Komunikat PZPN przed finałem Pucharu Polski

We wtorek, 26 kwietnia Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat dotyczący zbliżającego się finału Pucharu Polski 2021/2022 pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Komunikat związku dotyczy kibiców obu klubów.Prezydent Warszawy zabronił wnoszenia na obiekt flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m. Więcej poniżej w komunikacie PZPN:

„25 kwietnia 2022 roku Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy wydał zezwolenie na przeprowadzenie masowej imprezy sportowej – meczu piłki nożnej Lech Poznań – Raków Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski na stadionie PGE Narodowym. Spotkanie odbędzie się 2 maja o godzinie 16:00.

Jednym z warunków zezwolenia jest niedopuszczenie przez organizatora do używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m. Niestosowanie się do niniejszego warunku przez organizatora objęte jest groźbą kary pozbawienia wolności do lat 8 (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych). Należy podkreślić, że tym samym zawieszone zostało dotychczasowe prawo PZPN jako organizatora (określone w regulaminie imprezy masowej) do każdorazowego wyrażania zgody w przypadku próby wnoszenia i używania banerów lub flag o wymiarach większych niż wymiar określony powyżej.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że służby informacyjne i porządkowe będą zobowiązane do odmówienia wniesienia na stadion banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5 zgodnie z niniejszą decyzją organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej.

Polski Związek Piłki Nożnej, jako organizator przedmiotowej imprezy masowej, zamierza złożyć stosowne odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w zakresie ww. warunku zezwolenia.”Jednocześnie organizator finału Pucharu Polski, którym jest PZPN przeznaczył dla kibiców Lecha Poznań kilkaset miejsc parkingowych na błoniach znajdujących się obok Stadionu Narodowego. Bilety można kupować -> TUTAJ w następujących cenach:

15 zł – motocykl
25 zł – samochód osobowy
50 zł – bus
100 zł – autokar

Liczba miejsc parkingowych na błoniach PGE Narodowego jest mocno ograniczona. Kibice posiadający wjazdówkę proszeni są o umieszczenie za szybami kartki A4 z wydrukowanym dużym numerem bramy wejściowej (dla kibiców Lecha Poznań to brama numer 10). Dzięki kartce stewardzi wraz z policją będą mogli łatwiej kierować ruchem w okolicach stadionu. Wjazd na parking będzie możliwy od ulicy Sokolej.

Jednocześnie warto poinformować, że na finał Pucharu Polski 2021/2022 sprzedano już ponad 40 tysięcy biletów. Lech Poznań na sektory za bramką znajdujące się od strony stacji kolejowej Warszawa-Stadion sprzedał wszystkie vouchery (10 tysięcy), a Raków Częstochowa na przeciwległą trybunę ponad 9 tysięcy.

Kończą się już wejściówki na tzw. sektory neutralne sprzedawane przez PZPN i wysyłane kurierem. Nadal można nabywać bilety na trybunę od strony Wisły, gdzie zostały ostatnie bilety. Wejściówki na tzw. sektory neutralne można kupić -> TUTAJ. Bilety kosztują 60 oraz 80 złotych + koszt przesyłki, tysiące z nich już dawno kupili kibice Lecha Poznań z różnych części kraju, którzy na tzw. miejscach neutralnych będą stanowili większość.

Wkrótce zostanie podany komunikat o odbiorze koszulek + wymianie voucherów na imienne bilety przez kibiców Kolejorza, którzy kupili voucher z puli klubowej na sektory za bramką od strony stacji kolejowej.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

21 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Lewacki prezydent Warszawy zaczal brykac. Zaczyna sie

 2. tomasz1973 pisze:

  Kurwa dzisiaj wtorek, 10 tys ludzi ma wymienić vouchery na bilety, kiedy oni chcą to zrobić? Nie każdy mieszka w Poznaniu, nie każdy będzie miał czas wyrwać się z pracy i stać w kolejce, co za burdel.

