Cztery nagrody dla Mistrza Polski na gali Ekstraklasy

W poniedziałek, 23 maja w Warszawie odbyła się uroczysta gala Ekstraklasy, która oficjalnie zakończyła sezon 2021/2022. Mistrz Polski, Lech Poznań zgarnął aż cztery statuetki. Wyróżnieni zostali Jakub Kamiński, Bartosz Salamon, Mikael Ishak oraz Maciej Skorża.W poniedziałek, 9 maja ogłoszono nominacje do nagród Ekstraklasy za ligowy sezon 2021/2022. Przedstawiciele naszego klubu zdominowali nominacje, Lech nie miał swojego przedstawiciela tylko w kategorii „bramkarz sezonu”. Poznaniacy byli nominowani w pięciu z sześciu kategorii, a w kategorii na obrońcę sezonu 2021/2022 było nawet aż trzech defensorów Kolejorza.

W pięciu kategoriach za nominacje odpowiadała Ekstraklasa SA. W przypadku kategorii „piłkarz sezonu 2021/2022” pięciu zawodników nominowała kapituła, a tego najlepszego w zeszłym już sezonie wybrali inni gracze występujący w PKO Ekstraklasie. Członkowie kapituły, którą tworzyli różni dziennikarze wybrali za to trzech najlepszych w każdej pozostałej kategorii.

Zwycięzcy zostali ogłoszeni w poniedziałek, 23 maja po godzinie 20:30 podczas gali Ekstraklasy SA kończącej oficjalnie sezon 2021/2022. Bramkarzem zeszłych rozgrywek został uznany Vladan Kovacević z Rakowa Częstochowa, obrońcą Bartosz Salamon z Lecha Poznań, pomocnikiem Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa, napastnikiem Mikael Ishak z Lecha Poznań, trenerem Maciej Skorża również z Lecha Poznań, a zawodnikiem sezonu Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa.

Podczas gali nagrodę otrzymał jeszcze król strzelców polskiej ligi (Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa) oraz młodzieżowiec sezonu 2021/2022 (Jakub Kamiński z Lecha Poznań). Dodatkowo Fabian Piasecki ze Śląska Wrocław z rąk przedstawiciela TVP Sport otrzymał statuetkę za „gola sezonu”, z rąk przedstawiciela Canal Plus napastnik Lechii Gdańsk, Łukasz Zwoliński dostał nagrodę za „Turbokozaka”, innemu snajperowi tego klubu Flavio Paixao wręczono jeszcze statuetkę za „numer sezonu” Totalizatora Sportowego.

Warto przypomnieć, że po wcześniejszym mistrzowskim sezonie 2014/2015 nikt z Lecha Poznań nie został wyróżniony. Co jedynie Szymon Pawłowski dostał „plusa sezonu” od abonamentów platformy C+.Młodzieżowiec sezonu 2021/2022:

– JAKUB KAMIŃSKI (LECH POZNAŃ)

Turbokozak sezonu 2021/2022:

– ŁUKASZ ZWOLIŃSKI (LECHIA GDAŃSK)

Numer sezonu 2021/2022:

– FLAVIO PAIXAO (LECHIA GDAŃSK)

Król strzelców sezonu 2021/2022:

– IVI LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

Gol sezonu 2021/2022:

– FABIAN PIASECKI (ŚLĄSK WROCŁAW)

Bramkarz sezonu 2021/2022:

1. VLADAN KOVACEVIĆ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

– Krzysztof Kamiński (Wisła Płock)
– Filip Majchrowicz (Radomiak Radom)
– Frantisek Plach (Piast Gliwice)
– Dante Stipica (Pogoń Szczecin)

Obrońca sezonu 2021/2022:

1. BARTOSZ SALAMON (LECH POZNAŃ)

– Patryk Kun (Raków Częstochowa)
– Antonio Milić (Lech Poznań)
– Joel Pereira (Lech Poznań)
– Fran Tudor (Raków Częstochowa)

Pomocnik sezonu 2021/2022:

1. IVI LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

– Joao Amaral (Lech Poznań)
– Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
– Jesper Karlstrom (Lech Poznań)
– Josue (Legia Warszawa)

Napastnik sezonu 2021/2022:

1. MIKAEL ISHAK (LECH POZNAŃ)

– Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)
– Łukasz Sekulski (Wisła Płock)
– Luka Zahović (Pogoń Szczecin)
– Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk)

