Maciej Skorża po ostatnim meczu mistrzowskiego sezonu

Wypowiedź trenera Kolejorza, Macieja Skorży na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu ostatniej 34. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2021/2022, KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin rozegranym w sobotę, 21 maja, o godzinie 17:30.Maciej Skorża (trener Lecha):„Dziś pomieszaliśmy w składzie, zagrało parę zawodników, którzy dotąd grali mniej, ale każdy z nich się obronił i dał coś zespołowi. Po strzeleniu dwóch goli chcieliśmy po przerwie strzelić trzecią bramkę i kontrolować mecz. Dziś były jednak różne fazy, także w końcówce spotkania graliśmy już o utrzymanie wyniku. Z Zagłębiem zawsze trudno nam się grało, a jednak wygraliśmy, utrzymaliśmy wynik, pokazaliśmy charakter. Zawodników niosła atmosfera, odnieśli ważne zwycięstwo, bo była to już 6 wygrana z rzędu.”

„Rezerwowi dotąd zawodnicy pokazali dziś dużo serca i pokazali, że dalej mogą tu grać. Przed nami czas rozmów, czas decyzji, z tego co wiem są zawodnicy, którzy mimo ważnego kontraktu myślą o zmianie klubu. Zobaczymy, jak rozwinie się ich sytuacja. Transfery do klubu? Przed nami czas ocen, dział skautingu ostatnio ciężko pracował, wierzę w sprowadzenie wkrótce odpowiednich zawodników.”

„Rozgrywając ten mecz miał wspomnienia ze spotkania z Wisłą sprzed 7 lat. Na 100-lecie zostaliśmy mistrzostwo, jest to coś wyjątkowo, każda z osób będzie pamiętała ten tytuł i wracała do wspomnień. Cieszę się z mistrzostwa, chcemy to celebrować i cieszyć się tym sukcesem.”

„Wiara w mistrzostwo była cała czas, choć czasami ta wiara była słabsza, np. po wygranej Rakowa w Szczecinie, gdzie już nie wszystko zależało od nas. Trudnym momentem był też przegrany finał Pucharu Polski, ale cały czas wierzyliśmy w szatni, że wygrywając wszystko do końca zdobędziemy to mistrzostwo, ponieważ Raków coś pogubi.”

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Rahu pisze:

    „Przed nami czas rozmów, czas decyzji, z tego co wiem są zawodnicy, którzy mimo ważnego kontraktu myślą o zmianie klubu. Zobaczymy, jak rozwinie się ich sytuacja.” – niepokojące zdanie jeśli nie chodzi o Satkę z Ramirezem.

Dodaj komentarz