Różne sposoby na letnie przygotowania

Wszystkie kluby z którymi Mistrz Polski będzie rywalizował w nowym sezonie 2022/2023 piłkarskiej PKO Ekstraklasy są już w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej. Te tego lata będą o tydzień krótsze niż 12 miesięcy temu. Różne drużyny mają różne sposoby na przygotowania do jesiennych meczów o stawkę.W przerwie letniej doszło już do 6 zmian trenerów w tym w Lechu Poznań, który do nowych rozgrywek będzie przygotowywał się według planu nakreślonego jeszcze przez Macieja Skorżę i realizowanego w ostatnich dniach przez Rafała Janasa. Kolejorz tego lata będzie jedną z 5 drużyn przygotowujących się do rundy jesiennej 2022/2023 w Opalenicy. Również w poniedziałek, 20 czerwca zgrupowanie w tym samym hotelu Remes zacznie Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok, a więc nasi sparingpartnerzy 23 oraz 28 czerwca.

Latem 2022 parę ekip zacznie letni obóz będący najważniejszym etapem przygotowań właśnie w poniedziałek, 20 czerwca. Są oczywiście zespoły mające zupełnie inny plan przygotowań. Przykładowo Zagłębie Lubin oraz Górnik Zabrze zawitają do Opalenicy w momencie, gdy Lech Poznań już zakończy swój obóz. Jeszcze później, bo już w lipcu na krótkie zgrupowania wyjadą zawodnicy Warty Poznań, Korony Kielce i Miedzi Legnica. W ogóle obozu w planach nie ma na razie Stal Mielec zamierzająca ćwiczyć latem na własnych obiektach.

Na zagraniczne zgrupowania zdecydowano się tego lata w Śląsku Wrocław, Cracovii Kraków i w Legii Warszawa. Podopieczni Ivana Djurdjevicia wybiorą się do Słowenii, dwa ostatnie kluby jadą za to do Austrii. Zagraniczne obozy pozwolą ekstraklasowiczom rozegrać sparingi z konkretnymi rywalami. Legia zmierzy się wkrótce z FC Salzburg, zaś Cracovia kontrolnie spotka się z Olympiakosem Pireus i LASK Linz.

W Polsce tego lata na obozie zjawi się m.in. izraelski Hapoel Beer-Sheva czy duński Aalborg. Wizytę tych ekip u nas w kraju wykorzysta Cracovia Kraków i Górnik Zabrze, którzy spotkają się z nimi w meczach towarzyskich. Tego lata ekstraklasowe kluby mają w planach rozegrać od 3 do 7 gier kontrolnych. Niektóre drużyny nie mają jeszcze ustalonego dokładnego planu sparingów, inne zespoły zamierzają za to rozegrać z daną ekipą dwa mecze towarzyskie tego samego dnia.

Ekstraklasowicze pierwsze sparingi zaliczą już w ten weekend. Przez w sumie 4 tygodnie w każdy poniedziałek na KKSLECH.com będzie pojawiał się specjalny raport z rezultatami osiąganymi w meczach towarzyskich przez inne drużyny z PKO Ekstraklasy 2022/2023.

Warto przypomnieć, że nowy sezon 2022/2023 piłkarskiej PKO Ekstraklasy rozpocznie się w piątek, 15 lipca. Oficjalnie zainauguruje go bój o Superpuchar Polski w sobotę, 9 lipca, o godzinie 20:10, w którym Mistrz Polski, Lech Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z triumfatorem Pucharu Polski, Rakowem Częstochowa. Wcześniej w Europie oprócz Kolejorza nowe rozgrywki zainaugurują gracze Lechii Gdańsk oraz Pogoni Szczecin.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

2 komentarze

  1. J5 pisze:

    Krótki okres przygotowawczy w Lechu trzeba będzie dobrze wykorzystać. Dobrze że zarząd zatrudniając nowego trenera zastrzegł sobie pracę z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, dzięki czemu drużyna będzie mogła pracować ustalonym trybem, nie czekając aż nowy trener opracuje program zajęć. Z drugiej strony dobrze że będzie holenderski specjalista od przygotowania fizycznego, bo końcówka jesieni i początek rundy wiosennej nie wyglądały pod tym względem idealnie. Wiosną Lech rozkręcał się powoli, a kończąc rundę też nie miał odpowiedniej dyspozycji, i dobrze że Raków „zabiegał” się jeszcze bardziej.
    Ciekawe jak będą wyglądały przygotowania pod kierunkiem van den Broma, jak zespół wypadnie w sparingach, i przede wszystkim podczas gry na trzech frontach. No i oczywiście liczę na to że van den Brom będzie chciał zdobyć pierwsze trofeum w Lechu Poznań

  2. Kibic z Bydgoszczy pisze:

    Właśnie szukałem artykułu kiedy zaczyna się obóz przygotowawczy, bo czasu mało do rozpoczęcia sezonu. Dużo będzie zależało od tego z jaką formą wyjdziemy po tym obozie.