Lechowa młodzież – tydzień 30

W minionych dniach od 25 maja rywalizowały trzy z czterech najstarszych młodzieżowych drużyn Lecha Poznań. Trzy zespoły wygrały wszystkie cztery mecze tracąc w tych spotkaniach tylko jedną bramkę.CLJ U-18:

Lech Poznań do lat 18 przegrywając 3 mecze rzędu, w których stracił aż 12 goli zanotował udaną końcówkę kolejnego nieudanego sezonu w CLJ. Po rozgromieniu spadkowicza Stali Rzeszów 7:0 w minioną sobotę zawodnicy Huberta Wędzonki w ostatniej 30. kolejce pokonali na wyjeździe niżej notowanego beniaminka Raków Częstochowa 3:1. Kolejorz był dopiero ósmy. Mistrzostwo Polski do lat 18 zdobyło Zagłębie Lubin wyprzedzając Arkę Gdynia oraz Legię Warszawa. Z ligi spadła Stal Rzeszów, Gwarek Zabrze, Warta Poznań i SMS Łódź.

CLJ U-17:

Juniorzy młodsi mają za sobą udane dwa mecze w nieudanej rundzie wiosennej grupy B CLJ U-17. Lech Poznań najpierw w zaległym meczu wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:0, później w weekend także na wyjeździe ograł Pogoń Szczecin 2:0. Juniorzy młodsi już wcześniej stracili szanse na awans do 1/2 CLJ U-17. Grupę B wygrała Warta Poznań, Kolejorz prowadzony przez Bartosza Bochińskiego będzie drugi, ale do rozegrania ma jeszcze jeden mecz. W sobotę o 15:00 podejmie u siebie Akademię Reissa Poznań.

CLJ U-15:

Kolejne zwycięstwo wiosną w grupie B CLJ U-15 odnieśli trampkarze starsi. Zawodnicy Damiana Sobótki pokonali na wyjeździe ostatnią Radunię Stężyca 1:0. Zespół Lecha Poznań już dawno zapewnił sobie 1. miejsce i awans do 1/2 finału CLJ U-15. W sobotę o 12:00 na koniec grupowych zmagań zmierzy się jeszcze na swoim boisku z Jacademy Bydgoszcz.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualne tabele oraz wyniki rozgrywek 2021/2022 znajdują się w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.Ostatnie mecze młodzieży:

CLJ U-18: Raków Częstochowa – Lech Poznań 1:3
CLJ U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:3
CLJ U-17: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:2
CLJ U-15: Radunia Stężyca – Lech Poznań 0:1

Kolejne mecze młodzieży:

CLJ U-17: Lech Poznań – AP Reissa Poznań (sobota, 4 czerwca, godz. 15:00)
CLJ U-15: Lech Poznań – Jacademy Bydgoszcz (sobota, 4 czerwca, godz. 12:00)

> Ligowy terminarz rezerw Lecha Poznań
> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    To CLJ który sezon z rzędu środek tabeli? 5? Jak później znajdować nowych młodzieżowców którzy nie oslabia nam drużyny. z rezerw tez nie bardzo jest kogo wprowadzać

Dodaj komentarz