O coś spektakularnego

Przed Lechem Poznań ostatnie 3 ligowe mecze sezonu, w których nawet komplet 9 punktów może nie dać mu Mistrzostwa Polski. Karty rozdaje Raków Częstochowa, naciskający na niego Kolejorz musi liczyć na co najmniej jeden remis tej drużyny i samemu zaliczyć komplet zwycięstw.Czy 9 oczek w ostatnich 3 kolejkach to osiągalna zdobycz? Lech Poznań od 2010 roku wygrał ostatnie 3 ligowe mecze tylko 2 razy. 12 lat temu sztuka 3 zwycięstw w ostatnich 3 kolejkach dała nam tytuł Mistrza Polski na finiszu rozgrywek 2009/2010. Od tamtej pory ostatnie 3 ostatnie kolejki w przypadku Kolejorza najczęściej wypadały blado. W 2011 roku na 9 możliwych punktów do zdobycia ugraliśmy 6 oczek w ostatnich 2 meczach. W 2012 roku było to 7 punktów, wtedy Lech Poznań na koniec sezonu 2011/2012 zremisował w Łodzi i stracił brązowy medal spadając na 4. lokatę.

W 2013 roku Lech Poznań na finiszu ligi zdobył w ostatnich 3 kolejkach raptem 4 punkty, w 2014 roku też 4, w 2015 roku za kadencji Macieja Skorży zgromadził już 7 oczek. W sezonie 2014/2015 w ostatniej kolejce do tytułu Lech Poznań potrzebował remisu i ostatecznie go osiągnął. W trwających rozgrywkach bardzo mało prawdopodobna jest sytuacja, w której remis na koniec wystarczałby Kolejorzowi do osiągnięcia sukcesu.

Rok później po finale Pucharu Polski 2016 niebiesko-biali także rozgrywali 3 mecze ligowe. Dwa przegrali, dopiero w ostatnim spotkaniu u siebie udało nam się wygrać co i tak nic nie dało. Przed 5 laty Lech Poznań na finiszu ligi ugrał 5 punktów. Dzięki remisowi w ostatniej kolejce zajął 3. miejsce dostając się wówczas do eliminacji europejskich pucharów, które teraz od 20 kwietnia ma już zapewnione.

Kolejorz od 2010 roku najgorszy punktowy rezultat na finiszu (3 ostatnie kolejki) zanotował przed 4 laty. Wówczas nasza drużyna ugrała ledwie jeden punkt, który w przedostatniej kolejce dał Lechowi Poznań matematyczny awans do europejskich pucharów. W 2019 roku było niewiele lepiej, Kolejorz w 3 ostatnich seriach spotkań odniósł raptem jedno zwycięstwo, dwa wyjazdowe mecze już przegrał.

Przed 2 laty po 10 latach Lech Poznań odniósł 3 zwycięstwa w ostatnich 3 kolejkach. Niewiele mu to dało, bowiem losy Mistrzostwa Polski już wcześniej były rozstrzygnięte. Podopieczni ówczesnego trenera Dariusza Żurawia przypieczętowali za to wicemistrzostwo kraju. Rok temu na finiszu ligi Kolejorza szkolił już Maciej Skorża, wtedy w ostatnich 4 kolejkach udało się ugrać 4 punkty.

Warto przypomnieć, że Lech Poznań na swoim koncie ma już 3 ligowe zwycięstwa z rzędu, zatem wygrywając wszystko do 21 maja miałby passę 6 kolejnych zwycięstw. Aż nie chce się wierzyć, że taka seria wygranych nie dałaby mistrzowskiego tytułu po 34. kolejce sezonu 2021/2022.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <