Różne problemy pucharowiczów

Powoli kończą się letnie urlopy ekstraklasowiczów lub już się zakończyły. W tym roku najbardziej intensywne lato czeka czterech pucharowiczów przed którymi jest mało czasu na wszystko. Już na początku lipca wszyscy wskoczą na wysokie obroty musząc umieć pogodzić grę co 3-4 dni na dwóch frontach.Plan letnich przygotowań czterech pucharowiczów 2022/2023 nieco różni się od siebie i wkrótce okaże się, kto miał najlepszy pomysł. Czwarty zespół PKO Ekstraklasy 2021/2022, którym była Lechia Gdańsk już trenuje. Dziś przygotowania rozpoczął Mistrz Polski, dopiero we wtorek do zajęć wróci wicemistrz kraju, a najpóźniej, bo dopiero w środę, 15 czerwca treningi pod wodzą nowego szwedzkiego szkoleniowca rozpoczną zawodnicy Pogoni Szczecin. Letni plan przygotowań „Portowców” jest zaskakujący, trzeci zespół polskiej ligi 2021/2022 grę w europejskich pucharach rozpocznie w tym samym dniu, co Lechia Gdańsk (7 lipca), a tymczasem 6 dni różnicy w starcie przygotowań przy tak krótkim lecie to jednak sporo. Wkrótce okaże się, który trener miał lepszy pomysł na odpowiednie przygotowanie swojej drużyny.

Kiedy startują przygotowania pucharowiczów?

9 czerwca – Lechia Gdańsk
11 czerwca – Lech Poznań
14 czerwca – Raków Częstochowa
15 czerwca – Pogoń Szczecin

Lech Poznań, Lechia Gdańsk oraz Raków Częstochowa zamierzają rozegrać tego lata po 4 mecze towarzyskie, ale pełen plan gier kontrolnych dwóch pierwszych klubów wciąż nie jest znany. Spośród pucharowiczów najpóźniej letni obóz zakończy Raków co da się zrozumieć. Częstochowianie grę w europejskich pucharach zaczną dopiero od II fazy eliminacyjnej Ligi Konferencji, więc dla nich pierwszym oficjalnym meczem w nowym sezonie 2022/2023 będzie pojedynek o Superpuchar Polski z Lechem w Poznaniu w sobotę, 9 lipca, o godzinie 20:10.

Całą czwórkę pucharowiczów łączy niewielka aktywność na rynku transferowym. Do Lecha Poznań przybył tylko bramkarz Artur Rudko, do Lechii Gdańsk przyszedł dotąd pozyskany już wcześniej pomocnik Dominik Piła, Raków Częstochowa wczoraj pozyskał obrońcę Stratosa Svarnasa. Oficjalnie nic nie wydarzyło się jeszcze w Pogoni Szczecin.

Każdy klub, który będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej w sezonie 2022/2023 oddał na czerwcowe obozy reprezentacji swoich kadrowiczów. Na razie osłabiony jest Lech Poznań, z ważnych graczy dopiero 20 czerwca do klubu powróci mający teraz urlop Michał Skóraś, a jeszcze później 23 czerwca powrócą Nika Kvekveskiri, Jesper Karlstrom oraz Lubomir Satka. Cała trójka straci większą część letnich przygotowań, ci zawodnicy będą mogli wystąpić jedynie w ostatnim sparingu 28 czerwca, a już 5 lub 6 lipca Mistrz Polski rozpocznie nowy sezon.

Lechia z dość ważnych piłkarzy oddała ostatnio na zgrupowania kadr Kacpra Sezonienko i Jakuba Kałuzińskiego. Pogoń Szczecin puściła na kadrę m.in. Vahana Bichakhchyana, Mateusza Łęgowskiego, Kamila Grosickiego, Lukę Zahovicia i Mariusza Fornalczyka, natomiast Raków Częstochowa choćby Bena Ledermana, Vladislavsa Gutkovskisa, Kacpra Trelowskiego, Patryka Kuna, Valeriana Gvilię, Giannisa Papanikolau oraz Deiana Sorescu.

Warto przypomnieć, że pierwsza czwórka Ekstraklasy 2021/2022 spotka się w 6. kolejce (20-21 sierpnia). Klub, który dojdzie do ostatniej rundy eliminacyjnej europejskich pucharów będzie miał prawo przełożyć mecz na środę, 31 sierpnia. W szóstej serii nowych rozgrywek ligowych Lechia Gdańsk zagra z Lechem Poznań a Raków Częstochowa podejmie Pogoń Szczecin.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

Dodaj komentarz