 3. Didavi pisze:

  8 lat więzienia. Tak jest! W końcu ktoś się zabrał za prawdziwych zwyrodnialców, zabójców i gwałcicieli. Do pierdla chore pojeby z flagami i sektorówkami. Jedziesz za swoim ukochanym klubem, bierzesz flagę, zapierdalasz w tygodniu, żeby zrobić sektorówkę, tylko po to by 2 maja godnie zaprezentować swój ukochany klub = jesteś marginesem społecznym, jesteś traktowany jak morderca i gwałciciel.
  Tymczasem można przywiązać psa do holu i ciągać po ulicy i dostaniesz za to mniej lub wcale. Możesz zabić czy zgwałcić i udać psychola i też dostaniesz 8 lat, jeśli nie mniej. Kurwa gdzie my żyjemy!!!

 4. Mazdamundi pisze:

  Dziś po południu dojechał w końcu kurier.
  Uroczyście wręczył mi dużą kopertę w której to znalazłem mniejszą kopertę, a w niej bilet na jeden z sektorów neutralnych położony blisko sektorów przeznaczonych dla Lecha.
  Nawet ładny. Papier miły w dotyku.
  Miałem jednak niewielką nadzieję, że w kopercie będzie jakaś instrukcja do wersji elektronicznej biletu, ale niestety nie dane mi było miło się rozczarować.
  PZPN to jednak organizacyjnie jest średniowiecze.

 5. Toruń pisze:

  2×1,5×10000=240000m2 można z tego zrobić taki burdel na stadionie że nie zdążą posprzątać do następnej pandemii. Jebać trzaska, My robimy swoje!!!!!!

 6. Rahu pisze:

  Gdyby ktoś przyszedł z ukraińską flagą albo LBG+T to na pewno sam Trzaskowski otworzyłby bramy. Paranoja.

  • Erwin pisze:

   Dokładnie tak kolego, marsz niepodległości też był nie dobry w czasach obostrzeń i chciał żeby się nie odbył, wtedy było duże ryzyko zakażeń, zaraz po tym jak były przeogromne manifestacje na tzw. „wolne media”, wtedy nie było ryzyka, cóż się dziwić, zapewne tęczowy Jacuś wymyśliłby coś podobnego gdyby mecz był w Poznaniu, taka ich lewacka natura.

  • Pawelinho pisze:

   Rahu i Erwin

   Nic dodać nic ująć w tym co napisaliście na temat tego dziada (pisząc delikatnie) bo nie będę się zniżał do wulgarnej retoryki poziomu całej tej lewacko-tęczowo-komunistycznej zarazy, która jako mniejszość chce narzucać swoje urojenia większości czyli nam wszystkim.

 7. El Companero pisze:

  w ogóle głupotą jest rozgrywanie tego miasta w obranej stolicy. Te flagi są solą w oku wieśniaków z w-wy, dlatego pełni kompleksów ich nie chcą oglądać. Nie lepiej było poszukać stadion na 20-30 tysięcy ludzi w innym mieście? No ale w w-wie chcieli zarobić na biletach, bo ten stadion tylko na meczach kadry przynosi zysk a tych w roku wiele nie jest.

  • El Companero pisze:

   miało być: meczu w obsranej stolicy…:)

  • Kosi pisze:

   20-30 tysięcy? To predzej na final Wiger z Kasztelanią Sierpc. To już poszło ponad 40 tys. a miał byś dawno komplet gdyby finał był z Legia

 8. Radomianin pisze:

  Ja swoje bilety też mam. Już niedługo odzyskamy puchar. Myślę że gówno pedał trzaskkowski odpuści jak PZPN zareagujee

 9. Pawelinho pisze:

  Aż strach pomyśleć co by było jakby ten oszołom (trzaskowski) był prezydentem kraju! Jak widać w jego partyjce dalej kibice to samo zło….

 10. inowroclawianin pisze:

  J…ć czaskoskiego i cały POPiS! Ch.j mu w dziób! Finał PP to święto kibiców i nie można robić żadnych ograniczeń. Zrobili nas w naszej Ojczyźnie robalami i niewolnikami. Tylko obcy się tu liczą i mogą wszystko!
  Dość tego! Będziemy się bawić na naszych warunkach!