Terminarz PKO Ekstraklasy 2022/2023

W środę, 1 czerwca spółka Ekstraklasa SA zarządzająca polską ligą ogłosiła dokładny terminarz piłkarskiej PKO Ekstraklasy na kolejny sezon 2022/2023. Tym samym wiadomo już z kim oraz mniej więcej kiedy Lech Poznań zagra od 1 do 34 kolejki. Kolejorz rozgrywki zacznie starciem przy Bułgarskiej i zakończy je meczem u siebie. W nowym sezonie niebiesko-biali nie będą rywalizowali systemem dom-wyjazd-dom-wyjazd.



Lech Poznań zainauguruje ligowy sezon 2022/2023 od domowego meczu ze Stalą Mielec (16 lipca). Rundę jesienną składającą się z 17 kolejek skończy w Białymstoku, gdzie nie wygrał od kwietnia 2013 roku (12-13 listopada), na start wiosny (27-29 stycznia) uda się na obiekt Stali Mielec. Nowe rozgrywki PKO Ekstraklasy ponownie z 18 drużynami i z 34 kolejkami potrwają do 27 maja 2023 roku. Kolejorz w ostatniej serii spotkań zmierzy się u siebie z Jagiellonią.

Pozostałe informacje na temat PKO Ekstraklasy 2022/2023:

– W sezonie 34 kolejkami z ligi spadną 3 ostatnie kluby
– Będzie 5 zmian w trakcie meczów
– Pucharowicze mogą przełożyć latem 2 mecze w tym 1 spotkanie pomiędzy meczami w IV rundzie kwalifikacyjnej europejskich pucharów
– Terminem rezerwowym dla pucharowiczów będzie 31 sierpnia (wtedy inne kluby zagrają w 1/32 Pucharu Polski)
– Przed dwiema przerwami na kadrę (we wrześniu i w marcu) nie będzie meczów w poniedziałki, przed jesiennymi spotkaniami Pucharu Polski także
– 27. kolejka odbędzie się w trakcie Wielkanocy (Lech – Warta)
– W ciągu kilkunastu dni Ekstraklasa SA poda dokładny, godzinowy plan pierwszych kolejek (dokładny terminarz każdej kolejki będzie znany około miesiąc przed)



Szczegółowy terminarz PKO Ekstraklasy 2022/2023:

* – jako główny podany jest termin sobotni

1. kolejka – 16 lipca

Lech Poznań – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Cracovia Kraków
Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Miedź Legnica
Raków Częstochowa – Warta Poznań
Wisła Płock – Lechia Gdańsk

2. kolejka – 23 lipca

Miedź Legnica – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Korona Kielce
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Radomiak Radom
Warta Poznań – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

3. kolejka – 30 lipca

Lech Poznań – Wisła Płock
Cracovia Kraków – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Miedź Legnica – Warta Poznań
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Stal Mielec
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk

4. kolejka – 6 sierpnia

Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Stal Mielec – Cracovia Kraków
Warta Poznań – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Widzew Łódź

5. kolejka – 13 sierpnia

Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Cracovia Kraków – Piast Gliwice
Korona Kielce – Warta Poznań
Miedź Legnica – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Radomiak Radom – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź – Legia Warszawa

6. kolejka – 20 sierpnia

Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Piast Gliwice – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Radomiak Radom
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Warta Poznań – Widzew Łódź
Wisła Płock – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków

7. kolejka – 27 sierpnia

Lech Poznań – Piast Gliwice
Cracovia Kraków – Warta Poznań
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Radomiak Radom – Korona Kielce
Stal Mielec – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

8. kolejka – 3 września

Lech Poznań – Widzew Łódź
Cracovia Kraków – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Warta Poznań
Legia Warszawa – Radomiak Radom
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Wisła Płock – Górnik Zabrze

9. kolejka – 10 września

Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Miedź Legnica – Korona Kielce
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Radomiak Radom – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Warta Poznań – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Cracovia Kraków
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

10. kolejka – 17 września

Warta Poznań – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Miedź Legnica
Raków Częstochowa – Radomiak Radom
Stal Mielec – Widzew Łódź

11. kolejka – 1 października

Lech Poznań – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Miedź Legnica – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Radomiak Radom – Cracovia Kraków
Widzew Łódź – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Warta Poznań

12. kolejka – 8 października

Lech Poznań – Radomiak Radom
Cracovia Kraków – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Legia Warszawa – Warta Poznań
Raków Częstochowa – Miedź Legnica
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

13. kolejka – 15 października

Górnik Zabrze – Lech Poznań
Korona Kielce – Stal Mielec
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Miedź Legnica – Cracovia Kraków
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Radomiak Radom – Śląsk Wrocław
Warta Poznań – Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Legia Warszawa

14. kolejka – 22 października

Cracovia Kraków – Lech Poznań
Piast Gliwice – Radomiak Radom
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Korona Kielce
Stal Mielec – Wisła Płock
Warta Poznań – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

15. kolejka – 29 października

Lech Poznań – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Widzew Łódź
Radomiak Radom – Warta Poznań
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

16. kolejka – 5 listopada

Lech Poznań – Korona Kielce
Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Warta Poznań
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Widzew Łódź – Radomiak Radom

