Rozlosowano preeliminacje

We wtorek, 7 czerwca, o godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się pierwsze pucharowe losowanie w nowym sezonie 2022/2023. Dziś w siedzibie UEFA rozlosowano preeliminacje Ligi Mistrzów, w których wezmą udział łącznie cztery kluby.W preeliminacjach Champions League zaprezentują się cztery kluby reprezentujące federacje, które w rankingu UEFA zajmują miejsca 52-55. Drużynami rozstawionymi podczas wtorkowej ceremonii były zespoły Levadii Tallinn oraz La Flority, a nierozstawionymi ekipy Interu Escaldes i Vikingura Reykjavik.

Po godzinie 12:00 SP La Florita, która zdobyła tytuł mistrza San Marino po 4 latach przerwy trafiła na Inter Escaldes, który w Andorze był najlepszy w ostatnich trzech sezonach. W drugiej parze Mistrz Estonii, Levadia Tallinn świętująca jesienią pierwszy tytuł od 2014 roku wpadła na Vikingura Reykjavik, który w sezonie 2021 ligi islandzkiej został mistrzem pierwszy raz od 30 lat.

Pary preeliminacji Ligi Mistrzów 2022/2023:

La Florita (San Marino) – Inter Escaldes (Andora)
Levadia Tallinn (Estonia) – Vikingur Reykjavik (Islandia)

Wspomniane wyżej dwa mecze odbędą się we wtorek, 21 czerwca, a finał preeliminacji Champions League 2022/2023 zostanie rozegrany w piątek, 24 czerwca. Wszystkie trzy spotkania odbędą się na Islandii, która tego lata jest gospodarzem preeliminacji.

Zwycięzca preeliminacji awansuje do I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, w której identycznie jak Lech Poznań -będzie nierozstawiony. Pozostałe kluby trafią do II fazy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji (ścieżka mistrzowska). Na razie dzisiejsze losowanie nie dotyczyło Kolejorza, ale niewykluczone, że nawet w lipcu Lech Poznań trafi jeszcze na którąś z wyżej wspomnianych ekip, gdyby np. odpadł w I rundzie eliminacyjnej Champions League i spadł do II fazy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji.

Pierwsze losowania europejskich pucharów 2022/2023 z udziałem Mistrza Polski odbędą się za tydzień. Więcej o wszystkim w specjalnym dziale na KKSLECH.com -> TUTAJ.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <