Bartosz Mrozek na dwa mecze w Stali Mielec

22-letni bramkarz Lecha Poznań, Bartosz Mrozek sezon 2021/2022 piłkarskiej PKO Ekstraklasy dokończy w Stali Mielec. Wychowanek akademii Kolejorza trafi na Podkarpacie w ramach tzw. „transferu medycznego”.Trzeci bramkarz Lecha Poznań jeszcze w tym tygodniu trenował z pierwszą drużyną Kolejorza, ale sezon 2021/2022 zakończy w Stali Mielec. Klub z Podkarpacia boryka się z dużymi problemami, kontuzjowanych jest dwóch golkiperów, zatem Stal skorzystała z przepisów PZPN i na 2 mecze wypożyczyła Bartosza Mrozka.

22-letni bramkarz w tym sezonie grał w II-ligowych rezerwach oraz w Pucharze Polski. W Ekstraklasie nie zadebiutował, na najwyższym froncie w naszym kraju zadebiutuje dopiero jako golkiper Stali Mielec, która jest już pewna ligowego bytu.

Po kilkunastodniowym pobycie w Stali Mielec bramkarz, który po tym sezonie kończy wiek młodzieżowca wróci na Bułgarską. Kontrakt Bartosza Mrozka z Lechem Poznań obowiązuje jeszcze przez rok, latem zapadnie decyzja, co dalej z jego karierą w Kolejorzu. Przy Bułgarskiej na pewno zostaje drugi obecnie golkiper Filip Bednarek, klub szuka aktualnie nowego bramkarza numer 1 na sezon 2022/2023.

„27 ust. 1 lit. e) Uchwała PZPN nr VIII/124 z 14 lipca 2015 roku:

e) gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika występującego na pozycji bramkarza w sytuacji kontuzji lub choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przynajmniej jednego bramkarza uprawnionego do gry w danej klasie rozgrywkowej”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

11 komentarzy

 1. Sp pisze:

  Tak jak wczoraj napisał @Grossadmiral powinniśmy z nim przedłużyć kontrakt o rok i skoro jest zainteresowanie to wypożyczyć go i patrzeć jak się rozwija łapiąc minuty. Nie jest powiedziane, że nasz wychowanek na bramce musi być u21. Niech zbiera doświadczenie a my się mu przyglądajmy.

 2. robson pisze:

  Jak się dobrze pokaże, to kto wie, może zostanie na dłużej bo Strączek odchodzi.

 3. Grossadmiral pisze:

  Te 2 spotkania to w zasadzie jego życiowa szansa. Pokaże się z dobrej strony można przedłużyć kontrakt i go wypozyczyć na kolejny sezon i dalej promować w innym klubie jak da ciała to trzeba będzie sprzedać latem bez większego żalu. Myślę że Mleczke też należy sprzedać a Bąkowskiego dalej gdzieś wypożyczyć do 1 ligi bo jako 3 i znowu gra w rezerwach mija sie z celem. Tak więc bramkarz nr i jakiegoś doświadczonego Polaka na nr 3 który ma trochę jakości i nie będzie płakał że nie gra aczkolwiek cięzko z takimi kandydatami

 4. Kosi pisze:

  Wielka szansa dla Mrozka, Straczek odchodzi, rezerwowego nie maja, zapewne tam zostanie na sezon 22/23.

 5. 100h2o pisze:

  Do Mrozka dodam Skrzypczaka który (ponoć) od nowego sezonu przechodzi do Jagellonii ( o ile ta utrzyma się w lidze).

 6. Didavi pisze:

  Nie widzę dla niego sensu powrotu, biorąc pod uwagę, że ma przyjść nowy bramkarz, zostaje Bednarek i Bąkowski. Na 4-tego? Niech się pokaże z dobrej strony, może latem go ściągną na stałe.

 7. versoo pisze:

  Dobry kierunek dla Mrozka już na stale. W Lechu nie ma przyszłości, los dał mu szansę, którą powinien wykorzystać, bo drugiej może już nie być.

 8. Rahu pisze:

  Powinniśmy go tam wypożyczyć na rok. Bramkarze w Esie często odpalają nagle, być może i w jego przypadku tak będzie a wtedy można by na niego postawić.

 9. Kuki pisze:

  Czyli tak:

  Obecnie w Lechu jedynką w bramce jest Mickey van der Hart, który po sezonie najprawdopodobniej odejdzie. Widocznie sztab uznał, że jest lepszy od Bednarka, skoro bronił finał Pucharu Polski oraz broni teraz w decydującej fazie sezonu.
  Jednocześnie, zaproponowano nowy kontrakt Bednarkowi, pomimo tego że jest (jak się wydaje) w opinii sztabu słabszy. Dodatkowo, ten sam (słabszy) Bednarek bronił w poprzedniej fazie sezonu prawie wszystko.
  W tym samym czasie Lech wypożycza, prawdopodobnie na „wieczne oddanie” swojego nominalnego 3go bramkarza, który gra właściwie wszystko w 2 lidze.

  Czyli, podsumowując Lech na chwilę obecną zostaje z vdH (odchodzi po sezonie), Bednarkiem, Mleczką (odchodzi po sezonie), i kontuzjowanym talentem Bąkowskim bez gry przez kilka miesięcy. Przyjdzie (albo i nie) „kozak” na 1kę.
  Nie to, że żałuję któregoś z nich, ale proces decyzyjny jest conajmniej dziwny. Lech chyba musi mieć swojego Ko

 10. leftt pisze:

  Bednarek jeszcze będzie Kotorem. Wspomnicie moje słowa.