przed weekendem 14 kwietnia i znowu rozczarował. Tym razem tylko zremisował u siebie z niżej notowanym Śląskiem Wrocław 1:1 tracąc gola w ostatnich minutach. Juniorzy starsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę są 7. miejscu. W niedzielę o 12:00 podejmą na swoim boisku dwunastego Górnika Zabrze.

CLJ U-17:

W czwartek wygraną 1:0 na wyjeździe nad Akademią Reissa Poznań wyszarpali juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Lech Poznań do lat 17 jest drugi, ale do liderującej Warty Poznań mającej komplet oczek traci aż 7 punktów. W niedzielę o 17:00 zawodników Bartosza Bochińskiego czeka wyjazdowy bój z FASE Szczecin.

CLJ U-15:

Po serii zwycięstw przed weekendem wpadkę zanotowali trampkarze starsi Kolejorza z grupy B CLJ U-15. Lech Poznań zremisował JAcademy Bydgoszcz 1:1, piłkarze Damiana Sobótki pozostali liderem w swojej grupie mając 3 oczka więcej od Lechii Gdańsk. W sobotę o 12:00 drużyna Lecha Poznań U-15 spotka się na wyjeździe z Akademią Reissa Poznań.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 1:2
CLJ U-18: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:1
CLJ U-17: AP Reissa Poznań – Lech Poznań 0:1
CLJ U-15: JAcademy Bydgoszcz – Lech Poznań 1:1

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (sobota, 23 kwietnia, godz. 13:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Górnik Zabrze (niedziela, 24 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań (niedziela, 24 kwietnia, godz. 17:00)
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań (sobota, 23 kwietnia, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Rahu pisze:

  Myślę, że trener Hubert Wędzonka sam powinien zrezygnować po tym sezonie. Co roku walka o utrzymanie do końca lub środek tabeli, nie są to wyniki godne klubu.

 2. 100h2o pisze:

  Zostawmy trenrów na swoich miejscach. Mieszanie trenerami w przypadku juniorów jest bez sensu. To jakby co parę miesięcy zmieniać nauczyciela matematyki ( tak kiedyś miałem). I niestety z matmy byłem najsłabszy. A z chemii czy fizyki gdzie miałem tych samych nauczycieli przez całe liceum było OK.
  Jest powiedzenia „od mieszania herbata nie będzie słodsza”. I tak najbardziej ocenia trenerów ten JEDEN/DWÓCH graczy którzy „wyjdą spod skrzydeł trenera” do wyższych i tej najważniejszej/pierwszej drużyny.
  Przypominam że na początku sezonu często tu pisano „wywalić Węskę” no i…. co ???

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   Kumpel 100h2o jak ja jeździłem na kolonie w dawnych pięknych czasach kilkadziesiąt lat temu to pamiętam typa, który mówił: „Z polskigu miołym pińć”.
   I to Ci mówię na faktach, bo sam bym na to nie wpadł 😉
   Dlaczego o tym piszę.. Dlatego, że może być super nauczyciel, uczeń może mieć bardzo dobre oceny u tego nauczyciela, a gdy przyjdzie się jemu mierzyć ze światem, pokazać co potrafi to może się okazać, że jego świat jest bardzo mały w porównaniu z tym który sobie wyobrażał.
   Zmiana trenera może dać bardzo wiele. Oczywiście wcale nie musi. Ale jednak może.