8! To oni zdobyli ósmy tytuł MISTRZA POLSKI dla Lecha Poznań!

MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ! – Lech Poznań dnia 14 maja 2022 roku po raz 8 w swojej historii sięgnął po tytuł MISTRZA POLSKI! Tym samym Kolejorz uczcił niedawną 100. rocznicę powstania zdobyciem najcenniejszego w kraju trofeum na które czekał 7 lat! Na Bułgarską musiał wrócić Maciej Skorża, byśmy znów byli NAJLEPSI!W KOŃCU! W KOŃCU! po 7 latach Lech Poznań wreszcie osiągnął wielki sukces na który w sezonie 2021/2022 zasługiwał i na który wszyscy kibice Kolejorza czekali ładnych parę sezonów. Raptem kilkanaście dni po 5 z rzędu porażce w finale Pucharu Polski i 4 na Stadionie Narodowym poznański Lech zdobył coś więcej. Identycznie jak w sezonie 2014/2015 po przegranym boju o Puchar Polski sięgnął po znacznie cenniejsze MISTRZOSTWO POLSKI i już za na początku lipca ruszy w kierunku elitarnej LIGI MISTRZÓW!

null

Wielu kibiców na 100-lecie marzyło o drugim w historii klubu dublecie, który udało się wywalczyć raz 38 lat temu. Dubletu nie ma, ale jest tytuł MISTRZA POLSKI będący od lat w sferze marzeń każdej osoby związanej z Kolejorzem. Gablota po jubileuszowym sezonie 2021/2022, w którym Lech Poznań obchodził swoje 100-lecie nie będzie pusta, wkrótce znajdzie się w niej okazały puchar za tytuł MISTRZA POLSKI 2021/2022, który wcześniej świętowaliśmy w 1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010 i 2015 roku.

null

Sezon 2021/2022 utkwi w pamięci kibiców na lata. Jedenasty w poprzednich rozgrywkach Kolejorz zanotował ogromny progres sportowy, wygrał najwięcej meczów, najmniej spotkań przegrał, najwięcej goli strzelił, najmniej bramek stracił, był po prostu NAJLEPSZY w pełni zasługując na tytuł. Lech Poznań liderował po 19 kolejkach z rzędu prowadząc w tabeli nieprzerywanie od początku sierpnia 2021 aż do drugiej połowy lutego 2022. W całym sezonie 2021/2022 piłkarskiej PKO Ekstraklasy liderował po łącznie 25 kolejkach z 34, więc tytuł MISTRZ POLSKI należał się Kolejorzowi, który zasłużenie wygrał ligę 2021/2022.

null

Ojcem sukcesu Lecha Poznań ponownie został wielki trener MACIEJ SKORŻA. Zasłużony już szkoleniowiec naszego klubu sięgnął po 4 tytuł Mistrza Polski w swojej karierze i 2 z Kolejorzem. Skorża ma już tyle samo trofeów w Lechu Poznań co Henryk Apostel (2x MP i 1x SPP) oraz jedno mniej od trenera 100-lecia, Wojciecha Łazarka. Cała trójka szkoleniowców świętowała z Kolejorzem po 2 mistrzowskie tytuły, a przecież Maciej SKORŻA nie kończy pracy przy Bułgarskiej mogąc stać się wkrótce trenerską legendą naszego klubu.

null

Ponownie z czego cieszyć mają się m.in. Barry Douglas, Dawid Kownacki oraz Tomasz Kędziora, którzy wrócili na Bułgarską przede wszystkim po to, aby coś tutaj wygrać. „Kendi” w swojej karierze ma już w sumie trzy mistrzowskie tytuły, Nika Kvekveskiri tak samo, a po drugie mistrzostwo sięgnął Jesper Karlstrom. Pozostali zawodnicy Kolejorza tacy jak Filip Bednarek, Mickey van der Hart, Alan Czerwiński, Bartosz Salamon, Lubomir Satka, Adriel Ba Loua, Pedro Tiba, Joel Pereira, Joao Amaral, Jakub Kamiński, Radosław Murawski, Filip Marchwiński, Dani Ramirez, Michał Skóraś, Pedro Rebocho, Antonio Milić, Artur Sobiech, Mikael Ishak, Antoni Kozubal, Jakub Antczak, Mateusz Skrzypczak czy Kristoffer Velde osiągnęli największy sukces w swoich dotychczasowych karierach i już na zawsze zapisali się na kartach historii Lecha Poznań!

null

Cieszmy się wszyscy i radujmy, LECH POZNAŃ ma to upragnione trofeum! Mamy tytuł MISTRZA POLSKI na który wszyscy kibice Kolejorza czekali 7 lat! Mamy trofeum na 100-lecie, po raz 8 jesteśmy najlepsi w POLSCE! Już w lipcu zaczynamy drogę po awans do fazy grupowej europejskich pucharów, w pierwszej kolejności walczymy o elitarną LIGĘ MISTRZÓW będącą marzeniem wszystkich kibiców, którzy zasługują na wielkie mecze przy Bułgarskiej z najlepszymi klubami świata.

nullMISTRZ MISTRZ KOLEJORZ! – to oni zdobyli ÓSMY w historii tytuł MISTRZA POLSKI dla Lecha Poznań!