Trener sezonu 2021/2022:

1. MACIEJ SKORŻA (LECH POZNAŃ)

– Tomasz Kaczmarek (Lechia Gdańsk)
– Marek Papszun (Raków Częstochowa)
– Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin)
– Dawid Szulczek (Warta Poznań)

Piłkarz sezonu 2021/2022:

1. IVI LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)

– Joao Amaral (Lech Poznań)
– Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin)
– Mikael Ishak (Lech Poznań)
– Josue (Legia Warszawa)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

16 komentarzy

 1. Kosi pisze:

  Mozna byc zadowolonym. 4 statuetki, tyle co rakow. Mysle, z sprawiedliwie bylo.

 2. Grossadmiral pisze:

  W sumie nie wiem czy obrońcą roku nie powinien zostać Milic raz ze forma dobra baboli mało to grał więcej niż Salamon a jeszcze miał lepsze liczby. Ivi no cóż zasłużenie raków na nim ugrał puchar i wice teraz puchary jakby grali długo to w lidze on nie uciagnie rakowa bo go zajadą a bez niego jak bez ręki

  • Pawel68 pisze:

   Też myślę,że Milic powinien dostać nagrodę za obrońcę sezonu,ale nie mam też problemu ,że Bartek ja dostał!

 3. bas pisze:

  Jedna kategoria nie trafiona jak dla mnie bramkarz to zdecydowanie Dante z pogoni. Szkoda że Amaral nic nie dostał. Zdecydowanie spinka na Lópeza. Niech papszuny opierają na nim całą grę to daleko nie ujadą w przyszłym sezonie.

  • Kosi pisze:

   Stipica ma bardzo slaba wiosna. Zawalil z kilka bramek, gorszy od naszych asow.

 4. Mazdamundi pisze:

  Stipica trochę zjechał ostatnio z formą. Nawet kibice Pogoni mówią, że w tym kluczowym etapie sezonu nie pomógł za dużo. To tylko statystyka, ale w tym sezonie 10 czystych kont, a w poprzednim miał aż 17.

 5. Kibic z Bydgoszczy pisze:

  Liczyłem na to, że Bartek Salamon dostanie nagrodę dla najlepszego obrońcy. To jest super gość. Jeśli chodzi o Amarala… Gdyby to była gala Złotej Piłki to by wygrał. Tam z kolei liczą trofea. Dlatego Lewandowski był za Messim 😉
  Ivi Lopez jak dla mnie najlepszy. To pół sRakowa. Przed sezonem namawiałem do kupna tego piłkarza. Ale ciężko było go wyciągnąć. Może teraz?

 6. tomasz1973 pisze:

  Ale byłyby jaja, gdyby ten cały Ivi miał klauzule na w miarę niskim poziomie, powiedzmy do 1,5 bańki i rutek sprzątnąłby go Papszunowi spod nosa.

  • inowroclawianin pisze:

   Nic nie stoi na przeszkodzie by go sprzątnąć. Trzeba pogadać najpierw z zawodnikiem. Do tego Kovacevicia, może Tudora też..

   • Ostu pisze:

    Tudora już kiedyś chcieli ściągnąć – zanim poszedł do Rakowa…

 7. Pawelinho pisze:

  Mimo wszystko zostali przy zdrowych zmysłach i jednak docenili piłkarzy Lecha w tym śmiesznym plebiscycie.

 8. Franco pisze:

  „Rywalizacja” Amarala i Lopeza to taki nasz odpowiednik rywalizacji Ronaldo i Messiego z ich najlepszych lat w La Liga 🙂

 9. inowroclawianin pisze:

  Zabrakło mi jedynie nagrody dla Amarala. Reszta by się zgadzała.

 10. Siodmy majster pisze:

  Eh , gdyby tak dało się z tego towarzystwa ubrać w nasze koszulki Ivi Lopeza i Kovacevicia 😉 My wzmocnieni papszunowe siermięgi oskubane…

 11. jerry21 pisze:

  Raczej zgadzam się z nagrodami. Mimo wszystko Ivi Lopez jednak lepszy od Amarala. Do Kolejorza wziąłbym od razu Kovacevica. Myślę, że na 11 pozycji to Lech ma 7 lepiej obsadzonych od Rakowa.