Dogrywka: Lech – Górnik Ł. 3:0

Mecz Lech Poznań – Górnik Łęczna nie był taktycznym spotkaniem jak wcześniejszy pojedynek z Wisłą Płock. Tym razem organizacji obu drużyn np. w środku pola było mniej, Lech przewyższał Górnika umiejętnościami czysto sportowymi i tylko przez swoją nieskuteczność nie wygrał wyżej. Na uwagę zasługuje liczba pokonanych kilometrów przez łęcznian, mimo mniejszego posiadania piłki goście i tak przebiegli krótszy dystans co najlepiej pokazuje słabość tego przeciwnika.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Van der Hart – Pereira (63.Kędziora), Satka, Milić, Rebocho (46.Douglas) – Karlstrom, Kvekveskiri – Ba Loua, Amaral (63.Kownacki), Kamiński (46.Skóraś) – Ishak (73.Marchwiński).

1-3-4-3 przechodzące na 1-4-5-1

Gostomski – Szcześniak, Gerson (46.Rymaniak), Leandro – Goliński (46.Krykun), Gol (87.Szramowski), Serrano (46.Drewniak), Dziwniel – Wędrychowski (71.Lokilo), Śpiączka, Gąska.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

4 minuta – Początek meczu i akcja po której padł gol na 1:0 z miejsca ustawiający to spotkanie. Duży ruch panował wtedy na prawej stronie, Ba Loua lekko odegrał piłkę do Kvekveskiriego, po czym ten krótko podał do Pereiry. Portugalczyk chwilę poczekał i efektownym podaniem górą uruchomił aktywnego Amarala, który pojawił się z prawej strony pola karnego. Górnicy na coś takiego nie byli przygotowani, dzięki ruchliwości Amarala w ataku zupełnie zgubili krycie, proste podanie górą zaskoczyło Leandro, za daleko od Amarala był Gerson, nasz zawodnik zdołał lekko trącić piłkę i tym samym zdobył swojego 12 gola ligowego w sezonie po 6 ekstraklasowej asyście Pereiry. W 4 minucie Lech przeprowadził bardzo fajną akcję, podanie górą Pereiry było zagraniem typu „palce lizać”.