Wypowiedzi trenerów po meczu

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości Macieja Skorży oraz opiekuna gospodarzy Dawida Szulczka na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, Warta Poznań – KKS Lech Poznań rozegranym w sobotę, 14 maja, o godzinie 15:00.

Maciej Skorża (trener Lecha):„Było to jedno z najtrudniejszych spotkań w tym sezonie patrząc na okoliczności, otoczkę oraz na klasę Warty. Mieliśmy trudno na boisku przez grę Warty, ale kolejny raz muszę pogratulować mojej drużynie charakteru. Zespół super wrócił do meczu, kluczowa była bramka na 2:1 przed przerwą, która zmusiła Wartę do innej gry. Musieliśmy w tym meczu uważać do samego końca, bo Warta nie zrezygnowała ze stwarzania sytuacji. Ten mecz miał ogromny ciężar gatunkowy, ale udało się rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Nasz zespół ma charakter, piłkarze mają wolę walki i serce. Słowa uznania za ich dzisiejszą pracę.”

„W pierwszych minutach meczu nie mogliśmy przystosować się do warunków meczu, murawa była tępa, zawodnicy mieli problem z wykonaniem podania z odpowiednią siłą. Między innymi przez to był rzut karny, był to trudny moment, już na samym początku spotkania spotkało nas nieszczęście. Znowu musieliśmy odrabiać straty, to postawiło nas w niekomfortowej sytuacji, jednak na szczęście znowu wyszliśmy z tego obronną ręką. Sfera mentalna w grze o Mistrzostwo Polski jest bardzo ważne. Dziś wiele drużyn mogłoby się poddać, a my graliśmy do końca. Teraz będziemy śledzić mecz w Lubinie, ale także pod kątem analizy Zagłębia. Być może ciężar tego spotkania będzie jeszcze większy od tego meczu z Wartą. Zagłębie gra o utrzymanie, Warta grała o prestiż.”

Dawid Szulczek (trener Warty):„Nieźle weszliśmy w to spotkanie jeśli chodzi o realizację założeń taktycznych, ale więcej naszych dobrych momentów było w drugiej połowie. Potrafiliśmy wtedy realizować wiele aspektów, wcześniej dostaliśmy bramkę do szatni i to był trudny moment. Nie pozwoliliśmy Lechowi, by nas zdominował a sami mieliśmy w tym meczu kilka sytuacji. Mogliśmy dziś wycisnąć więcej, ale gratuluję Lechowi wygranej.”