Strzelcy goli Piastowi

Za 3 dni Lech Poznań zagra w Gliwicach na obiekcie Piasta, który nigdy nie należał do niewygodnych terenów dla naszych piłkarzy. Lechici wygrywali tam łatwo, często strzelali wiele goli, ale największy kat Piasta Gliwice trafiał do siatki w Poznaniu.W dotychczasowej historii Lech Poznań strzelił Piastowi Gliwice łącznie 69 goli w tym 50 w Ekstraklasie. W lidze najwięcej bramek Piastowi wbił Christian Gytkjaer strzelając gliwiczanom łącznie 5 goli. Duńczyk 2 bramki zdobył w meczu Lech – Piast 5:1, który odbył się w 2017 roku. Rok później przy Bułgarskiej padł remis 1:1, wtedy trafienie w Poznaniu zanotował Gytkjaer. Ten sam piłkarz strzelił 2 gole w meczu Lech – Piast 3:0 w 2019 roku.

Radość Gytkjaera po jednym z goli z Piastem
null

Drudzy w klasyfikacji zawodników z największą liczba bramek w ligowych spotkaniach z Piastem Gliwice są Łukasz Teodorczyk, Szymon Pawłowski oraz Vojo Ubiparip. Cała trójka w meczach z „Piastunkami” strzeliła po 3 gole. W niedzielę dogonić ich mógłby Dawid Kownacki, ale 8 maja nie zagra z powodu kartek. „Kownaś” pierwszą bramkę w spotkaniu z gliwiczanami zdobył w meczu Lech – Piast 4:0 rozegranym w lipcu 2014 roku, a drugiego gola strzelił w lutym 2017 roku w Gliwicach, kiedy Kolejorz wygrał 3:0.

Christian Gytkjaer strzela gola Piastowi z rzutu karnego
null

Dawida Kownackiego w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą goli w ekstraklasowych meczach z Piastem Gliwice goni Joao Amaral. Portugalczyk jesienią strzelił zwycięską bramkę w spotkaniu wygranym 1:0. Wcześniej trafił 2 lata wcześniej, kiedy przy Bułgarskiej wygraliśmy 3:0. Z obecnych lechitów gola Piastowi Gliwice w przeszłości strzelali też Pedro Tiba, Dani Ramirez oraz Filip Marchwiński.

Joao Amaral po jesiennym golu z Piastem
null

Cała trójka zdobywała bramki w wygranych spotkaniach z Piastem Gliwice i to na wyjeździe. Ramirez oraz Marchwiński trafili do siatki podczas ostatniej wizyty Lecha Poznań na obiekcie przy Okrzei, która miała miejsce w październiku 2020 roku. Wówczas podopieczni jeszcze Dariusza Żurawia wygrali 4:1 odnosząc to zwycięstwo tuż po awansie do fazy grupowej Ligi Europy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. inowroclawianin pisze:

    Piast ma też pewien dług względem Lecha…. No, ale teren dość przyjazny jest. Oby było ok dla nas. Hattrick Ishaka mile widziany i na 0 z tyłu.