II-liga: Stal Rzeszów – Lech II Poznań 2:2

W meczu ostatniej 34. kolejki piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022, Lech II Poznań zremisował na wyjeździe z liderującą Stalą Rzeszów 2:2 (1:1) i nie zagra w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Lech II Poznań chcąc zagrać w barażach o I-ligę z trzecim Ruchem w Chorzowie musiał dziś pokonać na wyjeździe zwycięzcę II-ligi, Stal Rzeszów. Mimo dwukrotnego prowadzenia rezerwy Kolejorza nie dały rady zdobyć pełnej puli. W 78 minucie w niezrozumiały sposób rzut karny gospodarzom podarował obrońca Krystian Palacz, parę minut później jedenastkę zmarnował jeszcze Tymoteusz Klupś. W ostatniej akcji piłkę meczową miał jeszcze Norbert Pacławski, ale w doskonałej sytuacji nie trafił w światło bramki.

Rezerwy Lecha Poznań grały ze Stalą Rzeszów na szczeblu centralnym łącznie 6 razy notując bilans 3-2-1. Jesienią w Wielkopolsce padł remis 0:0, w ostatniej kolejce zeszłych rozgrywek Kolejorz wygrał w Rzeszowie 2:0 i utrzymał się wtedy w lidze. W niedzielę nie dał już rady zwyciężyć na Podkarpaciu.

Lech II Poznań w 34 kolejkach II-ligi sezonu 2021/2022 zgromadził na swoim koncie 52 punkty notując bilans 15-7-12, gole: 41:45. Rezerwy Kolejorza swój trzeci z rzędu sezon na szczeblu centralnym zakończyli na najwyższym dotąd 7. miejscu. W barażu z 6. pozycji zagra ostatecznie Radunia Stężyca, która otrzymała walkowera za spotkanie z GKS-em Bełchatów.

34. kolejka II-ligi 2021/2022, niedziela, 22 maja, godz. 12:30
ZKS Stal Rzeszów – KKS Lech II Poznań 2:2 (1:1)

* – W 87 minucie Klupś nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Bramki: 26.Prokić 78.Głowacki – k. – 23.Spławski 57.Wilak

Asysty: 1:0 – Klupś 2:1 – Spławski

Żółte kartki: Głowacki, Wrona – Zagórski, Palacz, Fietz

Widzów: ok. 1500

Sędzia: Rokosz (Katowice)

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Góra, Wrona, Głowacki – Szeliga (3. Piątek, 73.Sadłocha), Danielewicz, Wolski (73.Szczypek) – Michalik, Małecki, Prokić (82.Ławrynowicz).

Lech II: Mleczko – Zagórski, Pingot, Niewiadomski, Palacz (85.Pacławski) – Kornobis (46.Fietz), Norkowski, Gogół (60.Krivets) – Klupś, Spławski, Antczak (46.Wilak).

Rezerwowi: Mędrala, Waliś, Fietz, Kryg, Wilak, Czekała, Kołtański, Krivets, Pacławski.