Sztab szkoleniowy:

Pierwszy trener: Maciej Skorża
Asystenci trenera: Rafał Janas, Maciej Kędziorek
Trener pomocniczy ds. młodzieży: Dariusz Dudka
Trener bramkarzy: Maciej Palczewski
Pierwszy trener od przygotowania fizycznego: Antonin Cepek
Drugi trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analitycy: Hubert Barański, Wojciech Makowski
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Paweł Tota, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski, Damian Bartkiewicz
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Sławomir Mizgalski

Piłkarze, którzy w Ekstraklasie 2021/2022 rozegrali co najmniej jedną minutę (29 zawodników):

Mickey Van der Hart
Filip Bednarek

Alan Czerwiński
Joel Pereira
Tomasz Kędziora
Pedro Rebocho
Barry Douglas
Mateusz Skrzypczak
Bartosz Salamon
Antonio Milić
Lubomir Satka
Thomas Rogne

Jan Sykora
Antoni Kozubal
Jakub Antczak
Jakub Kamiński
Kristoffer Velde
Michał Skóraś
Adriel Ba Loua
Dani Ramirez
Joao Amaral
Nika Kvekveskiri
Jesper Karlstrom
Filip Marchwiński
Pedro Tiba
Radosław Murawski

Artur Sobiech
Mikael Ishak
Dawid Kownacki

Największe sukcesy i osiągnięcia Lecha Poznań:

Mistrzostwo Polski: 1983, 1984, 1990, 1992, 1993, 2010, 2015, 2022
Wicemistrzostwo Polski: 2013, 2014, 2020
3. miejsce: 1949, 1950, 1978, 2009, 2017, 2018
Zdobywca Pucharu Polski: 1982, 1984, 1988, 2004, 2009
Finalista Pucharu Polski: 1980, 2011, 2015, 2016, 2017, 2022
Zdobywca Superpucharu Polski: 1990, 1992, 2004, 2009, 2015, 2016
Finalista Superpucharu Polski: 1983, 1988, 2010
1/16 Pucharu UEFA: 2008
1/16 Ligi Europy: 2010
Faza grupowa Ligi Europy: 2015, 2020
1/8 PZP: 1982, 1988

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

120 komentarzy

 1. Sosabowski pisze:

  GRATULACJE dla DRUŻYNY, dla trenera, dla całego klubu. I dla wszystkich tu zebranych! Wierzyliśmy do samego końca, po tylu próbach i niepowodzeniach. Jesteśmy tam gdzie nasze miejsce!
  MISTRZ NA STULECIE stał się rzeczywistością!

 2. MARCINzKALISZA pisze:

  Mistrz, Mistrz Kolejorz!!!

 3. Wamp pisze:

  Przepraszam wszystkich za mój brak wiary. Okazało się, że chuja się znam. Możecie mnie teraz wyzywać.

  • Sosabowski pisze:

   W tym najpięknieszym dniu od wielu lat?! Ciesz się z nami kolego! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!

  • leftt pisze:

   Po co? Nie ma sensu, co było to było.

  • klaus pisze:

   Każdy miał momenty zwątpienia. Ja po pucharze zacząłem wierzyć!!!

   • tomasz1973 pisze:

    Ja nie miałem!

   • Noe pisze:

    U mnie zdecydowanie przeważało „wszystko się może zdarzyć”. Nie da się przewidzieć wszystkiego, co nas może spotkać w życiu. A piłka nożna jest jeszcze bardziej nieobliczalna. Można tylko pomagać szczęściu. Mogliśmy niestety przegrać, ale nawet gdybyśmy w ostatniej kolejce stracili 2 punkty i była minuta do końca, to wierzyłbym, że los się może odwrócić na naszą korzyść. Kto nie widział np finału LM MU – Bayern? 🙂 Mistrz, Mistrz Koooleeejorz!!

  • ArekCesar pisze:

   Chuja się znasz 😛

  • Marecki60 pisze:

   Nie masz się czym przejmować, każdy miał chwilę zwątpienia. Najważniejsze, że mamy ósmego majstra i siódmy majster będzie wreszcie po siedmiu latach mógł zmienić nick na ósmy majster.
   Ja cieszę się podwójnie, bo miałem poważne wątpliwości czy będę miał jeszcze okazję świętować mistrza Kolejorza.

  • mario pisze:

   racja, chuja się znasz, ale masz jaja, że się przyznajesz do błędu. Co tam, cieszmy się wszyscy!

  • smigol pisze:

   Wszyscy się chuja znamy, MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!!!

 4. Didavi pisze:

  MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  #MajsterNaStulecie

 5. kibol z IV pisze:

  Już jest ! Już na nic nie musimy czekać ! Mamy to ! Mamy…MajstraNaStulecie !!! Doczekalismy się. Nic i nikt nie jest w stanie odebrać nam Majstra. Lech wygrał derby , Zagłebia nie pokonał sraków. MISTRZEM POLSKI W TYM SEZONIE JEST KKS LECH POZNAŃ !!!
  Doczekaliśmy się ! Wszyscy razem ! Cała kibolska brać ! Jesteśmy NAJLEPSI ! Cała piłkarska Polska znów składa pokłon MISTRZOM Z BUŁGARSKIEJ ! Jakiś czas temu wraz z tomaszem1973 zakładaliśmy tu pewną akcję , Jako pierwsi uwierzyliśmy w tego majstra. Razem z nami uwierzyli Ci którzy dołączyli do naszej akcji. Jacek_komentuje , leftt ,Didavi , siódmy majster , Pawlisko. Hasztagowcy…czy jak nas tu nazywają 🙂 MAMY TO !!! Wielu kpiło,drwiło,posadzało o niecne cele , obrazało…My wierzyliśmy od dawna. Dzis to wszystko się potwierdziło 🙂 #MajsterNaStulecie stał się faktem 🙂 ! Ekipa hsztagowców macie satysfakcje ? Warto było 🙂 ?
  @Redakcja – UTONIEMY W ŚWIETLE RAC !!! Wy też wierzyliście , pomagaliście ,nigdy nie zwątpiliście 🙂 MAMY TO !!! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !!! Kibolska wiara w swój klub tocoś pieknego.Coś czego nie da się kupić . Coś co musi drzemać w każdym zakładającym klubowe barwy. Coś będacego elemetarzem. WYGRALIŚMY WSZYSCY !!! Sorki za emocje . Wybaczcie …ale cieszę się jak dzieciak 🙂

  #MajsterNaStulecie

  • tomasz1973 pisze:

   KIBOL-MAJSTER JEST JUŻ NASZ!!!!
   Kurwa stary chłop jestem, a ryczę jak bóbr! Ale się kurwa cieszę, szkoda, że nie mogę Cię teraz uściskać!
   Odpowiedz

   • kibol z IV pisze:

    @tomasz1973 – WIERZYLIŚMY !!! NIGDY NIE ZWĄTPILŚMY !!!
    „NASZ NASZA WIARA NIE ZACHWIANA , W KOLEJORZU ZAKOCHANA WIERNYCH KOBOLI BRAĆ ”

    # MasjterNaStulecie !!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):)

  • Didavi pisze:

   Pytasz mnie czy warto było czekać i co z tego mam!! Nawet gdy droga jest daleka, wiem nie idę sam!
   Wyboista była ta droga, od samego początku, ale nikt nie zwątpił!
   Mamy to! #MajsterNaStulecie jest Nasz!

