Piąta porażka z rzędu. Lech – Raków 1:3

O godzinie 16:00 na stadionie PGE Narodowy mieszczącym się przy alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie, początek finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2021/2022, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Rakowa Częstochowa. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (przed meczem)

null 5 kolejnych meczów Lecha z Rakowem bez wygranej – 3:3, 0:2 (w PP), 1:3, 2:2 i 0:1
null Lech nigdy nie wygrał z Rakowem w Pucharze Polski (0:1 w 2018 oraz 0:2 w 2021 roku)
null Maciej Skorża nigdy nie pokonał Rakowa i Marka Papszuna – 1:3, 2:2 i 0:1
null 11 finał Pucharu Polski w historii Lecha, 5 zwycięstw, 5 porażek (4 z rzędu w 2011, 2015, 2016 i 2017 roku)
null Lech czeka na Puchar Polski od 13 lat, nigdy nie odebrał trofeum jego obrońcy
null 15 kolejnych meczów Rakowa na 2 frontach bez porażki (w żadnym nie stracił więcej niż jednego gola)

13:55 – Witamy z PGE Narodowego! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie na żywo prosto ze stadionu. Gramy dziś 11 finał w historii Lecha Poznań walcząc o 6 krajowy puchar! Czas najwyższy go zdobyć, wszyscy kibice czekają na niego już prawie 13 lat.

13:57 – Godzinę temu nad Warszawą nieco się zachmurzyło, ale do 16:00 znów ma pojawić się słońce. Warunki do gry idealne, to piękna majówka z Lechem Poznań.

13:58 – Kibice obu klubów z miejsc za bramkami nie wchodzą na stadion. Za chwilę o 14:00 zostaną otwarte bramy prowadzące na tzw. sektory neutralne.

14:00 – Zdjęcia z soboty i z niedzieli (stadion, trening Lecha, konferencja itp.) można znaleźć -> TTUAJ. Wkrótce pojawią się kolejne, już meczowe zdjęcia.

14:08 – null Pierwsze fotki z dzisiaj. Z upływem finału będą pojawiały się kolejne m.in. z drugiej trybuny oraz z murawy.

14:18 – Na sektorach za bramkami pojawili się pojedynczy kibice.

14:25 – Zorganizowane grupy stoją pod stadionem nie mogąc wejść z oprawą i z fanami. Mimo wszystko na sektorach Rakowa przybywa osób.

14:26 – Za chwilę podamy skład Lecha.

14:36 – Raków dotarł na stadion, trwa jego spacer po murawie.

14:41 – Jest i Lech! na neutralach mamy dużą przewagę, więc po Narodowym niosło się już głośne Kolejorz! Kolejorz!

14:46 – Poniżej skład Lecha. A jednak bardzo ofensywny.

14:47 – null W ramach „Oko na grę” obserwowany będzie Pedro Rebocho.

14:54 – Poniżej także skład Rakowa. Bez niespodzianek.

15:00 – Godzina do meczu. Na sektorach Lecha za bramką pojedyncze osoby, po drugiej stronie dużo więcej kibiców. A na murawie są już rozłożone elementy potrzebne do rozgrzewki.

15:03 – null Jest pięknie. Tylko kibiców za bramką brak.

15:08 – Bramkarze obu ekip pojawili się na rozgrzewce.

15:21 – null Smutny widok.

15:22 – A tymczasem na murawie Lech w komplecie na rozgrzewce.

15:24 – Sporadycznie pojawia się doping dla Lecha z sektorów tzw. neutralnych.

15:26 – Niespełna 35 minut do finału. Nie czuć atmosfery, bo nie ma kibiców, na neutralnych też jest wiele wolnych miejsc.

15:35 – null

15:43 – Kibiców Lecha za bramką nie przybywa. Rakowa za drugą bramką już tak (szczególnie na górnych sektorach).

15:44 – Rozgrzewka obu drużyn dobiegła końca.

15:44 – Nadal nie czuć atmosfery finału.

15:47 – Spiker czyta ostatnie przedmeczowe komunikaty. Kibice gwiżdżą.

15:50 – Odczytywane są składy. Przed meczem zostanie jeszcze odśpiewany hymn Polski.

15:58 – Hymn odśpiewany, obie drużyny na murawie. Na sektorach Rakowa za bramką tysiące osób, za naszą prawie nikogo nie ma. Najpóźniej w przerwie meczu kolejne zdjęcia.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Gramy o Puchar! Zaczął Lech.
3 min. – Na razie Lech prowadzi grę. Kibice Lecha kibicują zza stadionu, Raków „pozdrawia” PZPN, Trzaskowskiego, wszystko próbuje zagłuszyć spiker.
5 min. – Raków ma problemy z odebraniem piłki.
6 min. – null Niemożliwe. Pierwsza akcja Rakowa i rywal obejmuje prowadzenie. Znowu nie popisał się Van der Hart. Lech przegrywa 0:1.
7 min. – Kolejorz stracił pierwszego gola w tej edycji Pucharu Polski i od razu przegrywa.
8 min. – Tym razem Van der Hart w końcu coś obronił.
12 min. – Od utraty gola nic nie gramy.
13 min. – null Tym razem świetna interwencja nogami Van der Harta ratuje nas przed utratą 2 gola!
15 min. – Nie istniejemy od straty bramki. Lecha nie ma.

