Najlepsze mecze w mistrzowskim sezonie

W mistrzowskim sezonie 2021/2022 zespół Lecha Poznań rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań, które będą kojarzyły się z mistrzowskimi rozgrywkami, ale także na dłużej zapadły w pamięci kibiców, którzy z pewnością będą do nich wracali myślami m.in. przed kolejnym starciem z konkretnym przeciwnikiem.Wybierając sześć najlepszych meczów Lecha Poznań z mistrzowskiego sezonu 2021/2022 wzięliśmy pod uwagę ówczesną formę przeciwnika, stawkę, pomeczowe statystyki oraz oceny wystawiane przez internautów KKSLECH.com. Przy okazji poniżej wyszczególnione mecze były najlepszymi spotkaniami w wykonaniu Kolejorza prowadzonego przez Macieja Skorżę na jakiś czas.

22.08.2021, Lech Poznań – Lechia Gdańsk 2:0

W sierpniu Lech Poznań rozegrał dwa bardzo dobre mecze pod względem taktycznym pokonując w nich Cracovię i Lechię wynikami 2:0. W obu spotkaniach rywale nie oddali na naszą bramkę ani jednego celnego strzału. Tworząc zestawienie najlepszych meczów Kolejorza w mistrzowskich rozgrywkach umieściliśmy w nim to drugie starcie z Lechią, która była czołową drużyną zeszłych rozgrywek. Lechici w tamtym sierpniowym meczu oddali na bramkę gdańszczan 15 strzałów z czego 5 było celnych, Lechia wykonała 5 uderzeń i ani jednego w światło bramki. Poznaniacy mieli tamte zawody pod kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty zwyciężając w pełni zasłużenie.

null

17.09.2021, Lech Poznań – Wisła Kraków 5:0

Przed meczem 17 września Wisła była w czołówce mając nawet tak samą mocną ofensywę, jak Lech. Na boisku tego widać nie było, Wisła nie oddała żadnego celnego uderzenia, Lech z 20 strzałów i 11 celnych zdobył 5 goli, wygrał 5:0 i odniósł najwyższe zwycięstwo nad tym klubem w historii. Pod różnymi względami był to bardzo dobry, być może najlepszy mecz Kolejorza w mistrzowskim sezonie, w którym pokaz mocy dali Mikael Ishak, Joao Amaral czy strzelcy debiutanckich bramek – Pedro Rebocho oraz Adriel Ba Loua.

null

02.10.2021, Lech Poznań – Śląsk Wrocław 4:0

Świetny mecz Lecha w pięknym, słonecznym i październikowym dniu. Poznaniacy już po kilkudziesięciu sekundach objęli prowadzenie, ostatecznie wygrali 4:0 z mocnym wtedy Śląskiem, który do tego spotkania był niepokonany od kwietnia 2021 a pokonując Lecha w Poznaniu zostałby liderem. Kolejorz pokazał jednak, komu należy się 1. miejsce, prowadząc po 45 minutach 2:0 dobił po przerwie Śląsk kolejnymi dwoma golami strzelonymi w ciągu paru minut. WKS dnia 2 października 2021 roku był tylko tłem dla rosnącego w siłę Lecha Poznań.

null

22.10.2021, Lech Poznań – Wisła Płock 4:1

Bardzo dobre, ofensywne spotkanie, w którym Lech oddał aż 26 strzałów w tym 13 celnych. W tamtym meczu Maciej Skorża posadził na ławkę Joao Amarala co podziałało na niego jak płachta na byka. Portugalczyk po zmianie stron najpierw zaliczył asystę, później strzelił gola, Lech remisujący do przerwy 1:1 ostatecznie zwyciężył 4:1. Było to jedno z tych spotkań, w którym poznaniacy rzucili się na rywala zaraz po zmianie stron strzelając bramkę w pierwszym kwadransie po przerwie.

null

12.02.2022, Lech Poznań – Termalica Nieciecza 5:0

W tym meczu Lech pokazał, jak powinno wyglądać spotkanie kandydata do mistrzostwa z outsiderem. Skuteczna gra pozwoliła Kolejorzowi wysoko prowadzić już do przerwy, Termalica oddała w tym meczu tylko jeden celny strzał, poznaniacy zademonstrowali swoją moc zwyciężając lekko, łatwo i przyjemnie aż 5:0.

null

26.02.2022, Pogoń Szczecin – Lech Poznań 0:3

Tydzień po pechowej porażce w Gdańsku i utracie fotelu lidera na rzecz Pogoni podopieczni Macieja Skorży odpowiedzi w możliwy najlepszy sposób. Lech rozegrał taktycznie bardzo dobre spotkanie, z 8 strzałów w tym 5 celnych zdobył 3 bramki w ciągu paru minut. Maciej Skorża trafił wtedy ze składem oraz przede wszystkim z taktyką. Taktyka + bardzo dobra skuteczność pozwoliła Kolejorzowi roznieść Pogoń, odzyskać 1. miejsce i wybiła szczecinianom tytuł z głowy.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <