Sztab z mentalnością wygrywania

W jubileuszowym sezonie 2021/2022 nie byłoby Mistrzostwa Polski, gdyby nie sztab szkoleniowy z Maciejem Skorżą na czele. Rok temu doświadczony szkoleniowiec wziął swoich ludzi, których przyjście już wtedy spodobało się kibicom.Sztab szkoleniowy, który rok temu skompletował Maciej Skorża na papierze wyglądał ciekawie a kibice Lecha Poznań przeważnie byli zadowoleni z tego, jak się prezentuje. Efekty pracy interesujących ludzi przyszły najszybciej jak tylko było to możliwe. Kolejorz w sezonie 2021/2022 sięgnął po najcenniejsze trofeum do zdobycia w Polsce i uczcił swoje 100-lecie w najlepszy możliwy sposób.

Prawdziwie wygranym człowiekiem jest Maciej Skorża. 50-letni trener do Superpucharu Polski i trzech Pucharów Polski dołożył 14 maja już czwarty tytuł Mistrza Polski. Skorża doprowadził Lecha Poznań do drugiego mistrzostwa, wkrótce będzie mógł zdobyć jeszcze drugi Superpuchar Polski. Swoją kolekcję złotych medali po sezonie 2021/2022 powiększył także Rafał Janas.

Asystent Macieja Skorży od 14 maja w swojej kolekcji ma dwa krajowe puchary i trzy Mistrzostwa Polski. Wcześniejsze dwa święcił w latach 2008-2009 pracując w Wiśle Kraków. Sezonu 2021/2022 nigdy nie zapomni też trener-analityk Wojciech Makowski, który rok temu z Rakowem Częstochowa celebrował Puchar Polski, a w sobotę już jako pracownik Lecha Poznań podniesie jeszcze cenniejsze trofeum w postaci pucharu za Mistrzostwo Polski.

Identyczny dorobek jak Makowski ma teraz trener bramkarzy, Maciej Palczewski. Kolejny szkoleniowiec, który na Bułgarską trafił latem rok temu, w 2020 roku wygrał Pucharu Polski z Cracovią, a po 2 latach ma już Mistrzostwo Polski. Pozostali trenerzy tacy jak Antoni Cepek, Karol Kikut oraz Dariusz Dudka osiągnęli tej wiosny największy sukces w swoich szkoleniowych karierach.

Należy jednak przypomnieć, że Dariusz Dudka święcił trofea jako piłkarz. Były reprezentant Polski na swoim koncie ma dwa Superpuchary Polski w tym jeden z Lechem Poznań oraz Mistrzostwo Polski. Dawny obrońca/defensywny pomocnik zdobył je w sezonie 2007/2008 z Wisłą Kraków, którą prowadził Maciej Skorża będący najbardziej utytułowanym polskim trenerem w XXI wieku.KKS Lech Poznań 2021/2022:

Pierwszy trener: Maciej Skorża
Asystenci trenera: Rafał Janas, Maciej Kędziorek
Trener pomocniczy ds. młodzieży: Dariusz Dudka
Trener bramkarzy: Maciej Palczewski
Pierwszy trener od przygotowania fizycznego: Antonin Cepek
Drugi trener od przygotowania fizycznego: Karol Kikut
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Analitycy: Hubert Barański, Wojciech Makowski
Specjalista ds. suplementacji: Patryk Wiśniewski
Sztab medyczny: Paweł Tota, Krzysztof Pawlaczyk, Andrzej Pyda, Marcin Lis, Paweł Cybulski, Maciej Łopatka, Maciej Smuniewski, Damian Bartkiewicz
Kucharz: Artur Dzierzbicki
Magazynier: Sławomir Mizgalski

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

3 komentarze

 1. Ostu pisze:

  Jutro obejrzymy sobie mecz na spokojnosci ale jak najszybciej sztab szkoleniowy powinien „rozkminic” sprawę przygotowań fizycznych, motorycznych – co poszło nie tak…?

  • KibicKoza pisze:

   O właśnie kwestie fizyczne są interesujące. Nasi po 60 minutach już nie wytrzymują, a nasi przeciwnicy biegają do końca. I nie, nie tak nie jest tylko w tym sezonie. To się powtarza. Wlasnie dlatego myślę że jest też jakiś problem u góry. Warto by było zrobić z tym porządek.

 2. Didavi pisze:

  Sztab rzeczywiście TOP! Trzeba przyznać, że świetną robotę robi Kędziorek, a jak Palczewski dostanie materiał bramkarski to czuję, że też pokaże więcej swoich umiejętności, bo z Hartem i Bednarkiem to miał ciężary, a mimo tego straciliśmy tylko 23 bramki!