Lechowa młodzież – tydzień 25

W miniony weekend rywalizowały wszystkie cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Trzy zespoły wygrały, na całej linii zawiodły rezerwy Kolejorza notując bardzo rozczarowujący wynik.Rezerwy:

W sobotę Lech II Poznań wzmocniony m.in. Bartoszem Mrozkiem, Mateuszem Skrzypczakiem czy Alanem Czerwińskim gładko poległ u siebie z będącą w strefie spadkowej Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2, która do sobotniego meczu przegrała 8 wyjazdów z rzędu. Beniaminek po 3 kolejnych porażkach w II-lidze zwyciężył na wyjeździe pierwszy raz od 19 września 2021 roku. Rezerwy Kolejorza w tych rozgrywkach nie strzeliły tej drużynie choćby jednego gola, mimo przegranej utrzymały 6. miejsce barażowe w II-lidze.

Już w środę, 27 kwietnia, o godzinie 19:30 podopieczni Artura Węski zmierzą się na wyjeździe z drugą Chojniczanką Chojnice, następnie w niedzielę, 1 maja o 16:00 ich rywalem we Wronkach będzie broniący się przed spadkiem KKS Kalisz, który w tej chwili zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w II-lidze.

CLJ U-18:

W niedzielę na zwycięską ścieżkę wrócili juniorzy starsi. Lech Poznań z CLJ pokonał u siebie broniącego się przed spadkiem Górnika Zabrze 1:0. Kolejorz jest siódmy, do liderującej Polonii Warszawa traci 6 oczek. Już w piątek o 11:00 zawodnicy Huberta Wędzonki zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa, która ma tyle samo punktów, co Lech Poznań.

CLJ U-17:

Pewne wyjazdowe zwycięstwo nad FASE Szczecin aż 4:0 odnieśli w niedzielę juniorzy młodsi z grupy B CLJ U-17. Mimo wygranej drugi Kolejorz nadal ma 7 oczek straty do liderującej Warty Poznań, która wiosną ugrała komplet punktów. Jedyną szansą na awans do 1/2 finału CLJ U-17 wydaje się być sobotni mecz w samo południe. Wtedy podopieczni Bartosza Bochińskiego zmierzą się u siebie właśnie z prowadzącymi „Zielonymi”.

CLJ U-15:

Cały czas liderem w grupie B CLJ U-15 są piłkarze Damiana Sobótki. Po tym weekendzie trampkarze starsi Kolejorza mają już 6 oczek przewagi nad wiceliderem. W sobotę Lech Poznań do lat 15 wygrał na wyjeździe z Akademią Reissa Poznań 3:2. Przed nimi sobotni wyjazd do Gdańska na mecz z Lechią.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

II-liga: Lech II Poznań – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2
CLJ U-18: Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:0
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań 0:4
CLJ U-15: AP Reissa Poznań – Lech Poznań 2:3

Kolejne mecze młodzieży:

II-liga: Chojniczanka Chojnice – Lech II Poznań (środa, 27 kwietnia, godz. 19:30)
II-liga: Lech II Poznań – KKS Kalisz (niedziela, 1 maja, godz. 16:00)
CLJ U-18: Legia Warszawa – Lech Poznań (piątek, 29 kwietnia, godz. 11:00)
CLJ U-17: Lech Poznań – Warta Poznań (sobota, 30 kwietnia, godz. 12:00)
CLJ U-15: Lechia Gdańsk – Lech Poznań (sobota, 30 kwietnia, godz. 15:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <