Następna stacja na torach do celu. Lech – Stal 3:1

O godzinie 12:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 30. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Stali Mielec. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null Lech ostatni raz pokonał Stal w Ekstraklasie dnia 3 kwietnia 1996 roku (2:0 w Poznaniu)
null Stal wygrała wiosną 1 mecz na 10 spotkań (8 meczów z rzędu bez zwycięstwa, 3 kolejne porażki)
null Lech gra o 3 zwycięstwo z rzędu, Stal ostatni raz wygrała 12 lutego
null Lech nie pokonał Stali od momentu jej powrotu do Ekstraklasy (1:1 i 0:0 na wyjazdach oraz 1:2 u siebie 1 maja 2021)
null Lech ostatni raz o 12:30 u siebie w lidze grał 22 listopada 2020 roku, a z udziałem kibiców po godzinie 12:00 dnia 25 marca 2000
null Bilans Lecha przy prowadzeniu 1:0 w tym sezonie na 2 frontach: 21-2-0

10:50 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Piękna wiosna, +15 stopni, w tej chwili lekki wiaterek i bezchmurne niebo. Nic tylko wyjść, zagrać, zgarnąć 3 punkty.

10:52 – Jedyny minus tej pogody to słońce padające na ekran komputera, dlatego niewiele widać.

10:57 – null Pierwsze zdjęcia:

11:05 – Piłkarze dojechali na stadion. Niebawem skład Lecha.

11:09 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Spodziewana frekwencja dziś to ponad 26 tysięcy.

11:16 – null Poniżej skład Lecha. Skład idealnie trafiony.

11:20 – Skład jest bardzo podobny do tego, w którym zagramy w finale. Na Narodowym musi grać 2 młodzieżowców, Skóraś z Kamińskim to pewniaki.

11:22 – null W ramach cyklu „Oko na grę” obserwowany będzie Antonio Milić.

11:27 – W porównaniu z przewidywanym składem jedna zmiana w Stali. Zaczynają bez nominalnego napastnika, bez Zawady.

11:32 – W tej chwili połowa boiska jest w słońcu.

11:35 – null W XXI wieku Lech Poznań rozpoczynał dotąd 14 oficjalnych meczów między godziną 11:00 a 13:30 notując bilans 9-3-2.

11:36 – W tym sezonie jest to nasz 3 mecz rozgrywany jeszcze przed obiadem. Wcześniej o podobnej porze graliśmy w Skierniewicach (2:0) i w Krakowie z Garbarnią (4:0).

11:42 – Bramkarze obu ekip wyszli na rozgrzewkę.

11:47 – null Na kartki muszą dzisiaj uważać zagrożeni Kownacki, Ba Loua i Skóraś.

11:48 – W razie wygranej Lech na moment odzyska 1. miejsce. Później już oczy całego Kolejorza będą zwrócone na spotkanie Raków – Łęczna. Trzeba mieć nadzieję na lepszy występ Górnika niż w środę.

11:56 – Niecałe 35 minut do meczu, przed stadionem spore korki głownie przez autokary. A na murawie obie drużyny już na rozgrzewce.

12:00 – 30 minut:

12:15 – Rozgrzewka zakończona. Czekamy.

12:21 – 9 minut, spiker czyta składy.

12:24 – Hymn Lecha odśpiewany, stadion niemal pełny.

12:25 – Na sektorze gości mała grupka fanatyków Stali.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy! Van der Hart w pierwszej połowie będzie bronił w słońcu.
2 min. – null Strata na naszej połowie po której Stal wyszła z kontrą a do siatki trafił Steczyk. Van der Hart w ogóle nie interweniował, myślał, że będzie to niecelne uderzenie. 0:1.
5 min. – Lech rzucił się do ataku.
8 min. – null Bilans przy przegrywaniu 0:1 w tym sezonie: 2-4-4
10 min. – Nie układa się gra Lechowi. Wynik zaskoczył poznaniaków.
12 min. – 1:1! Tym razem błąd Stali, piłka trafiła do Amarala, który uderzeniem lewą nogą zdobył gola. Gramy dalej.

null Amaral
null Ishak

15 min. – Niespodziewanie wyrównany kwadrans. Tak nie powinno być.

null 16 – 30 minuta

19 min. – Lech nadal nie może złapać rytmu. Nie rozgrywa piłki tak swobodnie, jak w środę.
22 min. – Lechici zamknęli Stal na połowie.
25 min. – Poznaniacy domagają się jedenastki po faulu na Amaralu. Sędzia nakazuje grać dalej.
26 min. – Mało w atakach wykorzystywana jest dotąd prawa flanka. Kamiński z Rebocho są dużo bardziej aktywni.
28 min. – Celny, lecz zbyt słaby strzał Tiby.
29 min. – Tym razem po efektownej akcji z powietrza uderzył Pereira, jednak niecelnie.
30 min. – null Kolejne zdjęcia:

null 31 – 45 minuta

31 min. – GOOOOOOOOOOOOOL!! 2:1! Lewą stroną urwał się Rebocho, podał w pole karne do Ishaka, ten odwrócił się z piłką i strzałem w środek bramki pokonał Strączka.

