Wypożyczeni po sezonie

W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 wypożyczonych do innych klubów było łącznie sześciu piłkarzy Lecha Poznań z każdej formacji, którzy w przeszłości mieli styczność z pierwszą drużyną Kolejorza. Czterech zawodników występowało w pierwszoligowych klubach, dwóch graczy za granicą. Wszyscy zakończyli już rywalizację w sezonie 2021/2022.Filip Szymczak (GKS Katowice)

20-letni napastnik ma za sobą dobry sezon w I-lidze. W 32 meczach strzelił na zapleczu Ekstraklasy łącznie 11 goli i zanotował 2 asysty. Ósmy GKS Katowice pożegnał już Filipa Szymczaka, który ma dostać szansę w letnich przygotowaniach Lecha Poznań.

Minuty: 2093
Mecze: 32
Gole: 11
Asysty: 2
Kartki: 4

Juliusz Letniowski (Widzew Łódź)

Juliusz Letniowski w zeszłych rozgrywkach I-ligi nie grał za wiele przez kolejne kontuzje. W meczach, w których występował najczęściej prezentował się dobrze, zdobył 3 gole i zanotował 3 asysty, niedawno w Legnicy zmarnował rzut karny. Widzew, który nadal nie wykupił ofensywnego pomocnika awansował do Ekstraklasy z 2. pozycji w I-lidze.

Minuty: 846
Mecze: 17 (1 w PP)
Gole: 3
Asysty: 3
Kartki: 6

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

Filip Borowski (Zagłębie Sosnowiec)

Wypożyczenie Filipa Borowskiego do Sosnowca do pewnego momentu było bardzo udane. Później 19-latek przez uraz opuścił 5 meczów, w ostatnich tygodniach wrócił do gry, ale początkowo nie odzyskał miejsca na prawym wahadle. Dopiero w ostatnich 2 meczach sezonu wychodził w pierwszym składzie. Borowski zanotował wiosną 10 meczów, Zagłębie Sosnowiec ledwo się utrzymało, w 34 kolejkach zwyciężyło tylko 8 razy.

Minuty: 685
Mecze: 10
Gole: 0
Asysty: 3
Kartki: 2

Antoni Kozubal (Górnik Polkowice)

18-letni środkowy pomocnik w minionej rundzie rozegrał 14 meczów w I-lidze wychodząc w pierwszym składzie 10 razy. Tylko 3 spotkania były pełne, Antoni Kozubal pod koniec sezonu stracił miejsce w jedenastce, a Górnik Polkowice spadł z przedostatniego miejsca do II-ligi.

Minuty: 779
Mecze: 14
Gole: 0
Asysty: 0
Kartki: 4

Jan Sykora (Viktoria Pilzno)

Jan Sykora niedawno został Mistrzem Czech o czym pisaliśmy -> TUTAJ. 29-latek przez cały sezon był rzucany po różnych pozycjach (lewa obrona, dziesiątka, prawa pomoc). W 29 meczach ligowych strzelił 4 gole i zanotował 6 asyst, rozgrywki kończył jako ofensywny pomocnik. Już wcześniej została podjęta decyzja o powrocie reprezentanta Czech na Bułgarską, w czerwcu jego postawie ponownie chce się przyjrzeć Maciej Skorża.

Minuty: 2332 (90 w pucharze)
Mecze: 29 (1 w pucharze)
Gole: 4
Asysty: 6
Kartki: 5

Karlo Muhar (CSKA Sofia)

Karlo Muhar przez niemal cały sezon był podstawowym defensywnym pomocnikiem CSKA Sofia, z którym grał w fazie grupowej Ligi Konferencji i został wicemistrzem Bułgarii. CSKA Sofia niedawno mierzyło się z Levskim Sofia w finale Pucharu Bułgarii, w którym na oczach 40 tysięcy widzów uległo 0:1. Zespół Muhara stracił bramkę krótko po jego zejściu z murawy. Klub z Sofii nadal nie wykupił Chorwata.

Minuty: 2688 (388 w LKE, 402 w pucharze)
Mecze: 36 (5 w LKE, 6 w pucharze)
Gole: 2
Asysty: 0
Kartki: 5 (1 w pucharze)
Czerwona kartka: 1

* – piłkarz z opcją wykupu przez obecny klub

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. Rahu pisze:

    Chyba już nie wykupią tego Muhara. Znowu będzie problem, jeśli ma rok to końca to rozwiązać umowę za porozumieniem stron.