Kolejna stacja do marzeń. Lech – Górnik Ł. 3:0

O godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17 w Poznaniu, początek meczu 31. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Górnika Łęczna. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 9 meczów z Górnikiem w Poznaniu, 7 w Ekstraklasie i 0 porażek
null Lech za kadencji Skorży nigdy nie strzelił w meczu z Górnikiem więcej niż 1 gola (2 remisy na wyjeździe 1:1 i wygrana u siebie 1:0)
null Pierwszy mecz z Górnikiem w Poznaniu od 19 marca 2017 (wynik 0:0)
null Trener Prasol jako asystent Urbana w Zabrzu w tym sezonie przegrał z Lechem już 3 razy (1:3, 1:2 i 0:2 w PP)
null Lider Ekstraklasy vs 17 zespół w tabeli (najmniej goli w lidze – 25 bramek)
null 102 mecze Lecha z beniaminkami od 2003 roku (liga + rozgrywki pucharowe): 57-26-19, 202:92

16:23 – Dzień dobry z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Zespół, który chce być Mistrzem Polski musi wygrywać takie spotkania, jak dziś! Tylko 3 PUNKTY!

16:25 – Od rana w Poznaniu pochmurno i co chwilę pada, w tej chwili mamy mżawkę. Pogoda bardziej jesienna, na termometrach tylko 7 stopni. Za chwilę pierwsze zdjęcia.

16:30 – null

16:32 – Dla przypomnienia: Mecze Lech – Górnik Ł. i Pogoń – Raków w ramach 31. kolejki są rozgrywane awansem dzięki awansowi Lecha i Rakowa do finału Pucharu Polski. Dzień 20 kwietnia 2022 jest arcyważny dla układu podium.

16:36 – Pierwsi kibice są już na trybunach. Spodziewana frekwencja to dzisiaj w porywach 13 tysięcy. Lechowa średnia sezonu to ponad 20 tysięcy.

16:40 – null Poniżej skład Lecha. W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Ba Loua.

16:42 – Lechici wyszli właśnie na spacer po murawie.

16:47 – Goście także dojechali na stadion.

16:50 – Poniżej również skład Górnika. Z byłych lechitów od początku Gostomski i Goliński. Na ławce są Drewniak, Midzierski oraz Szramowski.

16:53 – null Z ciekawostek: Na szpicy w Łęcznej gra Śpiączka, który prywatnie jest fanatykiem Lecha jeżdżącym nawet na niektóre wyjazdy. W tym sezonie strzelił już 11 goli (tyle co Amaral).

17:00 – Do meczu godzina. Dziś i jutro Lech gra z rywalami, z którymi jesienią stracił aż 4 punkty (1:1 i 0:0). Teraz musi być 6 punktów, inaczej żadne mistrzostwo do Poznania nie wróci.

17:05 – null Górnik ostatni raz nie przegrał na wyjeździe 21 lutego na obiekcie Wisły Kraków (remis 0:0), a po raz ostatni triumfował na obcym terenie 12 grudnia 2021 roku zwyciężając na stadionie Cracovii 2:0.

17:10 – Za chwilę początek rozgrzewki, elementy są już rozłożone, murawa kolejny raz jest bardzo dobrze przygotowana. Wielu chciałoby grać na takiej trawie.

17:16 – Wiele wskazuje na to, że dziś około 20:00 lechici w matematyczny sposób zapewnią sobie udział w pucharach. Brakuje punktu.

17:19 – null Na kartki muszą uważać Kownacki oraz Karlstrom. Kolejna będzie skutkowała pauzą ze Stalą (niedziela, 12:30).

17:28 – null Trwa rozgrzewka. Do meczu niecałe 35 minut.

17:30 – Na stadionie jest bardzo mało ludzi, można było spodziewać się więcej. Przed stadionem są za to spore korki.

17:32 – null Skorża vs Górnik Ł.: 3-2-1, 7:4

17:49 – Spiker czyta składy, zaraz zaczynamy.

17:51 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:57 – Galvanize z głośników, obie drużyny już na murawie! Zaczynamy.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy o wygraną! Lech od początku w ataku pozycyjnym.
4 min. – GOOOOOL!!! 1:0! Piłka za plecy do Amarala, który zgubił obrońcę i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

null Amaral
null Pereira

6 min. – Cała taktyka gości legła w gruzach. Zapowiada się na otwarty mecz.
8 min. – Nietypowy widok, Łęczna w ataku pozycyjnym. Jest szansa skarcić rywala po kontrze.
11 min. – Kontra Górnika po stracie Kvekveskiriego w środku pola. Satka wybił piłkę naprawiając jego błąd.
12 min. – null Trybuny dzisiaj:

null 16 – 30 minuta

16 min. – Kamiński prostopadłym podaniem wypuścił Amarala, który w dobrej sytuacji źle trafił w piłkę.
18 min. – Celny strzał Amarala z daleka sparował Gostomski. Ba Loua nie zdążył z dobitką.
20 min. – Tym razem Ba Loua stracił piłkę po kontrze lewą flanką.
23 min. – Znowu Ba Loua. Najpierw podawał płasko w pole karne, za chwilę uderzył, ale bardzo słabo.
25 min. – Uderzenie po rykoszecie mogło zaskoczyć bramkarza. Przewaga Lecha znowu jest coraz większa.
27 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 2:0!!!! Karlstrom strzela premierową bramkę wykorzystując zamieszenie po rzucie rożnym!

