Lechici nominowani do nagród Ekstraklasy

W poniedziałek, 9 maja ogłoszono nominacje do nagród Ekstraklasy za ligowy sezon 2021/2022. Przedstawiciele Lecha Poznań zdominowali nominacje, Kolejorz nie ma swojego przedstawiciela tylko w kategorii „bramkarz sezonu”. Wyniki już za 2 tygodnie.W 6 kategoriach za nominacje odpowiadała Ekstraklasa SA. Teraz członkowie kapituły, którą tworzą różni dziennikarze wybiorą trzech najlepszych w każdej kategorii. W przypadku kategorii „piłkarz sezonu 2021/2022” pięciu zawodników nominowała kapituła, a tego najlepszego w kończącym się sezonie wybiorą inni gracze występujący w PKO Ekstraklasie.

O tym, kto wygra w poszczególnych kategoriach okaże się w poniedziałek, 23 maja po godzinie 20:30 podczas gali Ekstraklasy SA kończącej oficjalnie sezon 2021/2022 (transmisja gali na C+ Sport i TVP Sport). Podczas gali nagrodę otrzyma jeszcze król strzelców polskiej ligi oraz młodzieżowiec sezonu 2021/2022. Któryś z piłkarzy z rąk przedstawiciela TVP Sport otrzyma statuetkę za „gola sezonu” a z rąk przedstawiciela C+ dany zawodnik dostanie nagrodę za „Turbokozaka”.

Lechici są nominowani w pięciu z sześciu kategorii. W kategorii na obrońcę sezonu 2021/2022 jest nawet aż trzech defensorów Kolejorza. Warto przypomnieć, że po mistrzowskim sezonie 2014/2015 nikt z Lecha Poznań nie został wyróżniony. Co jedynie Szymon Pawłowski dostał „plusa sezonu” od abonamentów platformy C+.Trener sezonu 2021/2022:

– Tomasz Kaczmarek (Lechia Gdańsk)
– Marek Papszun (Raków Częstochowa)
– Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin)
– Maciej Skorża (Lech Poznań)
– Dawid Szulczek (Warta Poznań)

Bramkarz sezonu 2021/2022:

– Krzysztof Kamiński (Wisła Płock)
– Vladan Kovacević (Raków Częstochowa)
– Filip Majchrowicz (Radomiak Radom)
– Frantisek Plach (Piast Gliwice)
– Dante Stipica (Pogoń Szczecin)

Obrońca sezonu 2021/2022:

– Patryk Kun (Raków Częstochowa)
– Antonio Milić (Lech Poznań)
– Joel Pereira (Lech Poznań)
– Bartosz Salamon (Lech Poznań)
– Fran Tudor (Raków Częstochowa)

Pomocnik sezonu 2021/2022:

– Joao Amaral (Lech Poznań)
– Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
– Jesper Karlstrom (Lech Poznań)
– Ivi Lopez (Raków Częstochowa)
– Josue (Legia Warszawa)

Napastnik sezonu 2021/2022:

– Mikael Ishak (Lech Poznań)
– Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)
– Łukasz Sekulski (Wisła Płock)
– Luka Zahović (Pogoń Szczecin)
– Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)

Piłkarz sezonu 2021/2022:

– Ivi Lopez (Raków Częstochowa)
– Joao Amaral (Lech Poznań)
– Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
– Mikael Ishak (Lech Poznań)
– Josue (Legia Warszawa)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

13 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Trener: Skorża
  Obrońca: Salamon
  Bramkarz: Kovacević
  Pomocnik: Amaral
  Napastnik: Ishak
  Piłkarz: Lopez

 2. paqero pisze:

  Najmniej straconych bramek w lidze, 3 obrońców nominowanych do nagród, kolejne potwierdzenie gdzie był nasz najsłabszy punkt w tym sezonie – obsada bramki.

 3. Grossadmiral pisze:

  Turbodzban chyba troche po znajomości. Brakuje Szysza a takich zawodników jak ivi czy amaral powinno się dawać do napastników. Troche słabo wygląda jak po 32 kolejkach wystarczy miec 10 bramek i byc w topach napastników

  • Grossadmiral pisze:

   Jeszczę Kądziora bym dał do pomocników nominowanych a Kamiński przecież też liczby robił ale jest josue co bramek wcale tylko asyst sporo

   • Pawelinho pisze:

    Dokładnie też mnie to zastanowiło bo Kamiński obiektywnie lub Kądzior mają lepsze liczby od josue.

 4. Radomianin pisze:

  Jak będzie MP to Skorza Kovacevic Salamon Lopez lub Amaral Ishak i Lopez plus młodzież to Kamiński. I to chyba nawet pieniądze można stawiać hehe

 5. Bart pisze:

  Nominacja TurboDebila do piłkarza sezonu trochę na siłę. Równie dobrze można było nominować Kądziora albo Kamińskiego, ale pewnie za Grosickim zdecydowało nazwisko i znajomości z dziennikarzami.

  Bardzo fajnie że doceniono Szulczka. Zasłużona nominacja. Facet wykonał w Warcie świetną robotę. Duża sztuka jak w kilka miesięcy pozbierał i spokojnie utrzymał zespół który był w rozsypce.

  Ja bym chciał żeby pomocnikiem sezonu został Jesper, żeby docenić w ten sposób pracę jaką wykonują defensywni pomocnicy których często się nie docenia. Tylko wtedy Ivi lub Amaral nie dostaliby żadnego wyróżnienia, a też zasługują. Cała trójka (Ivi, Amaral, Karlstrom) rozgrywa fantastyczne sezony i zasługuje na nagrody, a przynajmniej jedna osoba z tej trójki nie dostanie nagrody. Niezła zagwozdka szykuje się przy wyborze pomocnika sezonu i piłkarza sezonu.

 6. ShaggyPMI pisze:

  Trener: Papszun
  Bramkarz: Stipica
  Obrońca: Salamon
  Pomocnik: Amaral
  Napastnik: Ishak
  Piłkarz: Lopez

 7. inowroclawianin pisze:

  Jeżeli zdobędziemy tytuł to zgarniamy prawie wszystkie nagrody, oprócz tej dla bramkarza sezonu.

 8. inowroclawianin pisze:

  Trener Skorza, obrońca Salamon, pomocnik Amaral, napastnik Ishak, bramkarz Stipica lub Kovacevic, piłkarz sezonu Amaral.

Dodaj komentarz