null 16 – 30 minuta

16 min. – Lopez nie trafił z rzutu wolnego w świetnej sytuacji.
16 min. – null A teraz Raków ratuje poprzeczka po strzale z daleka Kamińskiego!
17 min. – Następne uderzenie z dystansu. Nad bramką.
20 min. – Poznaniacy przebudzili się. Mają szczęście, że nie przy stanie 0:2.
25 min. – Łatwo zmarnowany rzut wolny i rożny. Były 2 bardzo złe strzały.
27 min. – null Dobra szansa dla Kolejorza po kornerze, sprytny strzał wybronił Trelowski.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Ciekawa akcja Lecha lewą flanką po której płasko i bardzo niecelnie uderzył Murawski.
34 min. – Kamiński strzelał? podawał? w każdym razie było kolejne zagrożenie.
36 min. – null Lech grał, Raków strzelił po kontrze na 2:0. Wdowiak wykorzystał sytuację 1 na 1. Wydaje się być po meczu.
38 min. – Tej bramki można by oczywiście uniknąć, gdyby nie błąd Pereiry.
40 min. – Podanie Ishaka do nikogo.
43 min. – Następne zagranie w pole karne na oślep.
45+2 min. – Po następnym strzale Rakowa z okolic pola karnego było blisko 3 bramki.
45+2 min. – Do przerwy 0:2.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Kolejne fotki:

46 min. – Amaral za Pereirę. Dziwna zmiana, chyba gramy już sparing.
48 min. – Po dwie akcje z obu stron.
48 min. – Miękka wrzutka Karlstroma w pole karne znowu do nikogo. Za dużo jest dziś takich podań, to bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Lecha, dużo gorsze od tych w 2015, 2016 i 2017 roku.
53 min. – Mamy kontaktową bramkę. Trochę przypadku, ale Amaral z kilku metrów pokonał Trelowskiego.

null Amaral
null Kownacki

55 min. – Lech ruszył do przodu.
57 min. – null Faul Rebocho, kartka.
59 min. – Następny strzał z daleka nie wiadomo po co. Jeszcze Karlstrom miał jakieś uwagi.

null 61 – 75 minuta

61 min. – Znowu groźnie w naszym polu karnym. Minimalnie niecelnie główkował Arsenić.
62 min. – null Fatalne podanie Ishaka. Jeszcze Skóraś zarobił kartkę.
63 min. – Znowu Ishak. Czemu nie ruszył do piłki?!
64 min. – Szybka akcja Lecha, najpierw Amaral za daleko wypuścił sobie piłkę, za chwilę niecelnie uderzył Ishak.
67 min. – Raków mocno cofnięty, czeka na kontry, liczy na straty w środku pola zespołu Lecha, który gra bez taktyki. Wszyscy atakują tak jak sobie chcą.
71 min. – Setki niecelnych podań ze strony Lecha. Nieefektywne granie w piłkę.
73 min. – null Tiba za Murawskiego i Ba Loua za Kownackiego.

null 76 – 90 minuta

77 min. – null Raków na chwilę się przebudził, zaczął atakować i od razu strzelił gola. Lopez strzela już 3 gola Lechowi w historii i 2 w tej rundzie.
78 min. – null Marchwiński za Kamińskiego.
82 min. – Jeszcze kilka minut. Lech już przestał atakować. Nic z tych szarpanych ataków nie było, obecnie nie ma już ich wcale.
85 min. – null Kvekveskiri za Karlstroma.
87 min. – Czerwona kartka dla Araka.
89 min. – null Kartka dla Milicia.
90+2 min. – Jeszcze przyblokowany strzał fatalnego dziś Ishaka.
90+4 min. – Koniec finału. Lech ponosi 5 porażkę z rzędu i 4 na Narodowym.

Poniżej znajduje się pierwsza, szybka galeria zdjęć z Lechowej ceremonii na Stadionie Narodowym. Więcej zdjęć z dni 30 kwietnia – 2 maja (stadion, konferencja Lecha, trening Lecha + trybuny w dniu finału można znaleźć) -> TUTAJ. Pełna fotorelacja z finału Pucharu Polski 2022 pojawi się w nocy.

null Finał Pucharu Polski 2021/2022, poniedziałek, 2 maja, godz. 16:00
null KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:3 (0:2)

null Bramki: 53.Amaral – 6.Gutkovskis 36.Wdowiak 77.Lopez

null Asysty: 1:2 – Kownacki

null Żółte kartki: Rebocho, Skóraś, Milić – Wdowiak

null Czerwona kartka: 87 min. – Arak (za brutalny faul)

null Widzów: 35694

null Sędzia: Marciniak (Płock)