  • ArekCesar pisze:

   My w trójkę ze łzami w oczach. Mamy to!

  • Siodmy majster pisze:

   I kto jest teraz debeściak ? No , kto teraz nazwie nas hasztagowcami ?
   Cieszę się kibolu z IV ,że byłem chociaż małym trybikiem tej akcji. Duma i radość ,że było warto ,że mistrz Polski znów jest u nas . W swym domu w Poznaniu

 6. leftt pisze:

  Po prostu się cieszymy, po prostu na to zasłużyliśmy! #MajsterNaStulecie #MajsterNaStulecie ##MajsterNaStulecie!!! Na kolejkę przed końcem! Co będzie dalej – będziemy martwić się później. Dzięki Trenerze, Piłkarze, nawet Rutki, chociaż niektórzy mnie za to zjedzą! I dzięki tym, którzy wierzyli!

  • kibol z IV pisze:

   @LEFTT – MAMY TO …..!!!!!!! JESSSSSTTTTT

   #MajsterNaStulecie !!!!

  • klaus pisze:

   Tak, to dzięki Rutkom, którzy inwestują w klub. Kto jest innego zdania niech spojrzy jak wygląda wisła beż Cupiała

   • tomasz1973 pisze:

    Spójrz jak wyglądałą z Cupiałem i porównaj do rutkowej gabloty. Koszulek sprzedanych gówniarzy ci tam dostatek!

   • kibol z IV pisze:

    @tomasz1973 – CIESZMY SIE :)….KURWA CIESZMY SIĘ TYM MAJSTREM NA STULECIE 😀

    #MajsterNaStulecie

   • klaus pisze:

    Tak i zaraz będą wąchać dupę w pierwszej lidze…Chuj mi z taką gablotą w pierwszej lidze. Długo się nie podniosą, bo nie znajdą nikogo kto sypnie takim sosem. Pomyśl o tym

   • tomasz1973 pisze:

    klaus, nie masz innych problemów? Chłopie Lech jest MISTRZEM, a ty zaczepki szukasz! Chuj czy z rutkiem czy bez, ważne jest tylko jedno MISTRZ, MISTRZ, KOLEJORZ!

   • klaus pisze:

    Tomasz nie szukam zaczepki. Szanuję ich, że są. Obserwuję GKS, Widzew, teraz wisłę, podobno lechia ledwo żyje i nie chcę dzielić ich losu. Doceniam po prostu, że sosu trochę dają..Wszystkiego dobrego dla Ciebie

   • Noe pisze:

    Rutki nie inwestują w klub ale nim zarządzają. Od strony finansowej i akademii robią to bardzo dobrze już od dobrych kilku lat (i chwała im za to). …ale to jest sport i ostatecznie liczy się to, co jest w gablocie. Oby to był już trend na najbliższe lata i pierwsze z wielu Mistrzostw! Może czas na naszą dominację w lidze przez najbliższe 5-10 lat?

 7. Pawlisko pisze:

  Brawo, brakuje słów żeby opisać to szczęście. Nie śledziłem nigdzie wyniku Rakowa, ale po cichu liczyłem, że już dziś to się stanie! Wreszcie w tych czasach po 2000 będziemy ostatnią kolejkę rozgrywać jako nowy Mistrz Polski!!!

 8. mario pisze:

  kibol z IV, to mistrzostwo powinno być zadedykowane Tobie!

  Jestem szczęśliwy jak rzadko kiedy byłem! ?⚪

  • kibol z IV pisze:

   @mario – To Mistrzostwo jest dla tych którzy NIGDY W TO NIE ZWĄTPILI !!!
   MISTRZ MISTRZ K O L E J O R Z !!!!!! 🙂
   JJJJJEEEEEEESSSSSSTTTTTTTTT

   #MAJSTER NA STULECIE

 9. Krzys pisze:

  MISTRZ, MISTRZ KOLEJORZ !!!
  Tyle szczęścia w jednym dniu. Za tydzień feta w Poznaniu !

 10. marcinos pisze:

  Życzę Wam wszystkim, aby to mistrzostwo było początkiem pięknej serii, a nasze Miasto będące najbardziej gospodarnym w Europie miało co rok reprezentanta w fazie grupowej europejskich pucharów.

  To się nam wszystkim należy

 11. kibol z IV pisze:

  # MAJSTER NA STULECIE !!!!

  UTONIEMY W ŚWIETLERAC ….WSZYSCY RAZEMM !!!!

 12. legat79 pisze:

  Poprostu dziękuje!

 13. bas pisze:

  Mamy to wreszcie , najpiękniejszy dzień sportowo od 7 lat. Brawo LECH KOLEJORZ.

 14. koles z gostynskiego pisze:

  jeeeeeeeeest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TYLKOOOOOOOOOOOOO LEEEEEEEEECH!!!!

 15. tomasz1973 pisze:

  Siódmy Majstrze gdzie jesteś?!?!?!?!? Przybywaj druhu już nadszedł na to czas – -koronuję Cię kolego na nowy nick ÓSMY MAJSTER!!!!