null Karlstrom
null Ishak

30 min. – Bomba Kvekveskiriego z daleka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Gostomskiego.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Kolejna szansa. Tutaj pachnie pogromem.
32 min. – null Kartka dla Ba Loua. Jego występ to na razie nieporozumienie.
33 min. – null Fatalna strata rywala na 25 metrze, świetną okazję miał Ishak, ale zwlekał ze strzałem i wszystko zepsuł.
33 min. – Gostomski na raty łapie piłkę po rzucie rożnym.
34 min. – null Pierwsza szansa dla Górnika. Płaskie uderzenie po kontrze i długim zagraniu wybronił Van der Hart.
37 min. – Przekombinowana akcja Amarala z Ishakiem. Na końcu płasko i obok słupka uderzył Ba Loua.
41 min. – null Bilans Lecha przy prowadzeniu 1:0 na 2 frontach w tym sezonie: 20-2-0.

42 min. – Gostomski po płaskim uderzeniu odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Ponownie było blisko gola.
44 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 3:0! Efektowne podanie Amarala górą do Ishaka, ten urwał się stoperowi i mocnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

null Ishak
null Amaral

45+1 min. – Do przerwy lekko, łatwo i przyjemnie. 3:0.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Skóraś za Kamińskiego i Douglas za Rebocho.
47 min. – Ciekawe zagranie Ba Loua do Skórasia tylko ten nie zdążył.
49 min. –
null Widzów: 12140
51 min. – Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Lech nadal atakuje.
51 min. – null Amaral i Ishak wciąż na boisku. Strzelą 12 i 16 gola w sezonie ligowym?
53 min. – Ba Loua kolejnym uderzeniem wywalczył korner.
57 min. – Kolejna już strata Kvekveskiriego w środku pola.
57 min. – Pierwszy strzał łęcznian po przerwie. Bardzo niecelny.
59 min. – Niezdarna interwencja Van der Harta, który w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk dając gościom korner.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Sprytne zagranie Karlstroma do Ishaka w które wmieszał się obrońca.
61 min. – Tym razem Gostomskiego zza pola karnego chciał zaskoczyć Skóraś, lecz niecelnie.
63 min. – null Kownacki za Amarala, Kędziora za Pereirę.
68 min. – Sporo niecelnych strzałów po przerwie. Tym razem huknął Kownacki.
68 min. – null Kartka dla Karlstroma, nie zagra w niedzielę.
70 min. – Ba Loua fajnie rozprowadził akcję środkiem pola, podał do Kownackiego, który spalił i jeszcze nie trafił.
73 min. – null Marchwiński za Ishaka.
74 min. – Gostomski broni uderzenia Marchwińskiego i Kędziory. Pachnie, pachnie golem na 4:0.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Świetna akcja Ba Loua i Kownackiego. Na końcu z 10 metrów fatalnie spudłował Skóraś. Jak on tego nie trafił?!
77 min. – null I Skóraś wyładował frustrację idiotycznym faulem. Kartka.
82 min. – Tempo meczu spadło.
85 min. – Niecelny strzał Kvekveskiriego po ziemi po zejściu z lewej strony do środka. Dużo jest tego typu uderzeń po przerwie i wszystkie niecelne.
88 min. – Zagranie Ba Loua na aut.
88 min. – Znowu aktywny Ba Loua w akcji z Kownackim i ponownie nic z tego. On sam mógł mieć dziś hat-tricka.
90 min. – Marchwiński miał mnóstwo miejsca i oczywiście niecelnie uderzył z daleka. Kolejna słaba zmiana.
90+2 min. – Koniec. Lech wygrywa pewnie 3:0, szkoda że mimo tylu okazji nie udało się nic strzelić po przerwie. Poznaniacy pozostaną liderem, gdy Raków nie ogra Pogoni.

null null 31. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022 (mecz rozgrywany awansem), środa, 20 kwietnia, godz. 18:00
null KKS Lech Poznań – GKS Górnik Łęczna 3:0 (3:0)

null Sędziowie VAR: Musiał, Listkiewicz

null Lech: Van der Hart – Pereira (63.Kędziora), Satka, Milić, Rebocho (46.Douglas) – Karlstrom, Kvekveskiri – Ba Loua, Amaral (63.Kownacki), Kamiński (46.Skóraś) – Ishak (73.Marchwiński).

null Rezerwowi: Bednarek, Kędziora, Douglas, Tiba, Murawski, Marchwiński, Skóraś, Velde, Kownacki.

null Górnik Ł.: Gostomski – Szcześniak, Gerson (46.Rymaniak), Leandro – Goliński (46.Krykun), Gol (87.Szramowski), Serrano (46.Drewniak), Dziwniel – Wędrychowski (71.Lokilo), Śpiączka, Gąska.

null Rezerwowi: Kostrzewski, Midzierski, Rymaniak, Szramowski, Drewniak, Lokilo, Mak, Krykun, Banaszak.

null Kapitanowie: Ishak – Gostomski

null Ustawienia: 1-4-2-3-1 – 1-3-4-3

null Trenerzy: Skorża – Prasol

null Obserwacja „Oko na grę”: Ba Loua

null Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

null Pogoda: +7°C, pochmurno, przelotny deszcz

null Miejsce: Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17, Poznań)