CLJ U-15 (finał): LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI!

W dniach 11-20 czerwca 2022 roku odbyły się decydujące mecze Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych do lat 15. Szanse na tytuł Mistrza Polski w kategorii U-15 ponownie miał Lech Poznań, który rok temu został wicemistrzem kraju a w sezonie 2021/2022 po raz drugi w swojej historii awansował do półfinału a później do finału. Tym razem Kolejorz nie zawiódł, wygrał w finale 1:0 i pierwszy w kategorii do lat 15 został MISTRZEM POLSKI!

Lech Poznań U-15 prowadzony w trwających rozgrywkach przez Damiana Sobótkę w jesiennych zmaganiach grupy B CLJ U-15 ugrał komplet 42 punktów notując bilans 14-0-0, 80:3. Wiosna w grupie B była równie dobra, Lech Poznań do lat 15 zdobył 37 punktów zaliczając 12-1-1, 47:7 i dzięki końcowemu triumfowi w ważniejszej rundzie wiosennej awansował do półfinału Centralnej Ligi Trampkarzy Starszych do lat 15.

Rywalem Kolejorza U-15 w półfinale był zwycięzca grupy A – Legia Warszawa, która jesienią ugrała 31 oczek notując bilans 9-4-1, 49:13 a wiosną zgromadziła 33 punkty na który to dorobek złożył się bilans 10-3-1, 33:8. W pierwszym spotkaniu półfinałowym rozegranym w Popowie w sobotę, 11 czerwca zespół Lecha Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1 (1:0).

W meczu rozgrywanym systemem 2×40 min. młodzi zawodnicy Kolejorza strzelali gole w końcówkach. Na prowadzenie wyszli w 38 minucie za sprawą trafienia Zaranka, a zwycięską bramkę dla Lecha Poznań w ostatniej 80 minucie zdobył Draszczyk. Tego samego dnia, lecz o 14:00 odbyło się drugie półfinałowe spotkanie CLJ U-15, Stal Rzeszów – Górnik Zabrze, w którym padł remis 1:1.

Rewanż na terenie akademii Legii Warszawa odbył się w środę, 15 czerwca o 12:00. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0. Cztery minuty przed końcem rewanżu jeden z legionistów otrzymał czerwoną kartkę, chwilę później w przedostatniej 79 minucie Lech Poznań doprowadził do wyrównania i tym samym po wygranej w dwumeczu nad warszawiakami 3:2 dostał się do finału CLJ U-15.

Drugim półfinalistą został Górnik Zabrze. Górnicy jesienią byli pierwsi w grupie C zdobywając 38 punktów i notując bilans 12-2-0, gole: 42:10. Wiosną zabrzanie także byli najlepsi. W minionej rundzie wygrali już wszystkie mecze zaliczając imponujący bilans 14-0-0, bramki: 43:7. Klub z Górnego Śląska w półfinałowym dwumeczu CLJ U-15 wyeliminował Stal Rzeszów (1:1, 1:1 i k.4:3).

Mecz o Mistrzostwo Polski do lat 15 został rozegrany w poniedziałek, 20 czerwca, o godzinie 12:00 w Ząbkach koło Warszawy. Trampkarze starsi Lecha Poznań mimo zmarnowania w pierwszej połowie rzutu karnego i tak wygrali 1:0. Decydującą bramkę w drugiej odsłonie strzelił Stankiewicz dając tym samym Kolejorzowi pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski do lat 15. Lech Poznań w sezonie 2021/2022 zdobył zatem drugie mistrzostwo wygrywając tym razem Centralną Ligę Trampkarzy Starszych U-15.

Wicemistrz Polski Juniorów Starszych: 1998, 2009, 2010, 2012, 2015
3-4. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Starszych: 1937, 1985, 1992, 1994, 2014, 2016, 2017
Mistrz Polski Juniorów Młodszych: 2009, 2014, 2015, 2016, 2017
Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych: 2012, 2019, 2021