  • kibol z IV pisze:

   siódmy siódmy zmieniaj się :)…siódmy siódmy zmieniaj się :)…siódmy siódmy zmieniaj SIĘ :)):)

   #MajsterNaStulecie

   • tomasz1973 pisze:

    Siódmy ostatnio zamilkł, już w trakcie naszej akcji pisał o problemach, mam nadzieję, że u Niego wszystko ok! Majster wzywamy Cię!

  • Siodmy majster pisze:

   Jestem przyjaciele. Cały i zdrowy. Milczałem długo ,co wyjaśniłem w komentarzu pod relacją z meczu . Ale teraz wróciłem i prawie latam po mojej wsi i drę ryja ze sżczęscia :)))
   Czy zmieniać nick ? Forum już dawno postanowiło za mnie ,że powinienem.
   Mam wątpliwości tego typu : ten siódmy był ze mną przez …7 lat ! Długo , ku*wa , o jakieś 6 lat ZA DŁUGO! Czy jeśli teraz zmienię na ósmy nie będzie znów czekania kupę lat na kolejny tytuł? Może zostawić tak , jak jest by nie rzucać kolejnego wieloletniego uroku na lechowe majstry ?

   • tomasz1973 pisze:

    Ale mnie kurwa nastraszyłeś tym niepisaniem! Ale się teraz kurwa podwójnie cieszę, że Jesteś i że jest majster!!! Dawaj na ósmego!

   • Levin_9 pisze:

    Kolejne dobre wiadomości w ten weekend, proponuję pozostać przy siódmym majstrze, na tym forum już jest legendą. Myślę że wiele osób podobnie jak ja z niecierpliwością czekało kiedy pojawią się kolejne wpisy oznaczone tym nickiem. Nawet jeśli pół żartem – pół serio zastanawialiśmy się nad fatum, zostało ono przełamane.

   • leftt pisze:

    Zmieniaj na Ósmego! I nie przyzwyczajaj się za bardzo.

 16. Bart pisze:

  W końcu Siódmy majster może zmienić nick 🙂

  A ja z przyjemnością odszczekuję to co mówiłem o Skorży. Osobista niechęć odchodzi w niepamięć. Maciej Skorża za dwa MP zdobyte z Lechem już na zawsze będzie Panem Trenerem o którym będę wypowiadać się z szacunkiem.

  • klaus pisze:

   Dobre. Siódmy- pomyśl…

  • Bart pisze:

   Ale to bynajmniej nie jest mój pomysł czy coś takiego. Siódmy już wiele lat temu zapowiadał że zmieni nick jak zdobędziemy majstra.

 17. Kuki pisze:

  PYTASZ MNIE CZY WARTO BYŁO CZEKAĆ?

  Pozdrawiam wszystkich którzy tak samo jak ja wierzyli do końca i powtarzali że trzeba patrzeć tylko na siebie.
  Więcej wiary wiara!

 18. Reyvan pisze:

  Fajnie że sezon z MP. Można na tydzień przed poświętować przez tydzień, rozegrać fajne spotkanie, z nie walczącym już o nic Zagłębiem, i tyle.

  Szara rzeczywistość jest taka, że Lech przystąpi do el LM od pierwszej rundy i nie będzie w nich rozstawiony.

  I będzie trzeba sporo szczęścia, w losowaniu pierwszej rundy, żeby nie trafić na jakiś silniejszy klub. I nie narobić sobie problemów już na tym etapie.

  Faza grupowa LKE w przyszłym sezonie jest jak najbardziej osiągalna, i byłaby dla Lecha najlepszym pierwszym krokiem w odbudowywaniu współczynnika klubowego.

  LE skończy się w zasadzie tak jak występy w sezonie 20/21 ANi wiele punktów, ani wiele pieniędzy

  A o LM można tylko pomarzyć, patrząc kogo by tam trzeba pokonać po drodze, startując z nisko rozstawionej pozycji.

  Do tego kadra wymaga niewątpliwych wzmocnień, potrzebny jest drugi napastnik, bramkarz, i pewnie w pomocy bez rewolucji się też nie obędzie.

 19. klaus pisze:

  Wracamy po to, co NASZE…Kurwa wyję jak pies!!!Dziękuję Wam niebiesko biali bracia!!!

 20. Pawelinho pisze:

  W końcu! Czy w walce o MP Lech zawsze musi dostarczać masy nerwów?! No ale, żeby nie było, że na kolejnego majstra przyjdzie czekać dłużej niż 7 lat (sic!)! Oby tylko nie skończyło się tak jak ostatnio.

 21. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest. Po meczu Zagłębia przełączyłem na mecz ligi greckiej, a tam komentator Mam bardzo dobrą wiadomość dla kibiców Kolejorza. Mistrzem Polski sezonu 2021/2022 został Lech Poznań 😉 Już się o nas mówi. Jeden jest Mistrz Polski…
  Mistrzem jest Kolejorz..

 22. tomasz1973 pisze:

  Jeden jest Mistrz Polski , Jedna KURWA w Polsce jest !
  Mistrzem jest KOLEJORZ , a ta KURWĄ LEGIA jest !

 23. El Companero pisze:

  będzie piękna feta za tydzień na stadionie. Obie drużyny w euforii -Lech mistrzem, Zagłębie utrzymane, powinny pokazać piękną piłkę i po raz pierwszy wynik dla obu drużyn nie będzie ważny tylko dobra gra na pełnym stadionie.

 24. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Ależ to jest piękna sobota 14 maja 2022 godzina 19.30…
  Mistrz Mistrz Kolejorz!!!!

