Ostatnie mecze w sezonie wypożyczonych

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów jest łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji, którzy w przeszłości mieli styczność z pierwszą drużyną Kolejorza. Czterech zawodników występuje w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą.

Filip Szymczak (GKS Katowice)

20-letni napastnik ma bardzo udaną końcówkę sezonu. Filip Szymczak w ostatnich 5 meczach strzelił 4 gole zdobywając jedną z bramek z rzutu karnego. Szymczak w całym sezonie I-ligi zanotował już 11 trafień. Na 2 kolejki przed końcem GKS Katowice jest dwunasty będąc pewny utrzymania.

Minuty: 2029
Mecze: 31
Gole: 11
Asysty: 1
Kartki: 3

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski po powrocie do zdrowia po kontuzji za wiele nie gra. Ostatnio tylko zbiera minuty, Widzew wciąż nie zdecydował się wykupić 25-latka. Klub z Łodzi na 2 kolejki przed końcem I-ligi zajmuje 2. lokatę mając 2 oczka więcej od Arki Gdynia.

Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec)

Wypożyczenie Filipa Borowskiego do Sosnowca do pewnego momentu było bardzo udane. Później 19-latek przez uraz opuścił 5 meczów, ostatnio wrócił do gry, ale nie odzyskał miejsca na prawym wahadle. Filip Borowski w ostatnich 2 kolejkach zaliczył tylko 8 minut. Zagłębie Sosnowiec nie może być jeszcze pewne utrzymania w I-lidze, nad strefą spadkową ma 4 oczka przewagi.

Minuty: 525
Mecze: 8
Gole: 0
Asysty: 3
Kartki: 2

Antoni Kozubal (Górnik Polkowice)

18-letni środkowy pomocnik tej wiosny regularnie wychodzi w pierwszym składzie, zanotował dotąd 12 występów, lecz tylko 3 pełne. Antoni Kozubal nie ma żadnych liczb, Górnik Polkowice spadł już do II-ligi.

Minuty: 734
Mecze: 12
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 3

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora wczoraj został Mistrzem Czech o czym pisaliśmy -> TUTAJ. 29-latek cały czas jest rzucany po różnych pozycjach (lewa obrona, dziesiątka, prawa pomoc). Akurat w środę wystąpił przez 54 minuty na pozycji ofensywnego pomocnika, w 28 meczach ligowych strzelił 4 gole i zanotował 6 asyst. Została już podjęta decyzja o powrocie reprezentanta Czech na Bułgarską, w czerwcu jego postawie ponownie chce się przyjrzeć Maciej Skorża.

Minuty: 2246 (90 w pucharze)
Mecze: 28 (1 w pucharze)
Gole: 4
Asysty: 6
Kartki: 5

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar to cały czas podstawowy defensywny pomocnik CSKA Sofia, dotąd w grupie mistrzowskiej ligi bułgarskiej nie opuścił ani minuty. Klub Chorwata jest bliski zajęcia 2. lokaty. W niedzielę o 16:00 czeka go jeszcze finałowy mecz o Puchar Bułgarii z Levskim Sofia.

Minuty: 2542 (388 w LKE, 346 w pucharze)
Mecze: 34 (5 w LKE, 5 w pucharze)