O kolejne indywidualne laury

Zbliżający się finał Pucharu Polski 2022 to także idealna okazja, aby kilku zawodników poprzez zdobycie trofeum osiągnęło największy sukces w swoich karierach a paru piłkarzy dołożyło do swojej kolekcji kolejny medal lub krążek, jakiego jeszcze nie mają.

Przykładowo Dawid Kownacki, Barry Douglas czy Tomasz Kędziora zdobyli z Lechem Poznań tytuł Mistrza Polski, Superpuchar Polski, ale Pucharu Polski w swojej kolekcji jeszcze nie zdobyli. „Kendiemu” tak naprawdę brakuje już tylko tego Pucharu. Reprezentant Polski z Dynamem Kijów wywalczył aż trzy Superpuchary, dwa Puchary Ukrainy i mistrzostwo święcąc w zeszłym sezonie dublet. Pięć lat temu Puchar Turcji z Konyasporem zdobył za to Barry Douglas.

Inni lechici w przeszłości również sięgali po trofea w tym po krajowe puchary. 9 lat temu Antonio Milić wraz z Hajdukiem Split wywalczył Puchar Chorwacji, a 5 lat temu Pedro Rebocho z Moreirense wygrał Puchar Ligi Portugalskiej. Dość dawno, bo 9 lat temu Puchar i Mistrzostwo Gruzji z Dinamem Tbilisi zdobył Nika Kvekveskiri dorzucając jeszcze 7 lat temu drugi tytuł z drużyną Dila Gori.

O drugi w karierze pucharu kraju 2 maja powalczy Jesper Karlstrom, który w 2018 roku sięgnął z Djurgardens Sztokholm po Puchar Szwecji, a po roku wywalczył jeszcze mistrzostwo. Ciekawe pucharowe wspomnienia ma za to Artur Sobiech. 13 lat temu reprezentując Ruch Chorzów przegrał on na Stadionie Śląskim z Lechem Poznań, ale za to 3 lata temu 2 maja 2019 na Stadionie Narodowym strzelił zwycięską bramkę dla Lechii Gdańsk w konfrontacji z Jagiellonią Białystok i to w ostatniej minucie.

Pozostali zawodnicy Kolejorza tacy jak m.in. Filip Bednarek, Mickey van der Hart, Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Lubomir Satka, Adriel Ba Loua, Pedro Tiba, Joel Pereira, Joao Amaral, Jakub Kamiński, Radosław Murawski, Filip Marchwiński, Dani Ramirez, Michał Skóraś, Mikael Ishak czy Kristoffer Velde dnia 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie mogą osiągnąć największy sukces w swoich dotychczasowych karierach. Velde przed 3 laty grał w finale pucharu krajowego reprezentując norweskie FK Haugesund, jednak jego klub wówczas przegrał.