Dogrywka: Lech – Zagłębie 2:1

Mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin należał do ciekawych spotkań, ponieważ w ciągu 90 minut mało było taktyki, obie drużyny postawiły na atak i w meczu bez presji stworzyły ciekawe widowisko. W sobotę przy Bułgarskiej oba zespoły oddały łącznie 30 strzałów na bramkę, skuteczniejszy i przy okazji lepszy piłkarsko był Lech, który mimo różnych faz w tym spotkaniu oraz wielu niecelnych podań zasłużenie zwyciężył 2:1. Spory udział w sobotniej wygranej mieli rezerwowi zwykle zawodnicy, którzy w 34. kolejce dostali szanse, które wykorzystali.

1-4-2-3-1 przechodzące na 1-4-4-2

Van der Hart (56.Bednarek) – Czerwiński (70.Skrzypczak), Kędziora, Satka, Douglas – Murawski, Kvekveskiri – Ba Loua (56.Velde), Ramirez (70.Kownacki), Kamiński (56.Skóraś) – Ishak.

Burić – Kopacz, Ławniczak, Balić (66.Pieńko), Bartolewski (83.Wójcicki) – Poręba, Łakomy – Chodyna, Starzyński (66.Szysz), Dieng (46.Dolezal) – Daniel (83.Poldiński).

Przebiegnięte kilometry przez piłkarzy Lecha Poznań podczas meczu:

(dane fitness zostaną uaktualnione później)

> źródło danych fizycznych

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

38 min. – Bramkowa akcja na 2:0 była jedną z najlepszych w zeszłym już sezonie. Jakub Kamiński odzyskał piłkę jeszcze na naszej połowie, podał ją do Adriel Ba Loua, który w środku pola umiał uwolnić się spod opieki i jeszcze dzięki swojej szybkości zgubić rywala. Iworyjczyk mając piłkę przy nodze w swoim dynamicznym stylu ruszył w kierunku bramki, po czym dograł do Mikaela Ishaka. W pierwszej chwili wydawało się, że Szwed jest na pozycji spalonej, ale tak nie było. Za akcją ruszyło aż pięciu zawodników w tym dwaj wyżej wymieni piłkarze + boczni obrońcy dzięki którym w pewnej chwili Lech miał przewagę 5 na 3. Piłka dość przypadkowo trafiła Ishaka w piętę, ten dzięki temu przetrzymał ją i dograł do prawej strony pola karnego, gdzie za akcją udali się Dani Ramirez i Alan Czerwiński. Interwencja obrońcy wślizgiem pomogła Hiszpanowi, który stojąc tyłem do bramki zanotował asystę przy golu na 2:0 byłego obrońcy Zagłębia, który na dodatek strzelił gola swoją słabszą lewą nogą. Bramka może padła dość szczęśliwie, przypadkowa piętka Ishaka pomogła naszej drużynie co nie zmienia faktu, że liczba lechitów, którzy ruszyli za akcją w 38 minucie była godna podziwu tak jak to, w jaki sposób Adriel Ba Loua zgubił swojego rywala w środku pola.