 25. Ostu pisze:

  I zaśpiewam za Jankiem Kaczmarkiem – „warto było czekać na te piękne czasy, by na własne oczy cuda te zobaczyć…”

 26. fox pisze:

  No Wiaruchna wreszcie jest ten upragniony Majster.Co tutaj dużo mówić wyzywaliśmy Skorżę,że nie taki skład,że nie takie zmiany,że przywiązuje się do nazwisk i jeszcze wiele wiele innych pretensji a on po prostu zrobił to po co tutaj przyszedł.Zdobył Mistrza i wreszcie Rutkowscy mogą coś włożyć do gabloty.Pewnie lepiej gdyby był dublet ale nie wybrzydzajmy Mistrz to Mistrz.Należy też podziękować Rukowskim bo kiedy trzeba ganić to trzeba ganić a kiedy trzeba chwalić to trzeba.Nie wszystkie transfery oczywiście wyszły ale większość udana Karlstrem,Pereira,Kownacki,mimo dzisiaj słabszego meczu Rebocho .Teraz Panie Rutkowski prosimy tego nie spieprzyć.Zrobić odpowiednie transfery ,żeby Lech był w końcu pierwszym zespołem w kraju który godzi puchary z ligą.A dzisiaj cieszmy się gratulacje dla całego zespołu i nas kibiców.Jest po prostu pięknie.Siódmy zmieniaj szybko nick.

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   Ja go nie wyzywałem. tylko po finale Pucharu Polski byłem na niego zły, że taktycznie jak na podwórku. Ale w Mistrzostwo tego zespołu i trenera nadal wierzyłem.

 27. janusz.futbolu pisze:

  Jeeeeeest! N
  Po siedmiu latach!
  Grarulacja dla całego zespołu!
  Cudowny weekend!

  Myślałem, że dwa remisy są gorsze od zwycięstwa i przegranej, ale przegrana i remis jest jeszcze gorsza. Nie myślałem, że papszunom tak siądzie psycha po pucharze polski.
  Ale mistrza sami sobie wywalczyliśmy. To tylko nasza zasługa!

 28. mario pisze:

  8888888888888888888888888888888888
  ?⚪

 29. El Companero pisze:

  aha i podziękowania dla 2 byłych poznańskich trenerów: Michniewicz – odebrał tęczowym nadzieje na jakikolwiek wynik haha, Zieliński dał oddech Lechowi tydzień temu , może Tworek spuści Kiepskich do 1 ligi? No i dziś trener Zagłębia- szacun za walkę do końca. Dziękujemy!

  • Siodmy majster pisze:

   Wolałbym aby zamiast kiepskich spadła ZOMOZA z Krakówka 🙂 A razem chyba spaść nie dadzą rady

 30. Didavi pisze:

  PAN TRENER MACIEJ SKORŻA!!!

 31. kibol z IV pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=x_FDBb-khl0

  @Readakcja – MAMY TO !!!!!! WE ARE THE CHAMPION… za tydzień będzie jeszcze lepiej !!!!!

  #MAJSTERNASTULECIE 🙂 !!!!

 32. smigol pisze:

  Pięknie, dziękujemy! MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ!!!

 33. Piknik pisze:

  LECH POZNAN JEST MISTRZEM POLSKI. Coś wspaniałego nasze marzenia się spełniły, kurwa mamy to. Ósme mistrzostwo i to w tak szczególnym dla klubu sezonie. To nie był łatwy sezon, rywale bardzo naciskali, były trudne momenty tym lepiej smakuje zdobycie tego tytułu . Coś wspaniałego gratulacje dla zawodników i sztabu szkoleniowego.

 34. kibol z IV pisze:

  JADĘ POD STADION ZA CHWILĘ BĘDĄ PIŁKARZE 🙂

  #MajsterNaStulecie

  • Kibic z Bydgoszczy pisze:

   Powinna być teraz transmisja na żywo spod stadionu dla tych, którzy nie mogą dojechać 😉

 35. ArekCesar pisze:

  My wierzymy tylko w KKS. Błogosławieni, którzy nie wierzyli a ujrzeli mistrzostwo Lecha!!!
  Tyle czekania, nerwów, przekleństw, ale teraz w końcu możemy powiedzieć… Kurwa Mamy To!
  MISTRZ, MISTRZ KOLEJORZ!!!

 36. tylkoLech pisze:

  Wielka, trudna do opisania radość ??
  Warto było czekać ??
  Ogromne podziękowania i gratulacje dla całej Drużyny, pana Trenera, właścicieli, zarządu, wszystkich pracowników Lecha i wiernych Kibiców ????

 37. El Companero pisze:

  na twitterku ale radość w szatni, dawajcie ludzie filmy spod stadionu

 38. J5 pisze:

  Jestem niesamowicie szczęśliwy. Kolejorz 8 ♥️♥️♥️

 39. Mazdamundi pisze:

  Nie mogę uwierzyć, że to dzieje się już dzisiaj!!!!
  Jestem absolutnie wzruszony, bo przypominam sobie jakie obawy co do tego jakże szczególnego sezonu miałem rok temu.
  W życiu bym wtedy nie pomyślał, że skończy się to tak wspaniale!
  Na więcej na tą chwilę mnie nie stać, dlatego powiem tylko jeszcze, że jestem z Was, Droga Drużyno, niesamowicie dumny.
  Jestem dumny, że jestem kibicem Kolejorza!
  Kibicem Lecha Poznań!
  Kibicem OŚMIOKROTNEGO MISTRZA POLSKI!!
  Dziękuję i do zobaczenia za tydzień przy Bułgarskiej.

  • DamTr pisze:

   Mamy upragnionego Mistrza Polski 2022!!! Niech Zarząd tego ni zniszczy w następnych latach!!! #MAJSTER NA STULECIE?

 40. Wielkopolanin pisze:

  Mistrz Polski Kolejorz ??

 41. Ostu pisze:

  Może i dam bym pojechał ale flaszkę skończyłem i cuś nie bardzo mogę jeździć…
  Zresztą – nie chodziłem mecze to – tak coś czuję – nie mam prawa teraz świętować wspólnie…
  Puszczę więc dobrą muzę i się najebie…

  • Didavi pisze:

   Na spokojności Kolego! Za tydzień wszyscy będziemy razem świętować.

 42. Max Gniezno pisze:

  Głowa ciężka.
  Mamy to !!!!!!!!!!
  Kurwa . Mamy to !!!!!!!!
  Jaki ja jestem szczęśliwy.
  Co za piękny dzień , tyle lat czekania….
  Wreszcie jest !!!!
  #MajsterNaStulecie!!!