null Ishak
null Rebocho

34 min. – Lech nadal atakuje, stwarza sytuacje. Zaczyna wyglądać coraz lepiej.
36 min. – Niecelne uderzenie Skórasia po zejściu ze skrzydła.
40 min. – null Ajjjjj jak blisko było po uderzeniu Tiby! Wcześniej fajnie na prawej stronie zatańczył Skóraś.
45 min. – Lechici wykonywali rzut rożny po którym z powietrza nad bramką uderzył Milić.
45 min. – Do przerwy 2:1. Poznaniacy złapali rytm po 20 minucie i zasłużenie prowadzą, choć wynik powinien już być wyższy.
45 min. – null

null 46 – 60 minuta

46 min. – Początek II połowy. Lech w ataku.
47 min. – null Kocioł pod bramką Stali po rzucie rożnym! Szczęśliwie łapie Strączek.
49 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 3:1! Po dośrodkowaniu Tiby jeden z obrońców pechowo głową trafił do własnej siatki.

null Żyro – sam.
null Tiba

53 min. – Van der Hart znowu stał jak zaczarowany. On nie dojechał na ten mecz, jego błąd został naprawiony przez obrońcę.
56 min. – Kolejna dobra interwencja Satki w tym meczu. Jest dziś pewniejszy od Milicia.
60 min. – Stal po zmianach zaczęła śmielej atakować.

null 61 – 75 minuta

62 min. – null Kędziora za Pereirę. „Kendi” musi się ograć przed finałem.
66 min. – Mecz siadł, do tego Lech oddał inicjatywę.
66 min. – null Widzów: 26352
71 min. – Dwa przyblokowane uderzenia Amarala z daleka.

74 min. – Jak to możliwe?! Lech traci gola po kornerze.
74 min. – Ale stop. Jest VAR.
75 min. – Nie ma bramki dla Stali.
75 min. – null Są za to zmiany. Kownacki za Amarala, Kvekveskiri za Tibę, Ba Loua za Kamińskiego.

null 76 – 90 minuta

76 min. – null Kartka dla Kownackiego, nie zagra w Gliwicach.
77 min. – Lech całkowicie oddał pole i rozgrywa sparing. Kibice mogą być niezadowoleni.
81 min. – Poznaniacy oddalili grę.
83 min. – Groźny rzut rożny dla Kolejorza, niestety strzał był niecelny.
86 min. – Szansa dla Stali z prawej strony pola karnego. Jeden z lechitów wrócił na czas i był faulowany.
88 min. – null Kontra Ba Loua i Skórasia, ten drugi będąc w sytuacji 1 na 1 nie trafił! Uderzył w poprzeczkę.
89 min. – null Marchwiński za Ishaka.
90+1 min. – Kownacki zepsuł kolejną akcję.
90+2 min. – Końcówka meczu ponownie należy do nas.
90+2 min. – Niewiarygodne! Skóraś w sytuacji sam na sam znowu obija poprzeczkę!
90+3 min. – KONIEC. Lech ogrywa Stal 3:1, choć przegrywał 0:1. Skuteczność znowu była słaba, ale wynik się zgadza. Lech zrobił dzisiaj swoje, zapraszamy po więcej na stronę główną KKSLECH.com, kolejny raport na żywo już 2 maja prosto ze Stadionu Narodowego, gdzie zagramy o TROFEUM.

null null 30. kolejka PKO Ekstraklasy 2021/2022, niedziela, 24 kwietnia, godz. 12:30
null KKS Lech Poznań – PGE FKS Stal Mielec 3:1 (2:1)

null Bramki: 12.Amaral 31.Ishak 49.Żyro – sam. – 2.Steczyk

null Asysty: 1:1 – Ishak 2:1 – Rebocho 3:1 – Tiba

null Żółte kartki: Kownacki – Domański

null Widzów: 26352

null Sędzia: Stefański (Warszawa)

null Sędzia techniczny: Rzucidło

null Sędziowie boczni: Arys, Obukowicz

null Sędziowie VAR: Frankowski, Boniek

null Lech: Van der Hart – Pereira (62.Kędziora), Satka, Milić, Rebocho – Murawski, Tiba (75.Kvekveskiri) – Skóraś, Amaral (75.Kownacki), Kamiński (75.Ba Loua) – Ishak (89.Marchwiński).

null Rezerwowi: Bednarek, Douglas, Kędziora, Kvekveskiri, Marchwiński, Ba Loua, Velde, Ramirez, Kownacki.

null Stal: Strączek – Chorbadzhiyski, Matras, Flis – Żyro (67.Kłos), Kasperkiewicz (76.Granlund), Urbańczyk (58.Zawada), Getinger (58.Wawszczyk) – Sitek (67.Wrzesiński), Domański, Steczyk.

null Rezerwowi: Primel, Granlund, Wawszczyk, Budziński, Kłos, Wrzesiński, Maj, Zawada.