Dogrywka: Piast – Lech 1:2

Niedzielny mecz z Piastem Gliwice nie był wielkim widowiskiem, druga połowa w wykonaniu Lecha Poznań była dużo gorsza od pierwszej odsłony, po przerwie zespół nie stwarzał już tylu sytuacji, ile w pierwszych 45 minutach. Na szczęście tuż przed końcem spotkania korner + przebłysk najlepszego napastnika ligi Mikaela Ishaka pozwolił Kolejorzowi wyszarpać pełną pulę pozwalającą odzyskać fotel lidera. Być może gol, który zdobył Szwed w 88 minucie dnia 8 maja 2022 będzie wspominany przez wiele, wiele lat.

1-3-4-3 przechodzące na 1-4-4-2

Plach – Reiner (46.Ameyaw), Czerwiński, Mosór – Konczkowski (81.Pyrka), Hateley, Chrapek, Huk – Kądzior (90+1.Kaput), Wilczek (67.Toril), Holubek (46.Katranis).

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Van der Hart – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom (79.Kvekveskiri), Murawski (83.Velde) – Ba Loua (64.Skóraś), Amaral (79.Ramirez), Kamiński – Ishak.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

16 minuta – Akcja bramkowa na 1:0, w której spory udział miał Jesper Karlstrom. Dzięki pressingowi Szweda na połowie rywala obrońca Piasta popełnił błąd. Podał piłkę prosto pod nogi równie wysoko ustawionego Radosława Murawskiego, ten przyjął piłkę, krótko podał do Adriela Ba Loua, Iworyjczyk z klepki zagrał do Joela Pereiry, a ten na końcu popisał się crossowym podaniem. Futbolówka po długim zagraniu trafiła na lewą stronę pola karnego do Jakuba Kamińskiego, skrzydłowy Lecha chciał zgrać piłkę głową do m.in. Mikaela Ishaka czy Jespera Karlstroma, który po skutecznym doskoku do przeciwnika na około 25 metrze zapędził się do przodu, na prawą stronę pola karnego. Zgranie głową „Kamykowi” nie wyszło, wyszedł strzał po którym piłka szczęśliwie przelobowała Frantiska Placha. Przy tym golu należy podkreślić wkład Jespera Karlstroma oraz oczywiście docenić dośrodkowanie Joela Pereiry.