1/2 CLJ U-15: Wygrana z Legią w ostatniej minucie

W dniach 11-20 czerwca 2022 roku odbywają się decydujące mecze Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych do lat 15. Szanse na tytuł Mistrza Polski w kategorii U-15 ma Lech Poznań, który rok temu został wicemistrzem kraju a w sezonie 2021/2022 po raz drugi w swojej historii awansował do półfinału.

Lech Poznań U-15 prowadzony w trwających rozgrywkach przez Damiana Sobótkę w jesiennych zmaganiach grupy B CLJ U-15 ugrał komplet 42 punktów notując bilans 14-0-0, 80:3. Wiosna w grupie B była równie dobra, Lech Poznań do lat 15 zdobył 37 punktów zaliczając 12-1-1, 47:7 i dzięki końcowemu triumfowi w ważniejszej rundzie wiosennej awansował do półfinału Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych do lat 15.

Rywalem Kolejorza U-15 w półfinale jest zwycięzca grupy A – Legia Warszawa, która jesienią ugrała 31 oczek notując bilans 9-4-1, 49:13 a wiosną zgromadziła 33 punkty na który to dorobek złożył się bilans 10-3-1, 33:8. W pierwszym spotkaniu półfinałowym rozegranym w Popowie zespół Lecha Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1 (1:0).

W meczu rozgrywanym systemem 2×40 min. młodzi zawodnicy Kolejorza strzelali gole w końcówkach. Na prowadzenie wyszli w 38 minucie za sprawą trafienia Zaranka, a zwycięską bramkę dla Lecha Poznań w ostatniej 80 minucie zdobył Draszczyk. O 14:00 odbyło się drugie półfinałowe spotkanie CLJ U-15, Stal Rzeszów – Górnik Zabrze, w który padł remis 1:1.

Rewanż na terenie akademii Legii Warszawa odbędzie się w środę, 15 czerwca o 12:00. Zwycięzca tego dwumeczu w finale CLJ U-15 w poniedziałek, 20 czerwca, o godzinie 12:00 w Ząbkach koło Warszawy powalczy o tytuł Mistrza Polski do lat 15 ze Stalą Rzeszów (triumfator grupy D) lub z Górnikiem Zabrze (wygrany grupy C).