Sparing: Lech – Pogoń 0:1

O godzinie 17:00 w bazie treningowej przy hotelu Remes w Opalenicy, początek drugiego z czterech meczów kontrolnych Mistrza Polski w trakcie letnich przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Dziś rywalem Lecha Poznań jest trzeci zespół zeszłych rozgrywek ligowych, Pogoń Szczecin. Wszystkich kibiców zapraszamy do śledzenia naszego meczowego raportu NA ŻYWO z tego sparingu, na łamach serwisu KKSLECH.com.

null Raport NA ŻYWO (mecz)

null 1 – 15 minuta

1 min. – Zaczęliśmy 5 minut później. Dzisiejszy sparing odbędzie się w systemie 3×30 min.
2 min. – Pogoń od początku stosuje wysoki pressing.
3 min. – Długie podanie z naszej połowy na lewo do Sykory. Szybszy był Stipica.
4 min. – null Pogoń gra od początku w bardzo mocnym składzie. W sparingach nie skupiamy się na zestawieniach rywali.
6 min. – Poznaniacy zaczynają dłużej utrzymywać się przy piłce.
9 min. – Pereira -> Amara -> Sykora. Czech oddał bardzo słaby strzał, który został zablokowany.
13 min. – Świetna wrzutka Pereiry na głowę Szymczaka, który niestety źle trafił w piłkę.
15 min. – W pierwszych 15 minutach jest bardzo wiele fauli, głównie ze strony zawodników Pogoni.

null 16 – 30 minuta

18 min. – Tempo meczu typowo sparingowe. Atak pozycyjny w wykonaniu poznaniaków jest bardzo nieefektywny.
22 min. – Okres małej przewagi Pogoni. Lechici bez trudu odpierają niemrawe ataki.
22 min. – Niecelne uderzenie Drygasa.
25 min. – Znowu dłużej utrzymujemy się przy piłce.
26 min. – Ba Loua i Sykora zamienili się stronami. Niestety na razie nic to nie dało.
29 min. – null 0:1. Nic się nie działo i Pogoń strzela gola. Piłka po uderzeniu Kowalczyka z daleka znalazła drogę do siatki. Był to oczywiście pierwszy celny strzał w tym słabym sparingu.
30 min. – Przerwa na picie.

null 31 – 45 minuta

31 min. – Bramki na 0:1 można by oczywiście uniknąć, gdyby któryś ze środkowych pomocników Lecha ruszył za rywalem. Marchwiński na ósemce tylko statystuje.
31 min. – Po 5 minutach przerwy gramy dalej.
33 min. – Groźny rzut rożny dla Pogoni. Na szczęście lechitom udało się oddalić zagrożenie.
36 min. – Bardzo złe podanie Amarala, z kontrą wyszedł Fornalczyk, który stracił piłkę.
41 min. – Zagranie Szymczaka z prawej strony do nikogo. W polu karnym nie było Sykory.
44 min. – Gra z klepki nie wychodzi lechitom. Amarala zupełnie nie widać.
44 min. – Następne podanie Szymczaka do nikogo. Nie widzi?
45 min. – null Amaral często schodzi na prawą flankę. To nowość w grze Lecha, zwykle na boki schodził napastnik robiąc miejsce w środku właśnie Amaralowi.
45 min. – Zmiana stron i gramy dalej. Dla przypomnienia: sparing w systemie 3×30 min.

null 46 – 60 minuta

46 min. – null Sobiech za Szymczaka, Rudko za Bednarka.
48 min. – null Blisko 50 minut gry za nami. Lech nie oddał jeszcze celnego strzału.
50 min. – Marchwiński zapędził się w pole karne Pogoni, gdzie został nabity piłką.
51 min. – Dobra kontra Lecha środkiem boiska. Amaral odebrał piłkę, zabrał się z nią, prostopadle podał do Sobiecha, który w polu karnym faulował rywala.
52 min. – Odpowiedź Pogoni. Wrzutkę z lewej strony głową wybił Rebocho.
52 min. – Niecelne uderzenie rywala z dystansu.
54 min. – Poznaniacy w ofensywie wyglądają bardzo słabo, jeszcze gorzej niż w sobotę. Brakuje nam jakości w środku pola, Marchwiński nie powinien grać na tej pozycji.
57 min. – Następna przerwa na picie.
57 min. – null Najlepsza szansa dla Lecha. Najlepsza dzięki Pogoni, która była bliska samobójczej bramki.
58 min. – Dwa zmarnowane rzuty rożne przez poznaniaków. Po chwili na spalonym był jeszcze Sobiech.
60 min. – Prawą stroną szarżował Ba Loua. Znowu nie było nawet niecelnego strzału.
60 min. – null Kozubal za Marchwińskiego.

null 61 – 75 minuta

61 min. – null Dużo zmian w Lechu. Na dole w składzie szczegóły:
64 min. – Strata przy wyprowadzeniu piłki. Czerwiński zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
68 min. – Niecelny strzał Wędrychowskiego zza pola karnego. Pogoń ma chociaż jakieś strzały, Lech nie ma nic. Fatalne spotkanie.
68 min. – Brak Ishaka, Salamona, Karlstroma czy Satki nie powinien tłumaczyć takiego poziomu. W ofensywie gra/grało wielu podstawowych piłkarzy czego niestety nie było widać na boisku.
71 min. – W niedzielę Lech ma rozegrać przedostatni sparing, ale wciąż nie wiadomo, z kim i czy w ogóle do niego dojdzie. Na pewno 28 czerwca zmierzymy się kontrolnie z Jagiellonią. Wtedy będzie szansa na występ kadrowiczów.
74 min. – Ciężko stwierdzić, kto jest gorszy? Sykora? czy Velde? Pierwszy skrzydłowy był niewidoczny, drugi nie potrafi opanować piłki.

null 76 – 90 minuta

77 min. – Kolejna prosta strata lechitów podczas gry z klepki.
77 min. – Fajnie byłoby chociaż oddać strzał w tym sparingu. Niestety poznaniacy mają dziś problem ze wszystkim.
88 min. – Jest pierwszy celny strzał Lecha w tym meczu. Bramkarz obronił uderzenie Skórasia.
90 min. – Koniec. Lech w drugim sparingu tego lata znowu przegrał. Po 1:2 z Widzewem przyszło 0:1 z Pogonią. W sobotę gra Kolejorza w ofensywie była jednak o wiele lepsza.

null Drugi letni sparing 2022, czwartek, 23 czerwca, godz. 17:05
null KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

null Bramki: 29.Kowalczyk