  Dziękuję wszystkim piłkarzom, sztabowi, wszystkim pracownikom klubu , przede wszystkim podziękowania za codzienne dodawanie wiary i nadziei redakcji i przyjacielem ze śmietnika 🙂

  Jest !!!!!!!!!!

 43. Pawel68 pisze:

  Brawo! Kolejorz!Mistrz bez Jopa i innych otoczek na kolejkę przed końcem!Brawo!!!

 44. PMD pisze:

  Brawo, brawo , brawo ! I cyk – następne piwko za zwycięzców !!! A za tydzień: feta na stadionie a na boisku wszyscy pracują na Ishaka – i będzie król strzelców !

 45. Krzys pisze:

  Gratulacje dla LECHA.
  Ale na tej stronie szczególne gratulacje dla kiboli spod znaku # MajsterNaStulecie, którzy rok temu uwierzyli i tworzyli atmosferę i dawali innym nadzieje na mistrzostwo zwłaszcza w momentach gdy ci inni tacy jak ja nie wytrzymywali nerwowo i zaczynali wątpić lub narzekać.

 46. bas pisze:

  Co za wieczór przyznam się że cały sezon wierzyłem mała chwila zwątpienia przyszła po pucharze ale teraz to już bez znaczenia.Dziękuję wszystkim za ten piękny sezon zawodnikom ,trenerowi oraz całemu sztabowi i wszystkim pracownikom LECHA .Zarząd jak by nie spojrzeć obronił się krytyce ,bo pięknie obchodzimy 100 lecie. W GÓRĘ SERCA NIECH ZWYCIĘŻA LECH KOLEJORZ.

 47. 100h2o pisze:

  Jak żaden ligowy zespół Lech zapracował NA WYGRANIE LIGI. I to nie jakimś tam zrywem, fuksem- był (licząc do 33 kolejki) na 1 miejscu aż w 24 kolejkach ! Strzelił najwięcej/stracił najmniej bramek ! Po prostu w tym sezonie był NAJLEPSZY i tyle. I jak trzeba na finiszu chwycił szczęście i wycisnął je jak cytrynę! Zapisał się w kibolskiej historii i super że na 100 lecie !

  • 100h2o pisze:

   pos:Może na ostatni mecz przybędą ci co wygrali MPolski w 2010 i 2015- Lewy,Stilić, Djuka, Arboleda, Injac, bo pozostali Polacy muszą być na Bułgarskiej za tydzień no i ci co niedawno dali tyle radości czyli Żuraw, Puszka, Modziu, Józiu, Guma.

 48. mario pisze:

  ??

  ?⚪

 49. Levin_9 pisze:

  Zwykle liga kończyła się w niedzielę, w tym roku „dostaliśmy” dzień więcej na świętowanie tytułu. Przyznaję szczerze że był jeden moment kiedy zacząłem wątpić w mistrza, w ostatnią niedzielę pomiędzy 60 – tą którąś minutą, a golem Ishaka. Przez następny tydzień cieszmy się, na analizy sezonu i zastanawianie się co dalej, będziemy mieli całą przerwę pomiędzy sezonami. MISTRZ powrócił do Poznania ⚽ ? ?

 50. F@n pisze:

  Nie wierzyłem, po utracie lidera i przegranej PP nie wierzyłem. Ale mamy to!!!

 51. Olka pisze:

  gdzie zmiana nicku?

 52. tomasz1973 pisze:

  A za tydzień rutek wręcza medale w naszych koszulkach, w tych które im wysłaliśmy!!!! Ale by było!
  MajsterNaStulecie!

 53. tomasz1973 pisze:

  Siódmy/Ósmy majstrze, gdzie sie podziałeś?

 54. kibol z IV pisze:

  hEJ WIARA
  Wrocilem spod stadionu. Zajebista impreza. MOC ! Moc MISTRZA POLSKI 2022 !!!

  Coś specjalnie dla # …za tydzień uzyjemy tego hasztagu po raz ostatni. Jestem w chuj dumny że tworzyliśmy to RAZEM ! Jestem w chuj dumny że nie ZWĄTPILIŚMY ! Jestem dumny że poznłem tak zajebistych LUDZI .KIBOLI Z LECHEM W SERDUCHU ! MAMY TO !
  Ekipa # MajstraNaStulecie ! Byliśmy pierwsi którzy w to wierzyli !
  Byliśmy tymi którzy w to nie zwątpili, mimo że było róznie podczas tego sezonu.
  -Didavi
  -Jacek_komentuje
  -leftt
  -Pawlisko
  -@REDAKCJA
  -siódmy majster
  -tomasz1973
  NIGDY NIE ZWĄTPILIŚMY ! Szacun dla tych wszystkich którzy tak jak MY …NIGDY NIE ZWĄTPILI W TEGO MAJSTRA ! Dla wszytkich którzy wierzyli !!! Wiara …warto było ? NO BA ! PEWNIE ŻE TAK ! 🙂

  @Didavi coś specjalnie dla Cieibie :)…wierzyłeś i spełniło się .Cytat z podsumowania plebiscytu
  „Gratulacje! @kibol z IV
  Prowadź nas po #MajsterNaStulecie”

  Nieskormnie zamelduję WYKONANIE ZDANIA ! 🙂
  Zapamietam ten rok do końca życia ,tak jak wszystkie lata w których Nasz Lech zdobywał Majstra. Zapamiętam bo wiem… że warto było czekać. Zapamiętam bo ten rok był wyjatkowy. Zapamiętam bo tego nie da się zapomnieć ! Jestem dziś szczęsliwym człowiekiem. Szczęsliwym dzięki mojemu Lechowi. Klubowi którmu bez reszty oddałem serce lata temu ! ZAJEBISCIE BYĆ KIBOLEM LECHA !!!

  MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !!!

  #MajsterNaStulecie

  • tomasz1973 pisze:

   Bez wątpienia!

