Po 34. kolejce II-ligi i przed barażami

W niedzielę, 22 maja, o godzinie 12:30 odbyła się ostatnia 34. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2021/2022. W tej serii spotkań padło bardzo wiele goli, na miejscach barażowych doszło do dwóch zmian.

Dwa kluby, które awansowały do I-ligi i trzech spadkowiczów do III-ligi poznaliśmy już wcześniej. W niedzielę niespodziewanie baty od Wisły w Puławach zebrał faworyzowany Motor Lublin, który po porażce 0:3 spadł na 5. miejsce i w pierwszym meczu barażowym nie zagra u siebie. W ogóle w barażach nie wystąpi Lech II Poznań.

Rezerwy Kolejorza chcąc zająć 6. pozycję musiały ograć na wyjeździe pierwszą Stal Rzeszów, ale mimo dwukrotnego prowadzenia tylko zremisowały 2:2 marnując jeszcze w 88 minucie rzut karny. Tym samym w barażach zaprezentuje się Radunia Stężyca, która otrzymała walkowera za spotkanie z GKS-em Bełchatów.

W końcówce sezonu II-ligi 2021/2022 zwyżkę formy miał Śląsk II Wrocław, aż 11 goli padło w Ostródzie. Do 87 minuty na stadionie Sokoła był remis 4:4, ostatecznie to Garbarnia Kraków wygrała aż 7:4. Mecze barażowe o awans na zaplecze Ekstraklasy odbędą się w tym tygodniu.

W środę, 25 maja, o godzinie 17:45 trzeci Ruch Chorzów podejmie Radunię Stężyca, a o 20:30 czwarte Wigry Suwałki podejmą piąty Motor Lublin. Finał baraży o I-ligę odbędzie się w niedzielę, 29 maja, o godzinie 17:00. Jego gospodarzem będzie zespół najwyżej sklasyfikowany po 34. kolejce, wszystkie trzy spotkania o awans na zaplecze Ekstraklasy pokaże TVP Sport.

Najlepsi strzelcy po 33. kolejce II-ligi 2021/2022:

19 goli – Michał Fidziukiewicz (Motor Lublin)
16 goli – Maciej Górski (Pogoń Siedlce)
12 goli – Artur Pląskowski (Chojniczanka Chojnice), Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław)