103 zdjęcia z kolejnych wygranych Derbów Poznania

W sobotę, 14 maja Lech Poznań odniósł 5 ligowe zwycięstwo z rzędu, a w okolicach 19:30 zdobył 8 tytuł Mistrza Polski w swojej historii. Świętowanie tytułu na kolejkę przed końcem sezonu było możliwe dzięki 4 z rzędu derbowej wygranej nad Wartą Poznań.Sobotnie zwycięstwo w Grodzisku Wielkopolskim zapewnili najlepsi ofensywni piłkarze Lecha Poznań w trwających rozgrywkach, czyli Joao Amaral (14 goli) i Mikael Ishak (18 bramek). Ważną wygraną Kolejorza nad Wartą Poznań z trybun obiektu Dyskobolii śledziło 4820 widzów wśród których większość stanowili kibice w niebiesko-białych barwach.

Tymczasem po meczu z Wartą Poznań piłkarze Lecha Poznań wrócili na Bułgarską, gdzie w szatni wspólnie oglądali spotkanie Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa po którym rozpoczęli świętowanie. Po 21:00 lechici pojawili się na promenadzie III trybuny, gdzie wraz z kilkoma tysiącami kibiców spontanicznie w świetle rac świętowali tytuł już dziś. Podczas małej fety było skandowane nazwisko m.in. trenera Skorży, Douglasa, Karlstroma, Tiby, Amarala, Ishaka, Kędziory, Ramireza, Marchwińskiego, Kamińskiego, Murawskiego, Salamona, Skórasia, Satki i jeszcze paru innych graczy. Wielu piłkarzy oddało również kibicom swoje koszulki, spotkanie kibiców ze sztabem oraz z zawodnikami trwało ponad godzinę.

Zapraszamy do obejrzenia 103 zdjęć z sobotniej wygranej Lecha nad Wartą 2:1.

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. aaafyrtel pisze:

    wczoraj graliśmy z warcinką, więc wybrałem się na dymbiec, żeby zrobić sobie fotkę tej tablicy poświęconej staremu stadionowi na dymbcu, z taką pompą odsłoniętej w połowie kwietnia… i co, i nic, tablicę diabli wzięli, a… nie diabli, tylko wandale rozbili ją w drobny mak, bo ponoć z trwałego jak spiż pleksi była… bardzo to przykre…