  • tomasz1973 pisze:

   Ale na poważnie zacząłem martwić się o jednego z naszych kolegów! To do niego nie podobne, żeby do tej pory nic nie napisał.

   • Didavi pisze:

    To prawda. @Siódmego dawno nie było, w takim dniu powinien tu być! Choćby po to by zmienić nick 🙂 To martwi, że go nie ma :/ Czekamy.

   • Siodmy majster pisze:

    Jestem , jestem 🙂 Pojawiam się znów w komentarzach tu i ówdzie 🙂

   • Didavi pisze:

    ÓSMY! ÓSMY! ÓSMY! 🙂 Dobrze Cię widzieć. Czekamy zatem na oficjalną zmianę nicku!

  • Didavi pisze:

   @kibol z IV Uwierzyłem w Twój i @tomasz1973 pomysł. Uwierzyłem, bo wiedziałem co chcecie osiągnąć, bo wiedziałem, że robicie to dla Lecha i dla nas wszystkich. Czułem to co Wy i też chciałem „coś” zrobić, żeby było lepiej. A jak w coś wierzę, to do końca, tak jak w tego Majstra i w Lecha. Bez wahania. Bez zwątpienia. Pamiętam jak pisałeś o tym, żeby każdy z nas pomyślał, co poczuje, jeśli na koniec tego Majstra zdobędziemy, że choćby w 0,0000000001% mieliśmy wpływ na efekt końcowy. Jakie to będzie kapitalne uczucie. I wiesz co? Jest. Jest zajebiste! Miałeś poprowadzić nas po #MajsterNaStulecie i to zrobiłeś! W to też nie wątpiłem.
   Mamy to! #MajsterNaStulecie jest NASZ!

   • Mirco pisze:

    @Kibol z IV i reszta Chłopaków – jesteście wielcy! W Majstra nie zwątpiłem i jest super!!! Mam prośbę do Siódmego zmień proszę nick na ÓsmyMajster a po kolejnym sezonie na Dziewiąty… Dziesiąty itd 🙂
    Mistrz, Mistrz KOOOLEJOOORZ!!!!!!!!!

  • Siodmy majster pisze:

   @kibol z IV – i bardzo dobrze ,że meldujesz nieskromnie. Wszelka skromność nie ma prawa mieć tu miejsca. Wraz z @tomasz1973 dokonałeś czegoś naprawdę wielkiego i pięknego. Stworzyliście akcję ,zarzewie przyszłego majstra. Wy i potem wielu innych wymusiliście zdobycie tego tytułu. I mamy go ku*wa !!! Mamy ten tytuł ! MY! I nikt inny ! My czyli LECH POZNAŃ.
   Wiesz co jeszcze jest piękne ? W czasie moich i Twoich początków bytności na tym forum zwalczałeś w sposób niewybredny Tomka , a ja stawałem w jego obronie. Od zawsze , od pierwszego przeczytania jego wpisu na forum poczułem do niego sympatię . Dziś nie ma śladu waśni między Wami , jesteście forumowymi kumplami , dla których najważniejszy jest Kolejorz i jego sprawy, które Was jednoczą. Z tego powodu duma tez mnie rozpiera 🙂
   Był taki wspaniały wojenny serial , KOMPANIA BRACI. Opowiadał o rzeczach wzniosłych i pięknych. Panowie, my nie musimy oddawać życia za przyjaciół jak bohaterowie serialu ale też z całą pewnością jesteśmy KOMPANIĄ BRACI ( oczywiście siostry w naszych barwach tez są 🙂 )

   • kibol z IV pisze:

    Widzisz tak czasami jest. Faceci dadzą sobie po pysku a pózniej idą razem na browara. Mało tego. Jeden za drugim stanie gdy zajdzie taka potrzeba. Wiesz dlaczego ? Bo szacunek zdobywa się niekiedy wlasnie w takich ekstremalnych sytuacjach , rzadko głaskaniem po głowie 🙂 Fajnie że wróciłeś i będziesz pisał 🙂 pozdrawiam

    MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !

    #MajsterNaStulecie

 55. KrewIHonor88 pisze:

  Prawda jest jak dupa -każdy ma własną. Trudno dziś napisać coś kreatywnego. Mam nadzieję, że tym razem pójdziemy za ciosem. Człowiek się starzeje i łatwiej się wzrusza. „to nic , że długi był marsz…” Pozdrawiam starą gwardię. Tomasz1973, Kibol z IV, całą społeczność skupioną wokół kkslech.com i całą redakcję.

  • kibol z IV pisze:

   Pozdrawiam BRACHU ! Pisz częsciej , brakuje tu CIEBIE !
   MISTRZ MISTRZ KOLEJORZ !!!

   #MajsterNaStulecie

   • KrewIHonor88 pisze:

    Wróciłem, będę się starał odzyskać dawną regularność w pisaniu. Dzięki, Brachu. Warto było czekać #MajsterNaStulecie

   • kibol z IV pisze:

    Super 🙂 Zawsze lubiłem pogadać z Tobą . BRACHU ….MAMY TO !!!
    KKS MISTRZEM JEST !!!! Sorki za emocje…ale kiedy jak nie teraz 🙂

    #MajsterNaStulecie

   • tomasz1973 pisze:

    Odpowiednie posunięcie z tym powrotem, z Tobą będzie jeszcze ciekawiej, tak jak kiedyś! Pisz i to jak najwięcej. Pozdrawiam.

 56. Zbychu pisze:

  Miałem napisać komentarz pod pięcioma szybkimi wnioskami, pomarudzić na mankamenty w grze, ale chrzanić. Dziś jest radość, dziś jest banan na twarzy, dziś są toasty. Piękny dzień, piękny wieczór. Mistrz, Mistrz, Kolejorz! Z Majstrem w drugie stulecie!

 57. Krzysztof pisze:

  A już zwątpiłem, przestałem wierzyć, że się uda. Brawo drużyna!!!!!

