Ich kolejny finał Pucharu Polski na Narodowym

Trzech piłkarzy z obecnej kadry Lecha Poznań miało już okazję rywalizować na Stadionie Narodowym w Warszawie. Barry Douglas, Tomasz Kędziora oraz Dawid Kownacki wrócili do Kolejorza m.in. po to, aby właśnie zdobyć Puchar Polski, którego nie mają w swojej kolekcji.



Barry Douglas oraz Tomasz Kędziora wywalczyli już w swojej karierze krajowy puchar sięgając po niego odpowiednio w Turcji i w Ukrainie. Dawid Kownacki krajowego pucharu jeszcze nie zdobył.

Barry Douglas na Narodowym:

2015, Lech – Legia 1:2 (1-87 + asysta i czerwona kartka)

Barry Douglas grał na Stadionie Narodowym tylko raz 2 maja 2015 roku. W pierwszym finale z Legią Warszawa zespół Lecha Poznań objął prowadzenie w 20 minucie gry. Wtedy asystę przy samobójczym golu Tomasza Jodłowca zanotował właśnie Szkot, który bardzo dobrze dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne. 33-latek nie dograł tamtego finału do końca, w 88 minucie opuścił boisko za drugą żółtą kartkę.

null
null

Dawid Kownacki na Narodowym:

Dawid Kownacki rywalizował o Puchar Polski na Stadionie Narodowym w latach 2015-2017. W każdym z 3 spotkań finałowych wychodził w pierwszym składzie, ale tylko w tym pierwszym zanotował pełne 90 minut. W pierwszym finale 7 lat temu „Kownaś” był ustawiony na prawej pomocy. W drugim miał nie grać w pierwszym składzie. W 2016 roku Nicki Bille Nielsen wrzucił filmik z autokaru na którym było słychać słynne słowa Szymona Pawłowskiego – „że im się chciało” oraz Łukasza Trałki – „nie wal w ten autokar”.

Duńczyk dobę przed finałem wyszedł z zespołem na trening odbywający się na głównej płycie Narodowego, lecz w finale już nie zagrał, w ogóle zabrakło go w kadrze meczowej. Na szpicy do 86 minuty biegał więc Dawid Kownacki, który nie poradził sobie z silnymi stoperami Legii. Dopiero w końcówce meczu „Kownasia” zmienił Darko Jevtić. Z kolei w ostatnim finale z Arką Gdynia wychowanek Kolejorza ponownie wyszedł w pierwszym składzie grając na prawym skrzydle do 73 minuty.

2015, Lech – Legia 1:2 (1-90)
2016, Lech – Legia 0:1 (1-86)
2017, Lech – Arka 1:2 d. (1-73)

null
null
null

Tomasz Kędziora na Narodowym:

Tomasz Kędziora rozegrał w finałach na Narodowym najwięcej minut. W każdym spotkaniu grał od początku do końca na prawej obronie. W ostatnim finale z Arką Gdynia oberwał w głowę, polała się krew, „Kendi” przez większość czasu musiał biegać ze specjalną opaską.

2015, Lech – Legia 1:2 (1-90)
2016, Lech – Legia 0:1 (1-90)
2017, Lech – Arka 1:2 d. (1-120)

null
null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





4 komentarze

  1. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Akurat w tym finale pewnie zaczną ten mecz jako rezerwowi ale to są naprawdę dobrzy piłkarze. Po meczach rozegranych przez nich w tym sezonie raczej dobrze ich zapamiętam.
    Bardzo lubię piłkarzy mających Lecha w sercu, a nie dziwki za hajs. Zupełnie inaczej przeżywa się z nimi zwycięstwa i porażki.

  2. Sp pisze:

    Oby jutro nikt nie walił w autokar