25 goli w 20 minut

W mistrzowskim sezonie Lech Poznań miał najlepszy atak w lidze strzelając aż 25 z 67 goli między 41 a 60 minutą meczów. Kolejorz upatrzył sobie ten okres na zdobywanie bramek będąc szczególnie groźny dla swoich rywali zaraz na początku drugich połów.

Jesienią Lech Poznań najgroźniejszy w lidze był pomiędzy 51 a 60 minutą strzelając w tym okresie 11 goli, wiosną już 10 minut wcześniej – między 41 a 60 minutą zdobył 8 bramek. Przez cały sezon 2021/2022 piłkarskiej PKO Ekstraklasie nasza drużyn w okresie od 41 do 60 minuty zanotowała aż 25 trafień będąc szczególnie w pierwszym kwadransie drugich połów zupełnie innym zespołem niż do przerwy.

W mistrzowskich rozgrywkach co najmniej jedną bramkę dla Lecha Poznań strzeliło 20 różnych piłkarzy, autorem jednego gola samobójczego był Mateusz Żyro ze Stali Mielec. Dla odmiany w sezonie 2021/2022 bramkę w meczach z Kolejorzem zdobyło 23 różnych zawodników. Jesienią Jesus Jimenez grający wtedy w Górniku Zabrze strzelił nam 2 gole.

Lech Poznań miał najlepszą obronę w lidze, zachował aż 15 czystych kont, stracił tylko 24 gole, najczęściej tracił bramki między 41 a 50 minutą (6 goli). Niektóre straty bramek w tym okresie miały też wpływ na stratę punktów. Na przykład po trafieniu wiosną Iviego Lopeza w 50 minucie przegraliśmy u siebie z Rakowem Częstochowa 0:1.