 58. No Name pisze:

  Jest po prostu pięknie…..,go do tego twarz Papszuna po meczu z Zagłębiem..bezcenne

 59. No Name pisze:

  Jest po prostu pięknie…..,go do tego twarz Papszuna po meczu z Zagłębiem..

 60. Kosi pisze:

  trzy, cztery! mistrz mistrz kolejorz, mistrz mistrz kolejorz, mistrz kolejorz. Dobranoc!

 61. inowroclawianin pisze:

  Gratulacje dla drużyny! Gratulacje dla trenera, sztabu i dla Rutka też, który w końcu zrobił to co jest jego obowiązkiem co sezon. Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowy wyskok jak to za ery Rutkowskich do tej pory było. Jesteśmy najbogatszym Klubem w Polsce i mamy najlepsze warunki by zdobywać sukcesy nie tylko na krajowym podwórku.
  Każdy do tego tytułu dołożył swoją cegiełkę. Przede wszystkim Skorza. Ucieszyłem się, gdy objął stanowisko i od razu pomyślałam o dublecie na stulecie. To był właściwy ruch zarządu. Kolejnymi dobrymi ruchami były wzmocnienia składu przy pomocy Skorzy. Zabrakło mi jedynie odpowiedniego bramkarza w tym wszystkim. Mimo to na szczęście się udało. Transfery niestety były zbyt późno, ale szczęśliwie to wszystko wystarczyło. Mieliśmy obiektywnie najlepszy skład w lidze. Najlepszą jakość, najdroższa kadrę. To dało ostateczny sukces i typ tropem trzeba iść teraz dalej do przodu. Wzmocnić to co już udało się zbudować! Teraz czas dla Rutka, zarządu i trenera Skorzy aby się wykazali bo za rok ma być znów MP, a teraz trzeba zrobić wszystko by awansować do LM. Ja już swoich zawodników nawet zaproponowałem i to z Ekstraklasy.
  Brawo Lech, brawo drużyna!!! Na to czekałem przez ostatnie 7 lat.

 62. Erwin pisze:

  W końcu wymarzony mistrz, jak ja się cieszę, że nie trzeba było czekać do ostatniej kolejki, człowiek w tym sezonie nie raz schodził na zawał, ale warto było, dla takich chwil się zyje, wczoraj już nawet nie mogłem nic napisać, bo ręce się trzęsły i % za dużo, gratulacje dla drużyny, sztabu, Rutków i wszystkich którzy zrobili wszystko, żebyśmy 100lecie obchodzili godnie jako mistrz Polski, gratulacje dla kibiców którzy nie zwątpili i nieśli dopingiem zespół do kolejnych zwycięstw, to był wspaniały sezon, oczywiście dużo było błędów i szkoda PP, ale to nie czas teraz żeby o tym pisać, najważniejszy cel został osiągnięty i to jest najważniejsze, MISTRZ! MISTRZ! KOLEJORZ!

 63. Ekstralijczyk pisze:

  No i jest kurwa pięknie.!

  Mistrz Mistrz Kolejorz.!

 64. Ostu pisze:

  Wracają „starzy” Forumowicze – może rozpoczyna się nowy, piękny rozdział na Forum wynikający z Nowego, Pięknego rozdziału w Lechu Poznań…
  Czego Wam i sobie życzę…

 65. Tadeo pisze:

  Wreszcie , a już myślałem że z racji mego sędziwego wieku nie doczekam czegoś tak pięknego, jak mistrzostwo mego ukochanego klubu.A jednak , zrobili to , i chwała im wszystkim.Coś pięknego, co ciśnie łzy z oczu.Warto było czekać na tę chwilę. Myślę że teraz takie momenty przeżywać będziemy częściej, niż co 7 lat.Mistrz ,Mistrz Kolejorz.!!!

 66. Kuki pisze:

  Tak już na chłodno.
  Odnośnie tego upragnionego mistrzostwa – myślę, że nie najważniejszy jest tutaj sam fakt jego zdobycia. Ważniejszą kwestią jest to jak zostało ono zdobyte. Gigantyczna presja, stulecie klubu, wzloty i upadki żeby na końcu cieszyć się z upragnionego trofeum. Myślę, że dzisiaj każdy kibic może być dumny z tej drużyny, nie tylko dlatego że to mistrzowska drużyna, ale przede wszystkim dlatego że ta drużyna wreszcie to wytrzymała. Być może największą presję od lat.

  Zobaczcie jak posypały się Raków i Pogoń. Galaktyczny Raków, koronowany na mistrza z miesiąc temu, z Pucharem Polski zdobywa 1 punkt (słownie: jeden) w decydujących kolejkach o mistrzostwie. Przegrywają z drużyną którą jeszcze 2 kolejki temu każdy typował do spadku.
  Pogoń? Wczoraj nawet nie umieli wygrać z przeciętną Lechią, kiedy ciągle mają szanse na 2 miejsce. Tam już całkiem uleciało powietrze. Pamiętacie ich napinkę przed meczem w Szczecinie?
  Co robi Lech w tym czasie? Serię 7 wygranych na 8 ostatnich meczów, gdzie przypałętał się jeden remis z Legią być może przez brak karnego. Wygrana na takich terenach jak Gliwice, Grodzisk, Płock… Lech był najmocniejszy mentalnie. I to w jakim momencie? Po przegranym finale Pucharu Polski. Mi to jest aż ciężko w to uwierzyć. Przegrywy? Chyba już bardziej to pasuje do innych.

  Jedynie żal mi ciągle tego Pucharu Polski, bo uważam że za łatwo ten mecz przegraliśmy. Jak grać z Rakowem, pokazały i Cracovia i Zagłębie. Jednak dzisiaj można to zaakceptować, a w przyszłym sezonie zaatakować znowu dublet. Brawo drużyna i brawo sztab.

 67. avb1 pisze:

  Lech mistrzem, legła dziesiąta, wisła spadek. Wspaniały był to sezon 🙂