17. kolejka – 12 listopada

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Korona Kielce – Widzew Łódź
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
Radomiak Radom – Pogoń Szczecin
Warta Poznań – Stal Mielec
Wisła Płock – Cracovia Kraków
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

18. kolejka – 28 stycznia

Stal Mielec – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Legia Warszawa – Korona Kielce
Miedź Legnica Radomiak Radom
Warta Poznań – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

19. kolejka – 4 lutego

Lech Poznań – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Cracovia Kraków
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Radomiak Radom – Stal Mielec
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Warta Poznań

20. kolejka – 11 lutego

Wisła Płock – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Widzew Łódź
Legia Warszawa – Cracovia Kraków
Górnik Zabrze – Radomiak Radom
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Warta Poznań – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

21. kolejka – 18 lutego

Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Cracovia Kraków – Stal Mielec
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Warta Poznań
Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Widzew Łódź – Śląsk Wrocław

22. kolejka – 25 lutego

Śląsk Wrocław – Lech Poznań
Piast Gliwice – Cracovia Kraków
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Radomiak Radom
Legia Warszawa – Widzew Łódź
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Warta Poznań – Korona Kielce
Wisła Płock – Pogoń Szczecin

23. kolejka – 4 marca

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Cracovia Kraków – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Wisła Płock
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Radomiak Radom – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Piast Gliwice
Widzew Łódź – Warta Poznań

24. kolejka – 11 marca

Piast Gliwice – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Korona Kielce – Radomiak Radom
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Legia Warszawa – Stal Mielec
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Warta Poznań – Cracovia Kraków
Wisła Płock – Widzew Łódź

25. kolejka – 18 marca

Widzew Łódź – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Radomiak Radom – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Cracovia Kraków
Warta Poznań – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Stal Mielec

26. kolejka – 1 kwietnia

Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Cracovia Kraków – Widzew Łódź
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Warta Poznań
Korona Kielce – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Radomiak Radom

27. kolejka – 8 kwietnia

Lech Poznań – Warta Poznań
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Korona Kielce
Pogoń Szczecin – Cracovia
Radomiak Radom – Raków Częstochowa
Widzew Łódź – Stal Mielec
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

28. kolejka – 15 kwietnia

Legia Warszawa – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Radomiak Radom
Piast Gliwice – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Widzew Łódź
Stal Mielec – Miedź Legnica
Warta Poznań – Śląsk Wrocław

29. kolejka – 22 kwietnia

Radomiak Radom – Lech Poznań
Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Cracovia Kraków
Miedź Legnica – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Warta Poznań – Legia Warszawa
Widzew Łódź – Piast Gliwice
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

30. kolejka – 29 kwietnia

Lech Poznań – Górnik Zabrze
Cracovia Kraków – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań
Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
Legia Warszawa – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Stal Mielec – Korona Kielce
Śląsk Wrocław – Radomiak Radom

31. kolejka – 6 maja

Lech Poznań – Cracovia Kraków
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Korona Kielce – Raków Częstochowa
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Widzew Łódź
Górnik Zabrze – Warta Poznań
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Radomiak Radom – Piast Gliwice
Wisła Płock – Stal Mielec

32. kolejka – 13 maja

Raków Częstochowa – Lech Poznań
Cracovia Kraków – Zagłębie Lubin
Piast Gliwice – Korona Kielce
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Warta Poznań – Radomiak Radom
Widzew Łódź – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

33. kolejka – 20 maja

Korona Kielce – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Radomiak Radom – Widzew Łódź
Warta Poznań – Piast Gliwice
Wisła Płock – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica

34. kolejka – 27 maja

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Cracovia Kraków – Wisła Płock
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Miedź Legnica – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Radomiak Radom
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Stal Mielec – Warta Poznań
Widzew Łódź – Korona Kielce

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <





11 komentarzy

  1. Kosi pisze:

    W pierwszych 3 kolejkach 9 punktow musi byc. Esa nam dala latwy terminarz na poczatku, duzo meczow u nas, trzeba to wykorzystac

  2. Didavi pisze:

    Start mamy taki, że grzechem będzie stracić punkty w pierwszych 5 kolejkach. Można złapać niezły rozpęd na kolejne mecze z bezpośrednimi rywalami. Majstra trzeba zapewnić sobie do 32 kolejki, bo później Raków i Korona wyjazd, niewygodnie.

  3. Pawelinho pisze:

    Generalnie patrząc na pierwsze mecze trzy mecze nowego sezonu 7-9 punktów powinny być obowiązkowo zdobyte przez Lecha nawet uwzględniając ewentualną grę w europejskich pucharach.

  4. Rahu pisze:

    Nie ma drugiego terminu na przełożenie drugiego meczu. Spodziewam się przełożenie dwóch meczów jak zrobiła Legia rok temu i jeden mecz na wiosnę.

  5. El Companero pisze:

    co za imbecyl zgodził się żeby Lech dwukrotnie zagrał jesienią dwa meczu u siebie pod rząd, a wiosną, gdy będą potrzebne punkty po dwa razy na wyjeździe…

Dodaj komentarz