Dogrywka: Warta – Lech 1:2

Sobotnie Derby Poznania w Grodzisku Wielkopolskim nie były wielkim widowiskiem. Obie drużyny rozegrały dwie różne połowy, o tego jednego gola lepszy był Lech, który mimo momentami przeciętnej gry pokonał Wartę 2:1. Kluczem do zwycięstwa było dość szybkie doprowadzenie do remisu oraz strzelenie gola na 2:1 tuż przed końcem pierwszej połowy. „Zieloni” dostali gola w możliwie najgorszym momencie tracąc bramkę tuż przed przerwą. Dzięki prowadzeniu Kolejorz kontrolował grę przez całą drugą połowę i nie musiał forsować tempa.

1-3-4-3

Grobelny – Trałka (2.Kopczyński), Szymonowicz (46.Pavlovets), Ivanov – Grzesik, Kupczak, Luis, Kiełb (90+1.Jakóbowski) – Corryn (61.Papeau), Castaneda, Szczepański (61.Maenpaa).

1-4-2-3-1

Van der Hart – Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Karlstrom (83.Kvekveskiri), Murawski – Kownacki (78.Ba Loua), Amaral (83.Ramirez), Kamiński – Ishak.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

22 minuta – Pedro Rebocho będąc już na połowie Warty popisał się efektownym, długim podaniem z lewej flanki na prawą stronę do pędzącego Jakuba Kamińskiego. „Kamyk” z powietrza na ślep dośrodkował piłkę w pole karne, którą głową wybił jeden z obrońców. Bardzo dobrze zachował się Jesper Karlstrom, Szwed nie stał tylko ruszył do przodu naciskając tym sam na rywala. Dzięki m.in. jego pressingowi, przeciwnik źle podał, zagrał prosto pod nogi Joao Amarala, który po efektownym, technicznym przyjęciu futbolówki oddał równie efektowny i techniczny strzał zza pola karnego. Ten gol śmiało może kandydować do miana trafienia kolejki, już samo przyjęcie piłki przez Amarala było „palce lizać” a co dopiero uderzenie wykonane słabszą lewą nogą. Ten gol to Mistrzostwo Polski!

1. versoo pisze:

Amaral to jeden z najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników jaki w ostatniej dekadzie grał w Ekstraklasie. Do gry z nim przydałby się ktoś na ósemkę, ktoś w jego stylu, kto potrafi uderzyć z daleka i odpowiednio rozegrać. Szukałbym w Portugalii.